dragan.michal
16.05.09,11:05
;)Mám otázočku.

Neviete niekto čo potrebujem za živnosť keď chcem robiť školenie? Je to voľná živnosť alebo treba splniť nejaké požiadavky?
Taktiež by som chcel vydávať aj certifikáty o absolvovaní školení.
Jedná sa o oblasť reklamy a SEO optimalizácie, marketingu a podobne.


Taktiež ma ešte zaujíma čo potrebujem keď chcem vydávať katalógy v cestovnom ruchu (t.j. katalog ubytovacich zariadeni (napr. na Orave)) pre zahraničné cestovné kancelárie.


Vopred ďakujem za všetky rady od Vás milí poraďáci.
dragan.michal
16.05.09,09:10
Takze nieco som nasiel ale neviem ci to staci:

vydavateľské činnosti v rozsahu voľnej živnosti

reklamná, propagačná a výstavnícka činnosť v rozsahu voľnej živnosti


školiaca činnosť v rozsahu voľnej živnosti

zhotovovanie web stránok a internetových obchodov v rozsahu voľnej živnosti


myslíte ze by to stacilo?:
spilo
16.05.09,09:41
podľa mňa by to malo stačiť
dragan.michal
16.05.09,09:48
asi bude najlepsie navstivit zivnostensky urad myslim, len ak tam budu taky vytrety ako minule tak neviem neviem ci ich nezabijem :DD
Lianka
17.05.09,07:05
Skus aj tu: http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=830 - zoznam odporucanych volnych zivnosti.
dragan.michal
17.05.09,08:18
Lianka dakujem, to uz som kukal. Viem ze je to vo volnych zivnostiach, ale nic tam nie je pisane ci treba na skolenia kde chcem davat aj certifikaty nejaku akreditaciu
akina
20.05.09,13:17
Lianka dakujem, to uz som kukal. Viem ze je to vo volnych zivnostiach, ale nic tam nie je pisane ci treba na skolenia kde chcem davat aj certifikaty nejaku akreditaciu
Je dôležité presne zadefinovať, aké školenia chceš robiť, lebo " školiaca činnosť v rozsahu živnosti voľnej už neexistuje".Ako voľná živnosť je len " vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti ", čo zahŕňa doučovanie žiakov a študentov ( na maturity, pohovory), organizovanie kurzov, školení a seminárov, školiace aktivity v oblasti podpory predaja, výroby a obchodu.
Certifikáty zo školiacich aktivít môžu vydávať subjekty, ktoré majú akreditáciu z príslušného ministerstva, záleží zase od druhu školiacej aktivity.