LidaP
15.05.09,18:42
Mohol by mi niekto poradiť, ako si stiahnuť a hlavne kde, PDF, aby som si mohla ukladať dokumenty v tomto formáte, ale aj čítať. Mala som problémy s počítačom a po úplnom odbornom vyčistení nemám tento program nainštalovaný a neviem si prečítať ani svoje vlastné dokumenty uložené v PDF formáte. Vôbec mi nejdú otvárať. Ďakujem za radu. LP
Jurho
15.05.09,16:51
LidaP
15.05.09,17:17
...ďakujem, idem to vyskúšať...
ivka70
15.05.09,17:37
Fero11
15.05.09,17:44
Preco ma tahat 41 MB ked mu staci 3.57 MB :)
LidaP
15.05.09,18:29
...ja ten Adobe Reader 9 mám, ale mala som program len na PDF, v ktorom som si ukladala materiály. Lenže mi nič nejde otvoriť, takže PORADÍTE, ktoré si viem stiahnuť? Moc tomu nerozumiem....ĎAKUJEM, LP
Blankake
15.05.09,19:51
...ja ten Adobe Reader 9 mám, ale mala som program len na PDF, v ktorom som si ukladala materiály. Lenže mi nič nejde otvoriť, takže PORADÍTE, ktoré si viem stiahnuť? Moc tomu nerozumiem....ĎAKUJEM, LP
Nemáš na mysli Adobe Acrobat? Súbory s príponou .pdf sa otvárajú programami Adobe - "reader" je len na ich čítanie (nemôžeš v nich robiť úpravy); "acrobat" je už na úpravy, vkladanie poznámok...
LidaP
15.05.09,21:13
...mám tú ikonku na ploche, ale všimla som si, keď som na ňu klikla, že sa nedá otvoriť ani tá. Hovorím, že tomu nerozumiem a ani som si to doteraz nevšimla. Počítač mi opravili iba včera... Takže nemám NIČ. Čo si mám stiahnuť, aby mi to išlo? Ďakujem Vám za trpezlivosť...
Fero11
16.05.09,03:33
No my ti asi nerozumieme, co konkretne chces. Napr. napises si nejaky text vo worde a potom si ho chces ulozit do formatu pdf ???
Alebo co konkretne mas na mysli ?
Ak mas na mysli to co som napisal, tak skus tento on line tool, budes to mat este aj archivovane v maily :) http://www.pdfonline.com/convert-pdf/
sthruska
16.05.09,06:44
Asi si urobila dôslednú opravu.
Skús tento postup:
Klikni pravým tlačidlom na ikonu. Z menu vyber "Vlastnosti" a potom daj "Nájsť cieľ", alebo tak nejako. Ak ti nájde *.exe vyber ho. Ak tam patričný *.exe súbor nebude, tak si ho nechtiac vymazala a program treba nainštalovať. Snáď to nie je zložité.

Osobne odporúčam FoxitReader. Programy od Adobe neskutočne zaťažujú systém. Aj ten Acrobat Reader má spustené minimálne tri podprogramy/moduly (procesy). A zakaždým sa trepe na internet.
Blankake
16.05.09,09:58
LidaP, napíš nám:
1. Máš funkčný Adobe Reader? To znamená, máš ho nainštalovaný, vieš ho otvoriť?
2. Ak áno, malo by sa Ti dať v ňom otvoriť Tvoje staré uložené súbory pdf... teda tak, že najprv otvoríš program Adobe Reader a v ňom otvoríš daný súbor.
3. Potrebuješ v tých pdf súboroch robiť aj úpravy?
kaco11
16.05.09,11:01
a pokial ho nemáš, treba stiahnuť a nainštalovať:)
Stevo5
16.05.09,11:23
Neviem čo s počítačom bolo ale to muselo byť ozaj odborné vyčistenie, ak ti tam zostali nefunkčné ikonky programov (to znamená neporiadok v registroch a aj na disku).
Ja si myslím že sa tu jednalo o vyčistenie hlavne tvojej peňaženky.

Vyriešenie problému s otváraním súborov s príponou PDF ti už poradili vyššie - nainštalovať program na prácu s PDF. Predtým by ale bolo vhodné vymazať (odinštalovať) z disku všetko čo zostalo z predchádzajúceho programu ktorý si používala na PDF, lebo po nainštalovaní nového by mohli byť problémy. Keďže v tomto asi nie si skúsená niekoho skús požiadať nech ti pomôže.

