hujerova
16.05.09,16:02
ahojte poraďáci, mám takýto problém : aj keď používam drahé pracie prostriedky a voňavé aviváže, neviem odstrániť ani praním zápach potu z oblečenia. Vie mi niekto prosím poradiť ako na to? dakujem za odpovede.
Dav
16.05.09,14:27
Ocot. Dávkovanie s mierou. Doporučujem skúšať na jednom -dvoch kusoch - vypraté vypláchať ručne , 1 lyžica octu na 1 liter studenej vody. Vysušiť, ovoňať, v prípade spokojnosti zvýšiť/znížiť dávkovanie.
alla66
16.05.09,14:33
Ak nepomôže oprať a použitie aviváže...
Žlté fľaky od potu odstránime roztokom boraxu alebo čpavku. Z jemných látok môžeme odstrániť pot octovou alebo slanou vodou.
rennka
16.05.09,15:42
...a nevie niekto poradit ako vycistim srvrny od pupavy ?
veronikasad
16.05.09,15:50
...a nevie niekto poradit ako vycistim srvrny od pupavy ?
Skús tekuté alebo tuhé žlčové mydlo z DM drogérie
ekopo
16.05.09,16:04
...tak ma napadlo, oblečenie = made in china?
veronikasad
16.05.09,16:06
...tak ma napadlo, oblečenie = made in china?
prečo ?
ekopo
16.05.09,16:09
...samo o sebe nejak nevonia.....
veronikasad
16.05.09,16:11
...samo o sebe nejak nevonia.....
myslela som, že reaguješ na tie škvrny od púpavy
ekopo
16.05.09,16:12
myslela som, že reaguješ na tie škvrny od púpavy

nie... oblečenie celkovo
ondrejvla
16.05.09,16:26
Odporúčam pred tým, než sa použije čisté oblečenie použiť na osprchované telo deodorant, ja pridávam aj "orosenie"parfémom. Oblečenie neperiem, že je cítiť potom, ale preto, že už som ho mala 2 maximálne 3x oblečené. Skutočne necítiť oblečenie potom, alebo nepoužívaš náhodou "umelý" textil? A ešte niečo, ak sa nadmerne potíš, odporúčam navštíviť lekára, môže to byť aj predzvesť nejakej choroby.
kukučka
16.05.09,17:04
alebo aspoň na čas obmedziť mäso a striedmejšie sa stravovať
pivko
16.05.09,17:13
...tak ma napadlo, oblečenie = made in china?
Čo už dnes nie je made in China -všetko športové značkové oblečenie sa vyrába na 90% v Chine a tak isto aj značky ARMANI ,VERSACE, atd.....
možno si myslel ten textil u Vietnamcov a Čiňanov v obchodoch, ale aj tam nieje všetko made in CHINA , lebo majú veľa tovaru aj z Turecka a inakade.
Tak že problem asi nebude v textile:D
osky
16.05.09,18:23
Čo už dnes nie je made in China -všetko športové značkové oblečenie sa vyrába na 90% v Chine a tak isto aj značky ARMANI ,VERSACE, atd.....
možno si myslel ten textil u Vietnamcov a Čiňanov v obchodoch, ale aj tam nieje všetko made in CHINA , lebo majú veľa tovaru aj z Turecka a inakade.
Tak že problem asi nebude v textile:D

trochu mimotemy:
presne tak-este pred par desiatkami rokov sme z Ciny dovazali ich "drahy "porcelan a cinsky hodvab,topanky.....dnes nad tym ohrname nosom len preto ze Cina klesla na ekonomike.pritom aj my sme len chudaci oproti inym vyspelejsim statom a tiez sa nam nepaci ked nami pohrdaju.je to skratka lacne,tak je to nekvalitne?

je pravda,ze tovar je rozny a topanky su od nich väcsinou o nicom,ale nie vsetko z takych obchodov je zle.a mne napr. nevadi ze sa rychlo pokazia-su lacne,nie je mi luto vysmarit ich von oknom:--- a kupit nove-stale mam dake ine,nove.na leto celkom prakticke,ved moda sa stale meni.
ale zimne by som si tam nekupila,tie musia byt fakt kvalitne.

