miliemili33
16.05.09,21:04
Ahojte,
mali sme vybavené stavebné povolenie na pivnicu, ktorú sme aj postavili,
ale asi po roku sme sa rozhodli, že v stavaní budeme pokračovať a tak sme na pivnici postavili chatu ktorú sme stavali asi 3 roky svojpomocne bez inžinierskych sietí. Ešte sme ju nedokončili, ale z vonku je už skoro hotová.
Už rok sa snaží otec vybaviť stavebné povolenie, ale stále sa to akosi ťahá a nevieme sa pohnúť z miesta. Počula som, že mal vyjsť taký zákon, ktorý umožňuje stavať chaty a drobné stavby bez stavebného povolenia teda že bude stačiť nahlásiť stavbu iba obci na miestnom úrade. Je takéto niečo možné? Prosím poradte mi ako pokračovať? Papiere máme skoro všetky vybavené od útvaru hlav.architekta,ŽP,vodární...ale stále je nejaký háčik čo sa tu dá robiť?
Miloš Mičega - CIMOM TN
16.05.09,20:18
Ahojte,
mali sme vybavené stavebné povolenie na pivnicu, ktorú sme aj postavili,
ale asi po roku sme sa rozhodli, že v stavaní budeme pokračovať a tak sme na pivnici postavili chatu ktorú sme stavali asi 3 roky svojpomocne bez inžinierskych sietí. Ešte sme ju nedokončili, ale z vonku je už skoro hotová.
Už rok sa snaží otec vybaviť stavebné povolenie, ale stále sa to akosi ťahá a nevieme sa pohnúť z miesta. Počula som, že mal vyjsť taký zákon, ktorý umožňuje stavať chaty a drobné stavby bez stavebného povolenia teda že bude stačiť nahlásiť stavbu iba obci na miestnom úrade. Je takéto niečo možné? Prosím poradte mi ako pokračovať? Papiere máme skoro všetky vybavené od útvaru hlav.architekta,ŽP,vodární...ale stále je nejaký háčik čo sa tu dá robiť?

napíšte zoznam čo máte a kde tá "pivnica" je postavená.
Bez info sa nedá relevantne poradiť.
možno mi to aj nascenovať na súkromnú správu.


CIMOM
miliemili33
16.05.09,21:00
ahoj
pivnica je postavená na záhrade v záhradkárskej oblasti,
má 5x6m na pivnici sú postavené 2 malé miestnosti a 1 väčšia(kúpelňa,kuchynka,obývacia miestnosť)nad tým je jedna veľká miestnosť (spálňa) je to chata z betónovým základom ja sa do toho až tak nerozumiem ale chcem pomôcť otcovi lebo on už nevládze
ďakujem za záujem aj prípadnú radu