Inak - súbory sa neotvárajú tak že si otvoríš program a v ňom si nájdeš súbor ktorý chceš otvoriť (ako ti niekto radil vyššie - aj tak sa dá ale je to nepohodlné), výhodnejšie je poklikať rovno na súbor ktorý chcem otvoriť a program na jeho otvorenie sa mi otvorí sám aj s požadovaným súborom. Musí byť ale prípona programu (tu PDF) asociovaná s niektorým programom na prácu s PDF (Foxit reader, Adobe acrobat alebo Adobe reader...). Kvalitné programy si ale túto asociáciu prípony spravia samé už pri inštalácii.
Blankake
16.05.09,12:53
.

Inak - súbory sa neotvárajú tak že si otvoríš program a v ňom si nájdeš súbor ktorý chceš otvoriť (ako ti niekto radil vyššie - aj tak sa dá ale je to nepohodlné), výhodnejšie je poklikať rovno na súbor ktorý chcem otvoriť a program na jeho otvorenie sa mi otvorí sám aj s požadovaným súborom. Musí byť ale prípona programu (tu PDF) asociovaná s niektorým programom na prácu s PDF (Foxit reader, Adobe acrobat alebo Adobe reader...). Kvalitné programy si ale túto asociáciu prípony spravia samé už pri inštalácii.
Preto som jej radila, aby vyskúšala staré súbory otvoriť v novej verzii Acrobatu, aby zistila, kde je problém.Či jej vôbec funguje Acrobat alebo či proste nevie otvoriť staré súbory (uložené v inej verzii) a teraz nemá len správne priradený program na ich otváranie. ;)
arion92
16.05.09,13:06
Najskor by som ti asi odporucil, aby si zistila, ake programy mas v PC. Ci je problem v tom, ze nemas nainstalovane spravne programy alebo v tom, ze ich mas sice nainstalovane, ale nie su priradene k formatu "pdf".

Preto najprv chod cez Start - Nastavenie - Ovladacie panely - Pridat alebo ubrat programy. Zobrazi sa ti zoznam vsetkych nainstalovanych programov. Hladaj v tom zozname, ci tam mas nieco z tohto: Adobe Reader, Adobe Acrobat, Foxit Reader, popripade nieco podobne. Ak tam nic take nemas, budes si musiet program najprv nainstalovat.
LidaP
16.05.09,15:49
No... ste veľmi zlatí a ďakujem Vám, asi to nechám na odborníka... Mne úplne vypovedal internet, takže som sa síce napojila, ale nemohla som otvoriť webové stránky. Pred nedávnom som mala "trojana", takže aby sa mi zachovali údaje, nejakým zázrakom mi ostali, ale museli mi nainštalovať nejaký ďalší Windows, takže som ich tam mala viac, myslím 3... Preto mi to nešlo, ale teraz som si skopírovala všetky moje veci na DVD a tak mi ten počítač celkom "vyčistili". Ostal mi len word a excel a antivírusový program. Ke´D som si dávala svoje údaje z DVD späť, už som si nič, čo mám uložené v PDF nevedela otvoriť. Ukáže mi to len nejakú licenčnú zmluvu a po aglicky všetko ostatné. Toto je môj problém a nakoľko tie dokumenty veľmi potrebujem, využila som PORADU, lebo si tu radíte. Ale vy sa v tom vyznáte, a ja nie. Pamätám si, že som si ten program sama sťahovala myslím z českej stránky, lebo som potrebovala odoslať prácu v PDF. Teraz neviem, ako na to, a neviem, čo s tým. Záhadou je tá ikonka, ktorá ale jednoducho nefunguje. Keď si ju otvorím, ukáže sa mi opäť čierne okno s tou licenčnou zmluvou... Ja si to v PDF neupravujem, len keď to mám vo worde, prehodím si to už hotové. Neviem, či je to všetko, aby ste mi rozumeli a ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem za snahu... pozdravujem, LidaP
Blankake
16.05.09,15:57
No... ste veľmi zlatí a ďakujem Vám, asi to nechám na odborníka... Mne úplne vypovedal internet, takže som sa síce napojila, ale nemohla som otvoriť webové stránky. Pred nedávnom som mala "trojana", takže aby sa mi zachovali údaje, nejakým zázrakom mi ostali, ale museli mi nainštalovať nejaký ďalší Windows, takže som ich tam mala viac, myslím 3... Preto mi to nešlo, ale teraz som si skopírovala všetky moje veci na DVD a tak mi ten počítač celkom "vyčistili". Ostal mi len word a excel a antivírusový program. Ke´D som si dávala svoje údaje z DVD späť, už som si nič, čo mám uložené v PDF nevedela otvoriť. Ukáže mi to len nejakú licenčnú zmluvu a po aglicky všetko ostatné. Toto je môj problém a nakoľko tie dokumenty veľmi potrebujem, využila som PORADU, lebo si tu radíte. Ale vy sa v tom vyznáte, a ja nie. Pamätám si, že som si ten program sama sťahovala myslím z českej stránky, lebo som potrebovala odoslať prácu v PDF. Teraz neviem, ako na to, a neviem, čo s tým. Záhadou je tá ikonka, ktorá ale jednoducho nefunguje. Keď si ju otvorím, ukáže sa mi opäť čierne okno s tou licenčnou zmluvou... Ja si to v PDF neupravujem, len keď to mám vo worde, prehodím si to už hotové. Neviem, či je to všetko, aby ste mi rozumeli a ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem za snahu... pozdravujem, LidaP
No potom asi Adobe nemáš nainštalovaný (písala si ale, že Adobe Reader 9 máš). Skontrolovala si si podľa postupu od arion92, či máš nejaký program na otváranie pdf súborov v Tvojom PC?
Fero11
16.05.09,15:58
pozri prvi prispevok a mas po probleme .)
LidaP
16.05.09,16:05
Tie nainštalované programy mi ukazujú:
Adobe flash Player 10 Active X
Adobe Flash Player 10 Plugin
Adobe Reader 9.1.1 Slovak

