groga
16.05.09,09:49
Potrebujem poradiť so zhutnením piesočnataj zeminy, ktorú som bohužiaľ naraz dal naložiť medzi základy vo výške od 75cm do 150cm. Rozmery rodinného domu 8,5x15 m plus garáž 3,5x10 m. Asi 1/3 domu mám základy pre komín 80x80cm. Zeminu so aj zalieval, ale teraz som si požičal žabu. Čo najskôr by som chcel betónovať deku(betón C15-20), sieťovina 4x20x20 a pod tým makadam.
220870
16.05.09,15:43
Žaba tj vybračná doska vám na takú hrúbku nepomôže.Návažková hlina sa dusá po 15cm.Vyhádzať a urobiť znova.
legolas
17.05.09,13:01
Žaba tj vybračná doska vám na takú hrúbku nepomôže.Návažková hlina sa dusá po 15cm.Vyhádzať a urobiť znova.

...to nie je dobrý nápad. Myslím, že by sa to dalo urobiť autobágrom UDS a to tak, že by Ti tú zeminu lyžicou utláčal, totižto lyžica je hodne ťažká a hydraulika má dostatočný tlak. Za pokus to stojí.
220870
17.05.09,13:30
...to nie je dobrý nápad. Myslím, že by sa to dalo urobiť autobágrom UDS a to tak, že by Ti tú zeminu lyžicou utláčal, totižto lyžica je hodne ťažká a hydraulika má dostatočný tlak. Za pokus to stojí.
Ak by tam prišla UDS tak to už rovno môže vybagrovať.
Neutlačí to rovnomerne.
groga
17.05.09,18:05
UDS-ku som tam už mal, práve UDS-kou sa mi tam podarilo to množstvo zeminy naložiť. Som zvedavý, či taká piesková zemina môže naozaj natoľko sadnúť pod dekou alebo ma tým len strašia. V minulosti (pred 20-30r.) sa neutláčalo ničím a nedávalo sa ani toľko železa do betónu skôr len kamene. A do deky sa nedávala ani sieťovina.
Aspoň ja si to myslím, ale môžem sa aj mýliť.
220870
17.05.09,18:46
Čistá neutlačená zem sa scvrkne o 1/3.Čiže vo vašom prípade o 0,5 m.
chandler
19.05.09,13:38
UDS-ku som tam už mal, práve UDS-kou sa mi tam podarilo to množstvo zeminy naložiť. Som zvedavý, či taká piesková zemina môže naozaj natoľko sadnúť pod dekou alebo ma tým len strašia. V minulosti (pred 20-30r.) sa neutláčalo ničím a nedávalo sa ani toľko železa do betónu skôr len kamene. A do deky sa nedávala ani sieťovina.
Aspoň ja si to myslím, ale môžem sa aj mýliť.


v minulosti sa nedavalo tolko zeminy :)
ta deka nenesie nic.. len lezi na zemine a ked ta sadne tak sadne aj deka bez ohladu nato kolko je tam zeleza
KEJKA
19.05.09,14:30
tak nerozumiem, - píšete o deke alebo o platni?
Platňa je dole na základových pásoch a deka je hore=strop? aspoň takto som sa to za ten posledný rok naučila.
chandler
19.05.09,18:54
ospravedlnujem sa :) piseme o platni
kyblik
19.05.09,19:16
...to nie je dobrý nápad. Myslím, že by sa to dalo urobiť autobágrom UDS a to tak, že by Ti tú zeminu lyžicou utláčal, totižto lyžica je hodne ťažká a hydraulika má dostatočný tlak. Za pokus to stojí.

Taketo nieco by sa dalo utlacit iba tazkym vybracnym valcom... aj to iba niekde na dvore pod zamkovu dlazbu - nie pod zakladovu dosku. Ako napisal 220870 vybrat a urobit nanovo. Je to pracne, urcite aj drahsie ale v tomto pripade najrozumnejsie. Neskor by si mohol lutovat, ze si setril na nespravnom mieste. Pri vyplnani nedavaj iba zeminu - piesok, potrebujes nejaku hoci aj menej kvalitnu skalu - a riadne uvibrovat po mensich vrstvach.
borbi
23.08.14,11:02
Pozdravujem. Chcem sa opytat ako ste to napokon poriesili. Mam podobny prpoblem navezena vlhka zemina doplna. len ja mam rozdiely vo vyske navozu 20-90 cm.dik