martinam27
15.05.09,09:55
Dobry den,
Do 6.5.2009 som bola na rodicovskej dovolenke, od 7.5.09 som sa mala zamestnat, prip. asi nahlasit na UPSVaR odkial som na matersku isla. Dieta mi vsak do statnej skolky prijmu od 1.9.09, takze som s nim nadalej doma. Ako mam postupovat? Mala som to ist niekam nahlasit? A ako je to s platenim poistneho do SP a ZP? Plati za mna stat automaticky dalej, alebo je treba poziadat o predlzenie...?
Ake doklady budem potrebovat a kde? Prosim poradte, dakujem
veronikasad
15.05.09,08:01
Dobry den,
Do 6.5.2009 som bola na rodicovskej dovolenke, od 7.5.09 som sa mala zamestnat, prip. asi nahlasit na UPSVaR odkial som na matersku isla. Dieta mi vsak do statnej skolky prijmu od 1.9.09, takze som s nim nadalej doma. Ako mam postupovat? Mala som to ist niekam nahlasit? A ako je to s platenim poistneho do SP a ZP? Plati za mna stat automaticky dalej, alebo je treba poziadat o predlzenie...?
Ake doklady budem potrebovat a kde? Prosim poradte, dakujem
Ak si si neplatila dobrovolné poistenie v nezamestnanosti, nevznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti.
Neprihlasuj sa na úrade práce, do 6 rokov veku dieťaťa si osoba starajúca sa o dieťa, za ktorú platí zdravotné aj dôchodkové poistenie štát.
Choď s rodným listom dieťaťa do zdravotnej aj sociálnej poisťovne /v soc. poisťovni musíš odovzdať vyplnený reg.list FO/