a co sa tyka potenia,nechapem preco v dnesnej dobe ,kde je tolko roznych moznosti/antiperspiranty ,deodoranty...../,musia ludom zapachat podpazusia:):confused:.
skuste pouzivat antiperspiranty a oblecenie po nich bude este i pekne vonat.ved kazdy ma svoj pach,ked sa zapoti.
pivko
16.05.09,19:23
Mimo TÉMY si asi ty :D, nakoľko tu ide o problém zapachajúceho oblečenia a nie človeka.:(
Ty asi miluješ dezodoranty a voňavky tak ich aj naďalej používaj .Asi ti ušlo že voňa človeka nezávisi od antiperspirantu a parfému ,ale aj od životosprávy a prímu tekutín. Tak že sa naďalej voňavkuj aj naďalej.
danushka
16.05.09,19:38
Telesný zápach je zapríčinený kombináciou rôznych príčin. Môže byť príznakom rôznych ochorení, ale väčšinou nepredstavuje medicínsky problém. O to viac ale môže znepríjemňovať život. Jednou z príčin môže byť ochorenie nazývané Syndróm rybacieho zápachu. Ide o dedičné ochorenie spôsobené mutáciou génu FMO3, ktorý kóduje enzým dôležitý pri metabolizme trimetylamínu. Táto zapáchajúca látka (zápach pripomína pokazené rybacie mäso) vzniká prirodzene spracovaním stravy a je ďalej oxidovaná enzýmom kódovaným FMO3. U ľudí, ktorí nemajú funkčný tento enzým, sa trimetylamín hromadí a dostáva do moču, potu i do vydychovaného vzduchu. Takáto kompletná porucha je vzácna, ale asi 20% populácie má variantu génu FMO3, ktorá kóduje menej aktívny enzým
pre metabolizmus trimetylamínu a tak najmä po zjedení rybacieho mäsa, vajec, prípadne iných potravín obsahujúcich cholín a veľa dusíkatých látok, trpia nepríjmeným zápachom. U žien sa táto porucha manifestuje často miernym zápachom počas menštruácie alebo keď berú hormonálnu antikoncepciu, pretože ženské pohlavné hormóny menia aktivitu enzýmu kódovaného FMO3. Skutočne kauzálna liečba síce zatiaľ neexistuje, ale zmena stravy a aplikácia niektorých liekov môže výrazne pomôcť.
kukučka
16.05.09,19:39
zadávateľka na svoju otázku dostala odpoveď a je na nej, ktorú radu využije a diskutujúci by sa nemuseli napádať, že? ;) :)
ondrejvla
16.05.09,19:55
zadávateľka na svoju otázku dostala odpoveď a je na nej, ktorú radu využije a diskutujúci by sa nemuseli napádať, že? ;) :)

Súhlasím, preto som aj písala, že to môže byť predzvesť nejakej choroby.
patrixo
16.05.09,20:17
to závisí aj od materiálu. existujú materiály z ktorých sa ten puch nedá oprať... asi nezostáva nič iné ako to vyhodiť... podľa mňa by sa to u takej bavlny nemalo stať...
danushka
16.05.09,20:32
Je pravda, že čisté bavlnené a vlnené materiály úplne ináč vstrebávajú pot.
Sú zmesi materiálov, kde stačí minimálne množstvo potu a zmení sa to na nepríjemný puch. Hovorím hlavne o tričkách kúpených u Aziatov. O kúpenej obuvi v týchto obchodoch škoda reči, to sa naozaj vyprať nedá.
Dav
16.05.09,22:06
Do čínskej obuvi sa mi osvedčilo nasypať púder proti poteniu na nohy.Nepudrujeme si nohy, ale topánky, najmä botasky.
osky
17.05.09,17:29
Mimo TÉMY si asi ty :D, nakoľko tu ide o problém zapachajúceho oblečenia a nie človeka.:(
Ty asi miluješ dezodoranty a voňavky tak ich aj naďalej používaj .Asi ti ušlo že voňa človeka nezávisi od antiperspirantu a parfému ,ale aj od životosprávy a prímu tekutín. Tak že sa naďalej voňavkuj aj naďalej.