...takto to tam je... Na ploche mám červenú ikonku Adobe Reader 9, ale keď si ju otvorím, je čierna a nič tam nie je, predchvíľou sa mi ukázala tá zmluva, ale teraz nič....
Blankake
16.05.09,16:11
Tie nainštalované programy mi ukazujú:
Adobe flash Player 10 Active X
Adobe Flash Player 10 Plugin
Adobe Reader 9.1.1 Slovak

...takto to tam je... Na ploche mám červenú ikonku Adobe Reader 9, ale keď si ju otvorím, je čierna a nič tam nie je, predchvíľou sa mi ukázala tá zmluva, ale teraz nič....
Skús si ho stiahnuť ešte raz
LidaP
16.05.09,16:23
...a mám si tieto najskôr odinštalovať, alebo len stiahnuť čo - ten v prvom príspevku? Keď som ho dala stiahnuť, tak mi to ukázalo, či spustiť, ale aj s varovaním, že môže byť pre počítač nebezpečný - to nič?
arion92
16.05.09,18:14
...a mám si tieto najskôr odinštalovať, alebo len stiahnuť čo - ten v prvom príspevku? Keď som ho dala stiahnuť, tak mi to ukázalo, či spustiť, ale aj s varovaním, že môže byť pre počítač nebezpečný - to nič?
To neprekaza. To pise pri kazdom stiahnuti programu z netu. Len si ho pokojne stiahni a nainstaluj.
Stevo5
17.05.09,10:05
LidaP-
- Adobe flash Player 10 Active X - na pozeranie videí na internete
- Adobe Flash Player 10 Plugin - na pozeranie videí na internete
- Adobe Reader 9.1.1 Slovak - tento by si mala odinštalovať, nie je dobre mať nainštalované naraz dva rovnaké programy, oni sa medzi sebou "bijú". Mohlo by ti to vyhadzovať nejaké chybové hlásenia. Potom si nainštaluj AR 9.1.1 Sk alebo niektorý iný ako ti radili vyššie.
sthruska
18.05.09,05:03
Je kľudne možné, že si mala nainštalovaný program, ktorý sa správa ako tlačiareň. Len s tým rozdielom, že súbory ukladá v pdf formáte. Jeden z nich je "PdfCreator".
mpca
18.05.09,05:27
PdfCreator (http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=57796&package_id=53473&release_id=674409) je veľmi kvalitná "virtuálna" tlačiareň, podporuje tlač do PDF, JPG, BMP, PNG, TIFF, PCX, PS, EPS. Je v slovenčine. Jednoduché ovládanie a obrovská výhoda je najmä "cena" a to 0,-€.
Software se šírený pod licenciou GNU General Public License (GPL).
scorp
18.05.09,15:49
Aj bullzip pdf printer. Sa mi vidi priatelskejsi ako PDF creator (po 3 rokoch pouzivania PDf creator)