dadida
19.07.05,22:50
Vie mi niekto poradiť, o čom hovorí zákon 455/1991 o živnostenskom podnikaní?? Ďakujem.
nikinka
19.07.05,21:00
Čo by si potrebovala z tohto zákona? Skús pozrieť tento 347/2004 :), ten tvoj je veľmi je už starý a okolo neho bolo dosť novelizácií..

Ak by si potrebovala s niečim pomôcť kľudne sa ozvy :).
Zatiaľ papa
dadida
20.07.05,20:10
Ďakujem, že si sa ozvala. Hľadala som na www.zrsr.sk (http://www.zrsr.sk) jedného podnikateľa pre môjho klienta a bolo tam pod jeho iniciálmi uvedené, že: Podnikateľ ukončil svoju živnosť podľa § 455/1991 živnostenského zákona. Neviem, či je to úmrtie, či trestné konanie... Skúsim pohľadať, čo si mi poradila. Ešte raz dík.
evina
20.07.05,20:16
Ďakujem, že si sa ozvala. Hľadala som na www.zrsr.sk (http://www.zrsr.sk/) jedného podnikateľa pre môjho klienta a bolo tam pod jeho iniciálmi uvedené, že: Podnikateľ ukončil svoju živnosť podľa § 455/1991 živnostenského zákona. Neviem, či je to úmrtie, či trestné konanie... Skúsim pohľadať, čo si mi poradila. Ešte raz dík.
Znenie k 1.7.2005: § 57

1/ Živnostenské oprávnenie zaniká a) smrťou fyzickej osoby (živnostníka), ak nepokračujú v živnosti dedičia alebo správca dedičstva; oprávnenie však zanikne najneskôr uplynutím lehoty uvedenej v § 13 ods. 5,
b) zánikom právnickej osoby, ak nejde o prípady podľa § 14 a 15,
c) uplynutím času, ak živnostenské oprávnenie bolo vydané na určitý čas,
d) rozhodnutím živnostenského úradu podľa § 58,
e) ak to ustanoví osobitný zákon,
f) uplynutím lehoty povoleného prechodného alebo trvalého pobytu podnikateľa alebo jeho zrušením,
g) pri ohlasovacích živnostiach dňom uvedeným v oznámení o ukončení podnikania; to neplatí, ak živnostenský úrad začal konanie o zrušení živnostenského oprávnenia podľa § 58 ods. 1 písm. d) alebo § 58 ods. 2 písm. a).

2/ Úmrtím fyzickej osoby (živnostníka) nezaniká jeho živnostenské oprávnenie, ak v prevádzkovaní živnosti pokračuje pozostalý manžel za podmienok ustanovených v § 13.
3/ Ak v oznámení podľa odseku 1 písm. g) nie je uvedený neskorší
Jozef Mihál
20.07.05,20:18
Vie mi niekto poradiť, o čom hovorí zákon 455/1991 o živnostenskom podnikaní??
Zákon 455/1991 hovorí o živnostenskom podnikaní.

Napríklad o tom, akým spôsobom živnostenský podnikateľ ukončuje živnostenské podnikanie.