no,mimo temy urcite nie som ,ale asi patris medzi tych,ktori su zasadne proti deodorantom.
samozrejme ze clovek ma svoj prirodzeny pach a poti sa ,ale je to ozaj velmi "PRIJEMNE",ked napr.cestujem vlakom a vedla mna si sadne clovek ktory pachne na 100 km a ja mam chut na zvrac.....
ale chlapi to beru normalne,podla nich to tak asi ma byt.fuj!
ja nemilujem parfemy a vonavky,pouzivam ich len zriedka.
ale antiperspirant hned ako vstanem pouzijem,az potom sa obliekam,hoci sa denne sprchujem.ten nezabrani totalne poteniu,ale 100 percentne zabrani pachu z potu.preto som o tom pisala.
hovor si co chces,ja samozrejme suhlasim s tym ze to je aj o matrialoch,strave a chorobach.ale to su hypotezy.
je stopercentne iste,ze ked sa rano neosetris antiperspirantom,oblecenie bude vecer pachnut potom-niekomu viac,inemu menej.moze byt vyprane v com chces.
piggos
17.05.09,17:55
mne ked zapácha oblečenie od potu( v podpazuší)..tak skôr ako ho hodím do práčky tak si prádlo na danom mieste preperiem v rukách nejakým mydlom (napr. mydlo na pranie)...do prania dám vanish..mne to pomáha a po opratí mi prádlo nesmrdí, lebo aj ten vanish urobí svoje..
pivko
18.05.09,05:12
no,mimo temy urcite nie som ,ale asi patris medzi tych,ktori su zasadne proti deodorantom.
samozrejme ze clovek ma svoj prirodzeny pach a poti sa ,ale je to ozaj velmi "PRIJEMNE",ked napr.cestujem vlakom a vedla mna si sadne clovek ktory pachne na 100 km a ja mam chut na zvrac.....
ale chlapi to beru normalne,podla nich to tak asi ma byt.fuj!
ja nemilujem parfemy a vonavky,pouzivam ich len zriedka.
ale antiperspirant hned ako vstanem pouzijem,az potom sa obliekam,hoci sa denne sprchujem.ten nezabrani totalne poteniu,ale 100 percentne zabrani pachu z potu.preto som o tom pisala.
hovor si co chces,ja samozrejme suhlasim s tym ze to je aj o matrialoch,strave a chorobach.ale to su hypotezy.
je stopercentne iste,ze ked sa rano neosetris antiperspirantom,oblecenie bude vecer pachnut potom-niekomu viac,inemu menej.moze byt vyprane v com chces.
mimotemyTebe to asi ešte stále nedošlo že téma znie ako odstrániť zápach potu na oblečení:--- a nie o antiperspirantoch:D Ty asi budeš dealerka antiperspirantov :eek:
Petra Nová
18.05.09,07:06
mimotemyTebe to asi ešte stále nedošlo že téma znie ako odstrániť zápach potu na oblečení:--- a nie o antiperspirantoch:D Ty asi budeš dealerka antiperspirantov :eek:
Ale ono jedno s druhým súvisí a mám skúsenosť, že veci treba riešiť v súvislostiach:). Ale škoda je sa rozohňovať nad tým, akú radu zadávateľka chce, keď sa do debaty vôbec nezapojila.

Prečo má byť Osky dealerka antiperspirantov. Škoda, že oni nie sú úplne samozrejmou súčasťou nášho života. U každého. A nie som dealerka, a ani predavačka v drogérii, ale ich prívrženkyňa.
hujerova
18.05.09,09:26
No, nedá mi nezareagovať - ja som iba slušne poprosila o radu. Ale keďže mnohým leží na srdci či vôbec poznám vodu, mydlo a dezodorandy tak im dávam na známosť, že áno a veľmi dobre, čiže s čistotou môjho tela to nemá nič spoločné. Ďakujem za slušné odpovede a na arogantné odpovede nereagujem - nestoja mi za to. Ďakujem a prajem všetkým slušným ľudom pekný deň.
Blankake
18.05.09,09:29
No, nedá mi nezareagovať - ja som iba slušne poprosila o radu. Ale keďže mnohým leží na srdci či vôbec poznám vodu, mydlo a dezodorandy tak im dávam na známosť, že áno a veľmi dobre, čiže s čistotou môjho tela to nemá nič spoločné. Ďakujem za slušné odpovede a na arogantné odpovede nereagujem - nestoja mi za to. Ďakujem a prajem všetkým slušným ľudom pekný deň.
Nič si z toho nerob, niektorí proste nepochopili zadanie otázky, iní zase majú potrebu "vyrývať"... už sa to tu stalo viacerým na Porade, že po zadaní otázky sa na nich spustila kritika... :(
Petra Nová
18.05.09,10:20
No, nedá mi nezareagovať - ja som iba slušne poprosila o radu. Ale keďže mnohým leží na srdci či vôbec poznám vodu, mydlo a dezodorandy tak im dávam na známosť, že áno a veľmi dobre, čiže s čistotou môjho tela to nemá nič spoločné. Ďakujem za slušné odpovede a na arogantné odpovede nereagujem - nestoja mi za to. Ďakujem a prajem všetkým slušným ľudom pekný deň.
Neviem, prečo reaguješ tak prehnane nedotklivo. Nečítala som žiadny príspevok v téme, ktorý by naznačoval, že nepoznáš vodu, pracie prostriedky alebo nedajbože dezodoranty. Každý sa potí, ale nie každý si robí starosť s tým, ako odstrániť dôsledky potenia. Ty áno, takže neviem v čom je problém.

