MatoB
15.05.09,23:11
Mam jeden malinky problemik s wordom a neviem ako tomu zabranit. Ked pisem text vo Worde a nahodou sa v texte zobrazi pismenko "ň" zobrazi mi ho v inom type pisma v Arial Unicode MS. Napriklad ked mam Arial alebo Times New Roman alebo Celibri kazde pismenko mi zobrazuje v tomto type len "ň" mi premeni vzdy na typ Arial Unicode MS a neda sa zmenit na iny. V texte to potom vyzera ako machlanica. Neviete nahodou ako mam nastavit aby bol cely text v jednom type pisma? Vdaka za odpoved
MatoB
16.05.09,13:04
Ja by som chcel ale ak by bolo mozne na tuto otazku aj odpoved nie len citat ju:mad:
Stevo5
16.05.09,16:10
Ja by som chcel ale ak by bolo mozne na tuto otazku aj odpoved nie len citat ju:mad:

Maťo - iste by ti niekto odpovedal aj skôr, ak by vedel odpoveď na tvoj dotaz. Ja sa priznám že s tým som sa ešte nestretol aby jedno písmenko "vyčnievalo" z fontu a neposlúchalo. Celý font sa dá doinštalovať, ale jedno písmenko ... neviem.
Skúšal si či ti to robí aj v Notepade?
Ostatné zmeny písma - Bold, Kurzíva, veľkosť - to ide meniť?
Skúšal si pre istotu inú klávesnicu?
Ň - sa ti zobrazuje inak aj v dokumentoch ktoré si nevytvoril ty?
MatoB
16.05.09,16:27
To ň sa mi zobrazuje zle len vo worde a v programe na tvorbu web stránky a iba vtedy ak text vytvorím ja. Ja som sa s touto chybou stretol prvý krát keď som skopíroval text s PDF dokumentu do Wordu od vtedy sa s tým stretávam nonstop. A predpokladám že bude môžno chyba v klávesnici, lebo aj tu teraz keď píšem text musím ho 100x opraviť lebo mi vypíše iné písmenka. Meniť nejde len typ písma "ň" jediné čo na tom "ň" ide meniť je kurzíva, veľkosť a bold ostatné písmenká idú dobre. Totálne tomu nechápem. A keď neni chyba v klávesnici píšes ze Celý font sa dá doinštalovať... to ako??? Prepáč ak som ťa s mojou druhou reakciou naštval, ale mám firmu potrebujem si rýchlo vytvoriť web stránku ale tak aby mi ju nepoznali ľudia hlavne podľa odlišného ň :D preto potrebujem rýchlo poradiť. Dík
Stefan2005
16.05.09,19:56
Nepopísal si ani dostatočne problém - máš ho od začiatku, alebo sa chová takto word iba od nejakej doby? Jeden nápad mám: skontroluj si nainštalované fonty (teda ich porovnaj) napr. s tými, ktoré sú na inštalačných CD-čkach Windowsu, Officu... Možno niektorá aplikácia prepísala pôvodné fonty....
MatoB
16.05.09,20:15
No už som ten problém práve pred chvíľou vyriešil. V C:\WINDOWS\Fonts som vymazal typ písma Arial Unicode MS a už mi zobrazuje všetko tak ako má. Mimochodom problém trval asi mesiac. Inak Števo a Štefan ďakujem Vám za usmernenie ohľadom fontov:rolleyes:.