tanda
17.05.09,15:38
Dobrý deň.

Potrebujem od vás radu.

Denne pracujem od 9.00 do 18.00, no všetky porady sa konajú mimo pracovnej doby a to buď od 7.00, alebo 8.00-9.00. Minimálne 3x do mesiaca. No zamestnávateľ nám však odmieta tento čas zarátať do odpracovaných hodín, alebo zaplatiť ako prácu nad čas. Na porady však chodiť musím, no štve ma, že sa neviem dovolať pravdy a hodiny, ktoré si odsedím v práci na porade mimo pracovnej doby sa mi nikde nerátajú...
Viete mi poradiť nejaký zákon, ktorý by som mohla ukázať nadriadenému.

Ďakujem
liba2
17.05.09,14:35
Dobrý deň.

Potrebujem od vás radu.

Denne pracujem od 9.00 do 18.00, no všetky porady sa konajú mimo pracovnej doby a to buď od 7.00, alebo 8.00-9.00. Minimálne 3x do mesiaca. No zamestnávateľ nám však odmieta tento čas zarátať do odpracovaných hodín, alebo zaplatiť ako prácu nad čas. Na porady však chodiť musím, no štve ma, že sa neviem dovolať pravdy a hodiny, ktoré si odsedím v práci na porade mimo pracovnej doby sa mi nikde nerátajú...
Viete mi poradiť nejaký zákon, ktorý by som mohla ukázať nadriadenému.

Ďakujem
Najskôr odporúčam nazrieť do Pracovnej zmluvy, čo sa v nej uvádza o práci nadčas - teda, či práca nadčas nie je zahrnutá do mesačnej mzdy (predpokladám, že ide o pozíciu, kde je mesačná mzda) , pozri § 121 ods. 2 ZP.