nikulik
20.07.05,06:40
Ahojte, neviem ci som tuto temu zaradila spravne, ak nie tak nech ju Richard presunie.

Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s Internet bankingom, konkretne v unibanke, a este konkretnejsie pri prikazoch na uhradu.
Mam totizto taky problem, ze ked zadavam hromadny prikaz na uhradu a na konci ma popyta kod z tabulky kodov, tak mi nezoberie ten prvy, tak dam druhy a uz som narusila poradie kodov, musim volat do blavy nech to tam spravia, ide mi o to, ze je to dost zdlhave. Stretli ste sa uz niekto s tymto?
KEJKA
20.07.05,05:00
nie, je to zaujímavá komplikácia. Podla mna to nesúvisí s internet bankongom ako takým, ale s tým, ako to majú nastavené v UNIbanke. Používam bežne VUB aj Tatrabanku a no problem
Jura
20.07.05,05:17
Aj podľa mňa je to chyba UNIbanky - ja využívam Sl.sporiteľňu a žiadny problém.
Janca
20.07.05,05:19
Čo na to povedali pracovníci UNIbanky. Myslím, že majú svojich operátorov cez telefón, ktorí Ti musia hneď s problémom pomôcť. Aspoň tak to funguje v 3 iných bankách, kde používame internetbanking my.
nikulik
20.07.05,05:24
Ano v unibanke mi dala cislo na blavu. Teraz som tam volala, proste je to ich problem, to mi nepovedala samozrejme, ale ked cez IB chcem previest vyššiu sumu, bolo to nejakych 270 000,- tak nepusti to na prvy krat a na druhy uz nemozem lebo uz som porusila nadväznost kodov. To je somarina, ...no ale povedala mi ze bude najlepsie ked mi posle novu tabulku, no a uz to bude tretia od januara. Nic nam neostava len pracovat a drzat krok :D
Janca
20.07.05,05:29
Dúfam, že to vyriešia čo najskôr, lebo práve takéto "zdržovačky" nám najviac otravujú život pri našej práci, pravda ?
KEJKA
20.07.05,05:30
Ano v unibanke mi dala cislo na blavu. Teraz som tam volala, proste je to ich problem, to mi nepovedala samozrejme, ale ked cez IB chcem previest vyššiu sumu, bolo to nejakych 270 000,- tak nepusti to na prvy krat a na druhy uz nemozem lebo uz som porusila nadväznost kodov. To je somarina, ...no ale povedala mi ze bude najlepsie ked mi posle novu tabulku, no a uz to bude tretia od januara. Nic nam neostava len pracovat a drzat krok :D
nemáš limit na dennú transakciu? Lebo aj to by mohol byť dôvod.
Ja som mala kedysi 100.000,-, tak viac sa nedalo, musela by som to rozložiť.
Teraz neviem, úhrady robím len bežné prevádzkové a nejde to do takých výšok pri jednej banke.
ALDA
20.07.05,05:40
nemáš limit na dennú transakciu? Lebo aj to by mohol byť dôvod.
Ja som mala kedysi 100.000,-, tak viac sa nedalo, musela by som to rozložiť.
Teraz neviem, úhrady robím len bežné prevádzkové a nejde to do takých výšok pri jednej banke.
Len dodávam, že banka by hádam mala vedieť o limite a upororniť klienta. Ale všetko je možné, že pracovníci sa musia ešte preškoliť, aby vedeli poradiť:D:D:D. Bez Internet bankingu si neviem už ani moju prácu predstaviť!!


Hela
Zita5
20.07.05,05:56
Platby cez internetbanking napríklad vo VÚB sú do 200 000,- Sk .Platby cez HOMEbanking - tam je limit o viac vyšší / podľa mňa HB je oveľa zložitejší/.Čiže aj to je rozdiel , že čo máte zriadené a akú dohodnutú výšku platieb môžete denne zrealizovať .
judy
20.07.05,06:02
nemam sice ucet v unibanke, ale napr. v slov. sporitelni aj v zmluve mas zakotvene ake mas limity na prevody a ine, a tieto informacie najdes aj vo svojich profiloch na internet bankingu. skusila som demo verziu unibanky a tam som to nenasla.
Janca
20.07.05,06:04
Zita5 trochu budem oponovať, dostali sme novú aktualizáciu NewHomeBankingu a nestačím sa čudovať o čo je práca s ním už ľahšia. Zmenili sa nahrávacie masky, snáď nevýhodou zostali zložitejšie žiadosti na všetko čo z neho chceš dostať, ale je to tiež určitý druh ochrany.
heket
20.07.05,06:04
Môže to byť ten limit. Mne tiež donedávna nešli zrealizovať platby, a nakoniec sa zistilo, že banka mi omylom zadala nulový limit, pritom ja som si určila iný.A potom som opäť musela navštíviť banku a tam som strávila 15 minút, aby to dali do poriadku. Ale žiadne prepáčte.
Zita5
20.07.05,06:12
Zita5 trochu budem oponovať, dostali sme novú aktualizáciu NewHomeBankingu a nestačím sa čudovať o čo je práca s ním už ľahšia. Zmenili sa nahrávacie masky, snáď nevýhodou zostali zložitejšie žiadosti na všetko čo z neho chceš dostať, ale je to tiež určitý druh ochrany.
Janca beriem to , ale pre mňa ako nováčika v orientácii HB bola fuška . Dopadlo to tak , že skôr som používala IB a HB som potom zrušila , lebo som cez tento kanál neprevádzala žiadne platby , ale mesačne som za HB platila 500,- Sk .

