romuso
16.05.09,20:25
potrebujem poradiť ket chcem zaloziť zivnost tak namiesto odrobených rokou ako prax možem namiesto toho urobiť neaku skus ku pred živnostenskou komorou? poradte dakujem:cool:
JarkaL
16.05.09,18:28
To nie, ale mohla by si dať niekoho ako zodpovedného zástupcu alebo si doplniť vzdelanie a získať papier.
mekelek
16.05.09,18:35
Záleží od živnosti. Niekedy stačí aj osvedčenie, získané rekvalifikačným kurzom.
romuso
16.05.09,18:58
budem mat rekvalifikačny kurz ako strechar ale je tam potrebne aj prax alebo skuska pred živnostenskou komorou ževraj to je mozne namiesto praxe
mekelek
16.05.09,19:31
Podľa mňa je to viazaná živnosť, preto nestačí osvedčenie.
Žeby skúška pred živ.komorou nahradila potrebnú prax, to som ešte nepočula.

mimotemy Len teraz som si všimla: Tému si zlezaradil, si v PÚ.
akina
18.05.09,11:59
potrebujem poradiť ket chcem zaloziť zivnost tak namiesto odrobených rokou ako prax možem namiesto toho urobiť neaku skus ku pred živnostenskou komorou? poradte dakujem:cool:
Pozri paragraf § 22 živnostenského zákona, je to tam pekne rozpísané.
Eleonora Pyšná
18.05.09,16:35
spýtaj sa na príslušnom živnostenskkom úrade tam ti dajú presnú odpoved, i ja som vybavovala, pre známu pre odbor cukrárka a bolo mi povedané presne tak ako tebe skúška pred živnostenskou komorou , ale vyhľadom k našim úradníkom spýtaj sa na príslušnom úrade.
Dragašeková Mária
19.05.09,09:57
Zožeň si od stavebnej firmy potvrdenie, že si u nich vykonával prax, určite tu prácu asi ovládaš, keď chceš byť živnostník v tej oblasti.
akina
19.05.09,10:08
Zožeň si od stavebnej firmy potvrdenie, že si u nich vykonával prax, určite tu prácu asi ovládaš, keď chceš byť živnostník v tej oblasti.
Toto by som nedoporučovala, živnostenské úrady si vedia cez sociálnu poisťovňu kedykoľvek preveriť, či konkrétna osoba bola skutočne v pracovnoprávnom vzťahu s firmou, ktorá vystavila potvrdenie o praxi!!!