A neviem, čo je na tom neslušné a arogantné verejne vysloviť názor, že nie každému je prirozené bojovať s telesnými pachmi. To potom by sme nemali u cudzincov povesť jedného z najnevoňavejších národov. A samozrejme, že táto “povesť” nie je smerodajná, ale žiaľ, je si ju možno ľahko overiť v lete pri nákupoch alebo cestovaní.

No, už som si zvykla, že na Porade sú tí slušní , ešte slušnejší a najslušnejší. A tí maju absolútne právo písať na Porade čokoľvek. Žiaľ, ja k ním zrejme nepatrím. Čo už, budem sa musieť s tým zmieriť. A súhlasím s Tebou, že na arogantné odpovede nestojí zato reagovať.
misomiso
18.05.09,10:41
Do čínskej obuvi sa mi osvedčilo nasypať púder proti poteniu na nohy.Nepudrujeme si nohy, ale topánky, najmä botasky.

Mne sa zasa osvedcilo nechat Cinsky tovar 8 rokov na vzduchu vyvetrat.
Dav
19.05.09,16:18
mimotemy Nad čínskym tovarom temer svorne ohrňujeme nos a temer svorne ho nosíme. V mojej domácnosti sa nájdu bežne používané uteráky Made ich China, ktoré sú kupované v roku 1978, a okrem fľaku od temperky, či nejakej škvrny od ovocia im nič nie je. Detské osušky Made ich China z rokov 1988-89 používam dodnes na utieranie psa. Uteráky a utierky z rokov 2000 a vyššie používam tak jeden rok. Maximálne. Tričká a tepláky z roku pána...sa nedali zodrať a tričká a tepláky zo súčasnosti zmenia po prvom praní tvar a farbu...Ozaj, dakedy medzi domáce práce patrilo plátanie ponožiek, dnes sa nosia do prvej diery...lebo sa ani poriadne opraviť nedajú...mimotemy
Sabadka
19.05.09,16:41
Ocot. Dávkovanie s mierou. Doporučujem skúšať na jednom -dvoch kusoch - vypraté vypláchať ručne , 1 lyžica octu na 1 liter studenej vody. Vysušiť, ovoňať, v prípade spokojnosti zvýšiť/znížiť dávkovanie.


Štampedlík octu do hlavného prania nahradí aj tak veľmi reklamovaný a nie najlacnejší Calgon. Mám to odskúšané roky a funguje to. Takže ak pridám aj názor Dav tak mi z toho vychádza že používať pri praní klasický ocot a nahradí mi tri super drahé prostriedky. Teda: je dobrý proti vodnému kameňu, odstraňuje zápach, no a stabilizuje farbu.

mimotemy Tým pádom môžme nosiť aj menšie kabelky, lebo už nemusíme v nich navlačovať ten nešťastný PERVOL:D:D:D:D
Elena Navrátilová
19.05.09,16:44
Štampedlík octu do hlavného prania nahradí aj tak veľmi reklamovaný a nie najlacnejší Calgon. Mám to odskúšané roky a funguje to. Takže ak pridám aj názor Dav tak mi z toho vychádza že používať pri praní klasický ocot a nahradí mi tri super drahé prostriedky. Teda: je dobrý proti vodnému kameňu, odstraňuje zápach, no a stabilizuje farbu.

