funny10
16.05.09,09:33
Ahojte, prosím o radu.
Mala som na jedno auto uzavreté PZP na dobu určitú od 1.4. 2008 do 31.3. 2009. Takže od 1.4. do 15.5. nebolo auto poistené nikde, ani nebolo dočasne odhlásené z evidencie. Na základe zákonu má obvodný úrad právo vymáhať do roka pokutu vo výške 15 000sk (497€). Chcem sa spýtať, stalo sa niekomu že nemal na nejaký čas vôbec uzavreté PZP? Ako sa to potom ďalej rieši s tou pokutou, mám ísť sama na obvodný úrad a povedať že som nemala uzavreté PZP :mee:
A jasné, viem že to je moja chyba, proste neprišiel šek, zabudli sme na to, a na bielu kartu nás nenapadlo kuknúť, tam je aj doba poistenia.
optimistka
16.05.09,10:41
šek ti ani nemohol prísť, nakoľko bolo pzp uzavreté na dobu určitú
ja by som čo najskôr navštívila poisťovňu a dala to na poriadok
obvodný úrad nech hľadá neplatičov, sama sa dobrovoľne nebonzuj
Stanislav 1975
16.05.09,10:58
Ahojte, prosím o radu.
Mala som na jedno auto uzavreté PZP na dobu určitú od 1.4. 2008 do 31.3. 2009. Takže od 1.4. do 15.5. nebolo auto poistené nikde, ani nebolo dočasne odhlásené z evidencie. Na základe zákonu má obvodný úrad právo vymáhať do roka pokutu vo výške 15 000sk (497€). Chcem sa spýtať, stalo sa niekomu že nemal na nejaký čas vôbec uzavreté PZP? Ako sa to potom ďalej rieši s tou pokutou, mám ísť sama na obvodný úrad a povedať že som nemala uzavreté PZP :mee:
A jasné, viem že to je moja chyba, proste neprišiel šek, zabudli sme na to, a na bielu kartu nás nenapadlo kuknúť, tam je aj doba poistenia.
Jáááj funny-to akože fakt by si sa išla sama udať???To by si bola aká poctivka, že dobrý deň , chcela by som zaplatiť pokutu-:):):)- to asi ešte nik neurobil...
Nemusíš sa báť, obvodný úrad na to príde iba výnimočne,vačšinou, keď to niekto nabonzuje, alebo nepoistené auto sposobí dopravnú nehodu- takže na 95% možeš byť kľudná
Ozaj,podla nového zákona to nieje 15.000sk, ale až 100.000sk(3330eur):mee:
Stanislav 1975
16.05.09,11:00
Ahojte, prosím o radu.
Mala som na jedno auto uzavreté PZP na dobu určitú od 1.4. 2008 do 31.3. 2009. Takže od 1.4. do 15.5. nebolo auto poistené nikde, ani nebolo dočasne odhlásené z evidencie. Na základe zákonu má obvodný úrad právo vymáhať do roka pokutu vo výške 15 000sk (497€). Chcem sa spýtať, stalo sa niekomu že nemal na nejaký čas vôbec uzavreté PZP? Ako sa to potom ďalej rieši s tou pokutou, mám ísť sama na obvodný úrad a povedať že som nemala uzavreté PZP :mee:
A jasné, viem že to je moja chyba, proste neprišiel šek, zabudli sme na to, a na bielu kartu nás nenapadlo kuknúť, tam je aj doba poistenia.
Ale však keď silou mocou chceš tú pokutu platiť, napíš sem meno, adresu a typ auta a možem napísať nejaký mailík na obvodný úrad,:D:D:D
funny10
16.05.09,12:08
Hm, dúfam že som Vás teda zabavila.
Už poistku máme, od včera :D
Však sa len pýtam, čo s tým treba robiť. Nieže mi potom za mesiac príde pokuta 50 000, sa rovno picnem.
Stanislav 1975
16.05.09,12:12
Hm, dúfam že som Vás teda zabavila.
Už poistku máme, od včera :D
Však sa len pýtam, čo s tým treba robiť. Nieže mi potom za mesiac príde pokuta 50 000, sa rovno picnem.
Áaaale, nepicaj sa- nie je to riešenie,hmhm;):D:D:D
Chobot
17.05.09,17:48
Hm, dúfam že som Vás teda zabavila.
Už poistku máme, od včera :D
Však sa len pýtam, čo s tým treba robiť. Nieže mi potom za mesiac príde pokuta 50 000, sa rovno picnem.

V zákone stojí:

(1) Obvodný úrad tomu, kto podľa § 3 ods. 1 neuzavrie poistnú zmluvu, uloží pokutu od 500 Sk do 100 000 Sk.

Takže aj keby ti na to prišli, tak pokutu by určovali podľa závažnosti priestupku. Keďže poistenie nebolo len pár dní a nespôsobila si žiadnu dopravnú nehodu ani škodu, tak by ti vymerali asi najnižšiu sadzbu. Tie vysoké si nechávajú pre tých, čo roky jazdia bez poistenia.

A spätne ti žiadna poisťovňa nepoistní auto.
Stanislav 1975
17.05.09,17:51
V zákone stojí:

(1) Obvodný úrad tomu, kto podľa § 3 ods. 1 neuzavrie poistnú zmluvu, uloží pokutu od 500 Sk do 100 000 Sk.

Takže aj keby ti na to prišli, tak pokutu by určovali podľa závažnosti priestupku. Keďže poistenie nebolo len pár dní a nespôsobila si žiadnu dopravnú nehodu ani škodu, tak by ti vymerali asi najnižšiu sadzbu. Tie vysoké si nechávajú pre tých, čo roky jazdia bez poistenia.

A spätne ti žiadna poisťovňa nepoistní auto.
plný súhlas...:)
hexen8
03.02.11,15:02
funny 10,
Obvodný úrad systematicky ide po podobných zábudlivcoch. Ale nemusíš sa sama prihlásiť, pretože pokutu Ti vymerajú len za obdobie, keď auto nemalo platné PZP. / nie je to ako DU, ktorý spočíta aj dobu, po ktorú meškáš s odvodom dane./ Pozdrav so šekom môžeš očakávať cca za 3 roky od ukončenia platnosti PZP.
jelalim
03.02.11,15:21
Ja by som si tipol, ze ziaden pozdrav s pokutou v tomto pripade nepride.