rouen
15.05.09,10:03
Ahojte,
dvaja splocnici sme zalozili verejnu obchodnu spolocnost. Bolo mi povedane, ze okrem registracie na dan z prijmu tejto spolocnosti ako PO, sa musime registrovat aj my obaja ako FO. Mam k tomu dve otazky:
1. ak som uz pracoval na dohodu o brigadnickej praci studentov dlhodobejsie, s tym ze mi aj "vratili dan" par krat, som uz ako FO registrovany, alebo to je o niecom inom a toto sa bude brat ako moja prva registracia ?
2. Ta prihlaska pre FO je dost podobna tej pre PO, neviem napr. co mam ako spolocnik v.o.s. vyplnat do koloniek predmety cinnosti (mam tam dat to iste co ma firma?ale na to ma zivnostnenske listy firma, ja nie), penazny ustav (moj sukromny ucet bankovy ktory uz mam roky ako student?), zastupovanie v danovom konani, splnomocnenec pre dorucovanie, osvedcenie o registracii...

dik za kazdu radu :)
Roman
optimistka
15.05.09,12:09
pokiaľ si podával dp len z príjmov na dohodu, tak nie si registrovaný ako FO, vtedy si podával dp pod rodným číslom, teraz ako spoločník vos musíš mať registráciu ako FO-podnikateľ pridelia ti DIČ
ty sa musíš registrovať aj ako FO na ZP a SP,
k bodu 2 - ja by som tam uviedla spoločník vos, účet tvoj súkromný, zastupovanie, splnomocnenec ak neuvedieš tak sa nič nedeje