LesnáVíla
16.05.09,13:48
Nedá mi aby som sa s ňou nepodelila.
m.hladka
16.05.09,12:25
Nádhera.
dara
17.07.09,05:37
KRáSNA
Rozalka
17.07.09,16:33
Je nádherná, a za mojou mi je :mee:
Polievač mi ju slabo polieval, kým som bola na dovolenke.
tutiola
17.07.09,16:48
Moje lobelky boli takéto ešte2.7. a dnes sú takmer vyschnuté, resp. nie vyschnuté, ale spálené od slnka. Polievala som ich sama, ale u nás už nepršalo hádam aj 14dní a tak ich spálilo. Dúfam, že sa ešte spamätajú.
Halli
17.07.09,16:53
...a takýto kaktus som dnes obdivovala u mojej mamy,má jediný kvet, ale to je kvetisko... no paráda :)
Rozalka
17.07.09,17:25
Moje lobelky boli takéto ešte2.7. a dnes sú takmer vyschnuté, resp. nie vyschnuté, ale spálené od slnka. Polievala som ich sama, ale u nás už nepršalo hádam aj 14dní a tak ich spálilo. Dúfam, že sa ešte spamätajú.
Ja som ich potom obstrihala (tie zaschnuté časti) a ešte sa trochu spamätala, ale nebola to tá modrá kaskáda.
Tento rok som si na balkon dala radšej iné kvetinky - suchomilné.
ondrejvla
17.07.09,17:32
Moje lobelky boli takéto ešte2.7. a dnes sú takmer vyschnuté, resp. nie vyschnuté, ale spálené od slnka. Polievala som ich sama, ale u nás už nepršalo hádam aj 14dní a tak ich spálilo. Dúfam, že sa ešte spamätajú.

Ja som dcérine vlani zachránila tak, že som ich zostrihala na cca 20 cm, ponorila do vedra s vodou a dala som tam hnojivo ENGO, nasávali asi 3 hodiny, týždeň som ich prenášala po trávniku v záhrade, chvíľu čušali, ale potom kvitli ešte v novembri. No žiaľ neprezimovali...
tutiola
17.07.09,19:05
Tiež ich nevyhodím, ale počkám. Mne dokonca jedna lobelka prezimovala. Veď tie horúčavy čo teraz máme pominú a obžijú nielen naše kvety ale aj mi.
letula
19.07.09,18:33
Práve dnes som lobelku pozerala.Obrazí,keď ju zostrihám? Je veľa suchého kvetu,zrejme sa vytvára semeno.
LesnáVíla
19.07.09,18:43
Ja som ju už zostrihala na cca 20 cm,a rastie krásne ďalej.
kokteil
19.07.09,19:00
Lobelka je JEDNOROCNA letnicka - cize neprezimuje;-) jo,jo - ak vytvara semena, postupne zasycha - treba jej obstrihat tie ususene vyhonky, vydatne zaliat a pravidelne hnojit - vyzenie dalsie kvietky, len to chvilku trva;-)
mna by skor zaujimalo, ci si si ten zavesny kos vypestovala sama zo sadenic, alebo si ho kupila hotovy?
ja mam lobelky nesmierne rada - aj ked po odkvitnuti treba dlhsie cakat na nahodenie novych pukov:-))) a je relativne nenarocna:-)
LesnáVíla
19.07.09,19:04
ja som si ju kúpila už takú v kvetináči,ale teraz sa chystám kúpiť si semienka a vypestovať sama.