mimotemy Tým pádom môžme nosiť aj menšie kabelky, lebo už nemusíme v nich navlačovať ten nešťastný PERVOL:D:D:D:D

Ale ako to potom bude ďalej? Veď sa predsa niekto aj stará o to prádlo... a to práve perwolom. Hmm ... priznajú sa že sa starajú octom? :rolleyes:
Nika
19.05.09,16:58
mimotemy Tým pádom môžme nosiť aj menšie kabelky, lebo už nemusíme v nich navlačovať ten nešťastný PERVOL:D:D:D:D

mimotemy.. s tými kabelkami to nebude také jednoduché, lebo aj fľaša octu je dosť veľká :rolleyes: ;)
Sabadka
19.05.09,17:10
mimotemy.. s tými kabelkami to nebude také jednoduché, lebo aj fľaša octu je dosť veľká :rolleyes: ;)
mali by ho plniť do dvojdeciek a potom by sa nám zmestili aj dve, jeden klasický ocot na pranie a jeden jablčný na chudnutie. Len znenie reklamy by bolo potom dobré zmeniť tiež, ale to nechám na niekoho kto má básnické črevo, lebo mne to neide :) :)
Sabadka
19.05.09,17:12
Ale ako to potom bude ďalej? Veď sa predsa niekto aj stará o to prádlo... a to práve perwolom. Hmm ... priznajú sa že sa starajú octom? :rolleyes:
bude to znieť asi takto: ...... on mi ten ocot chodí kupovať do TESCA."


Asi takto si to myslela? :)
buchač
19.05.09,17:13
Štampedlík octu do hlavného prania nahradí aj tak veľmi reklamovaný a nie najlacnejší Calgon. Mám to odskúšané roky a funguje to. Takže ak pridám aj názor Dav tak mi z toho vychádza že používať pri praní klasický ocot a nahradí mi tri super drahé prostriedky. Teda: je dobrý proti vodnému kameňu, odstraňuje zápach, no a stabilizuje farbu.

mimotemy Tým pádom môžme nosiť aj menšie kabelky, lebo už nemusíme v nich navlačovať ten nešťastný PERVOL:D:D:D:D

mimotemy

Ale predsa to nemusí byť o kabelkách , stačí , keď každá bude mať svoje dvojča ....;)

http://www.porada.sk/1046858-post3.html
Elena Navrátilová
19.05.09,17:15
mali by ho plniť do dvojdeciek a potom by sa nám zmestili aj dve, jeden klasický ocot na pranie a jeden jablčný na chudnutie. Len znenie reklamy by bolo potom dobré zmeniť tiež, ale to nechám na niekoho kto má básnické črevo, lebo mne to neide :) :)

Ale veď dneska nemusí byť len treska. Stačí jogurt octu v kabelke nos už. Načo fľaša Perwolu pre krásnu sviežu farbu len? Veď štamperlík octu vždy tú farbu dostatočne ochráni. ;)
Elena Navrátilová
19.05.09,17:16
bude to znieť asi takto: ...... on mi ten ocot chodí kupovať do TESCA."


Asi takto si to myslela? :)

Načo chodiť do Tesca... veď jogurtík octu kúpiš na každom rohu. :D:D:D
Dav
19.05.09,17:21
mali by ho plniť do dvojdeciek a potom by sa nám zmestili aj dve, jeden klasický ocot na pranie a jeden jablčný na chudnutie. Len znenie reklamy by bolo potom dobré zmeniť tiež, ale to nechám na niekoho kto má básnické črevo, lebo mne to neide :) :)
mimotemynajvyšší čas, aby sme si na narodeniny, meniny, Vianoce....želali do daru "tľapku", "ploskačku", či ako sa tým dvojdecovým fľašiam vraví. V Domácich potrebách majú krásne antikorové, sklo v koži....Poľovníci na posed s rumom, dámy do kabelky s octom....:D:D:D
danushka
19.05.09,19:33
...síce sme už riadne mimotemy, ale som na nás všetky Slovenky hrdá !
My skutočne nemáme problém s ničím. Američanky a západné Európanky môžu len snívať o našej všetečnosti:)