Fany1000
16.05.09,18:21
Ahojte "poraďáci". Potrebovala by som radu, ako vyriešiť jeden problém. Požiadavkou pri výberovom konaní na miesto riaditeľa materskej školy je predložiť odpis z registra trestov. Generálna prokuratúra od 1.1. 2008 neposkytuje odpis z registra fyzickým osobám, len zamestnancom v bezpečnostnej a technickej službe. Upozornila som na to zriaďovateľa, ale on chybu neopravil a v inzeráte, ktorý uverejnil po našom rozhovore naďalej uvádza, že požaduje odpis. Ide mi o to, aby výberové konanie bolo platné a aby ma nevylúčili z kandidátky, lebo som nepredložila požadované dokumenty. Výpis mám. Ďakujem za odpoveď.
veronikasad
16.05.09,16:30
wagner
16.05.09,16:36
Teda podľa mňa, ten kto vyhlásil výberové konanie si asi neprečítal zákon. Predsa bola zmena zákona a zriaďovateľ na miesto riaditeľky MŠ nemá právo pýtať odpis registra trestov, ale iba výpis registra trestov. Pokiaľ by si chcela odpis, tak žiadosť ktorú Ti dajú na Okresnej prokuratúre si musíš ísť dať potvrdiť policajtom. Inak Ti odpis nikto nevydá, iba výpis. Choď za vyhlasovateľom výberového konania a spýtaj sa ho, či vie, že nemá právo pýtať odpis ale iba výpis. Nech si naštuduje zákon. Respektíve požiadaj zriaďovateľa, nech si ten odpis pýta on, že zaplatíš za kolky. Podľa mňa daj tam výpis a ak Ťa preto vyradia, musíš podať sťažnosť proti rozhodnutiu o vyradení.
Fany1000
18.05.09,18:50
No, vytlačila som pokyn Generálnej prokuratúry, kde je to napísané čierne na bielom a dosť "polopate" a plánujem to priložiť k požadovaným dokumentom. Ale aj tá rada so sťažnosťou v prípade vylúčenia sa mi páči. Ďakujem.
wagner
18.05.09,19:05
Môžeš to priložiť k požadovaným dokumentom a ja by som tam na ten materiál dala veľký červený výkričník. Vieš, aj tí ostatní totiž môžu priložiť len odpis RT, tak potom by musel vyradiť preto všetkých, nie len Teba.
dino112
17.04.10,14:31
dobry den
chcem sa vas spytat,potrebujem odpis z registra trestov ku ziadosti na policajta.v cca roku2003 som zobral na seba drobnu kradez v jednom hypermarkete za kamosa.viem hlupost....neviem ako to bolo klasifikovane,ci ako priestupok alebo...neviem.prisli policajti zaplatil som 500sk pokutu,spisali enjaku zapisnicu a to bolo vsetko.chcem sa spytat ci to bude v odpise z registra trestov,potrebujem ho mat uplne cisty.
za odpovede dakujem
wagner
17.04.10,19:27
dobry den
chcem sa vas spytat,potrebujem odpis z registra trestov ku ziadosti na policajta.v cca roku2003 som zobral na seba drobnu kradez v jednom hypermarkete za kamosa.viem hlupost....neviem ako to bolo klasifikovane,ci ako priestupok alebo...neviem.prisli policajti zaplatil som 500sk pokutu,spisali enjaku zapisnicu a to bolo vsetko.chcem sa spytat ci to bude v odpise z registra trestov,potrebujem ho mat uplne cisty.
za odpovede dakujem

Pokiaľ ja viem, tak do registra trestov sa zapisujú tresty z právoplatných súdnych rozhodnutí. Pokiaľ to bol iba priestupok, tak ten by sa tam nemal objaviť.
dino112
18.04.10,09:20
ja neviem ako to bolo klasifikovane a coto vobec je ci priestupok,ci co,priestupok nieje nahodou ak je skoda nad minimalnou mzdou?ci to si mylim.ani podla mna by to tam nemalo byt ale len pre istotu sa pytam.ak to tam budem tak sa zo ziadostou za policajta skoncil.apropo neviete ako sa pise ziadost na policajta?ci tam maju byt aj nejake paragrafy?
dakujem.
zdenka131
18.04.10,10:50
ja neviem ako to bolo klasifikovane a coto vobec je ci priestupok,ci co,priestupok nieje nahodou ak je skoda nad minimalnou mzdou?ci to si mylim.ani podla mna by to tam nemalo byt ale len pre istotu sa pytam.ak to tam budem tak sa zo ziadostou za policajta skoncil.apropo neviete ako sa pise ziadost na policajta?ci tam maju byt aj nejake paragrafy?
dakujem.


Želám pohodový deň.

Odpis registra trestov

V odpise registra trestov (ktorý je verejnou listinou) sa uvádzajú údaje o každom právoplatnom odsúdení, priebehu výkonu trestu a ochranného opatrenia, aj o odsúdeniach, ktoré boli podľa rozhodnutia súdu alebo na základe zákona zahladené.
Súčasťou odpisu registra trestov sú aj údaje o:
* právoplatnom rozhodnutí súdu alebo prokurátora o podmienečnom zastavení trestného stíhania,
* právoplatnom rozhodnutí súdu alebo prokurátora o schválení zmieru a zastavení trestného stíhania,
* právoplatnom odsúdení občana Slovenskej republiky alebo osoby, ktorá má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky súdom iného štátu, ak právne účinky rozhodnutia na území Slovenskej republiky ustanovuje medzinárodná zmluva alebo osobitný predpis.
Generálna prokuratúra SR vydáva odpis registra trestov len na žiadosť oprávnených orgánov alebo oprávnenej osoby, ktoré sú uvedené v zákone o registri trestov. Odpis registra trestov sa môže vydať oprávneným orgánom alebo oprávnenej osobe len na zákonom ustanovený účel.


Neviem, či som správne pochopila vetu : " apropo neviete ako sa pise ziadost na policajta?ci tam maju byt aj nejake paragrafy?"

Má to byť vzor žiadosti ? Ak áno, tak na internete ich je veľa napr.:


http://praca-brigady.info/ziadost-o-zamestnanie


http://www.pracavnz.sk/akonapisat.php
http://www.viaprof.sk/zamestnanie.php
http://www.profesia.sk/cms/kariera-v-kocke/100