iskander
15.05.09,07:11
Ahojte, nevie nahodou niekto aky polystyren sa moze pouzit pod stenu?Konkretne tym myslim situaciu - ideme stavat nad vrchnu deku este tri rady tehal, a v zaujme vylucenia tepelnych mostov by som chcel dat na deku - beton - cize pod tehly pevnu izolaciu - neviem ci je to polystyren nejaky, alebo tvrdena vata - podstata je aby to udrzalo tie tehly a strechu. Stretol sa s tym uz niekto prosim vas?
220870
15.05.09,16:55
Tuším tomu dobre nerozuniem.Pod múr sa nedáva izolácia .Jedine nejaký druh termomalty,na báze perlitu.
kero64
15.05.09,17:23
Tiež si neviem predstaviť, ako by sa choval polystyrén alebo trebárs tvrdená vata. Môžem to rátať ako chcem, tri rady tehál a ešte aj strecha.....To by bola veľká odvaha. Pravdepodobne sú materiály, ktoré by splnili tvoje požiadavky, ale tie budú skôr na báze pevných materiálov alebo malty, ako písal kolega 220870.
aviator
16.05.09,17:55
Nie som stavár, ale riešil som niečo podobné. Možno penové sklo, poznám to len z literatúry a treba počítať s vyššou cenou. Nestačí porfix alebo niečo podobné? Ešte som videl na tento účel použitý porotherm alebo také niečo a v tej tehle bol nasypaný suchý perlit.
Držím palce.