Asi toľko . Chybu som videla z mojej strany , lebo vždy keď som išla robiť úhrady som si zvolila radšej IB . No čo už , taká som .;)
nikulik
20.07.05,06:15
Neviem ci je to limitom, lebo hned ako mi to neslo som volala a opytala som sa ci je nejaky limit pri zadavani platieb cez internet, a povedali mi ze nie. Ked sef uhradzal cez unitel tak tam mu povedali ze to musia rozdelit na dve casti, tak asi limit do 100 000,-.(jedna tak-druha onak). Ale celkovo to tak zdrzuje, ved ked mi to nejde volam do banky, oni mi daju cislo na blavu, tam zase nechape preco mi to nejde, hlada vsetky dovody, co som asi urobila zle, no min.20 minut urcite sa zdrzim len pri platbach, ved nas cas je drahy :D ...

heket: od banky nikdy nebudes pocut slovicko prepac, oni radsej budu hladat chyby ktore sme urobili my akoby mali priznat ze chybu urobili oni. Ved neviete o tom, ze banky, poistovne,danove urady sa nikdy nemylia???? :D :D
janka37
20.07.05,06:16
Limitom to asi nebude. Prešla som Obchodné podmienky UniBanky a v nich uvádzajú pri použití tabuľky kódov neobmedzený limit pre autorizáciu prevodných príkazov. Limit je asi možné v zmluve je dohodnúť aj inak, ale v tom prípade by to neprešlo ani na druhý raz a určite by vás na to upozornili.
Nebude v tom nejaký problém s pripojením na internet?
nikulik
20.07.05,06:56
Internetom urcite nie, to bude bankou, urcite, no nic, ja len ze ked sa mi to stane nabuduce, tak pouzijem jeden kod, hodi ma to na sumu a ked chcem znova tak uz mi nevezme ten isty kod, ale dam dalsi, niekedy ten dalsi vezme a niekedy uz nevezme ziaden z tabulky. Ale ved mame malo prace, tak preco nam este nepridat :D
janka37
20.07.05,07:06
Nikulik, je naozaj dosť pravdepodobné, že to môže byť aj bankou. V našej firme síce problém s internetbankingom nemáme (zatiaľ), ale čo sa týka osobného kontaktu s UniBankou, niekedy len krútim hlavou, čo všetko je tam možné. Zo začiatku som si myslela, že sa len zaškoľujú, ale dva roky sú už trochu dlhý čas aj na moju trpezlivosť. Okrem bežných platieb som tam ešte ani raz nič nevybavila na prvý krát. Všetko je najprv v poriadku a potom mi volajú, že na to treba iné tlačivo, prípadne ešte niečo doplniť, atď. Tak to ide znova na podpis a samozrejme, kto vyzerá ako blbec? http://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif
Ale čo už narobím, keď šéf trvá na tom, že tam chce mať účet? http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
Janca
20.07.05,07:09
Nechcem naozaj nikoho uraziť, ale na niektorých pobočkách v niektorých bankách dávajú prednosť vzhľadu a veku pred vedomosťami. Viem, že každý raz začína, ale v niektorých bankách je to naozaj "vypuklé". Mám potom pocit, že im nejde o zákazníka ale o imidž.
bepo
20.07.05,10:33
Internet banking od Unibanky nepoznám ale čo ja poznám tak to tak je a zrejme to bude aj v Unibanke:
1-na denné príkazy sú limity,na kartičky s kódmi menšie ako na elektronické kľúče
2-keď sa použije 1 kód na platbu,na druhú platbu už musí ísť iný kód,nie ten istý
nikulik
21.07.05,06:38
Nikulik, je naozaj dosť pravdepodobné, že to môže byť aj bankou. V našej firme síce problém s internetbankingom nemáme (zatiaľ), ale čo sa týka osobného kontaktu s UniBankou, niekedy len krútim hlavou, čo všetko je tam možné. Zo začiatku som si myslela, že sa len zaškoľujú, ale dva roky sú už trochu dlhý čas aj na moju trpezlivosť. Okrem bežných platieb som tam ešte ani raz nič nevybavila na prvý krát. Všetko je najprv v poriadku a potom mi volajú, že na to treba iné tlačivo, prípadne ešte niečo doplniť, atď. Tak to ide znova na podpis a samozrejme, kto vyzerá ako blbec? http://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif
Ale čo už narobím, keď šéf trvá na tom, že tam chce mať účet? http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
U nas je to asi podobne, sef tolko krat na nich nadava, ale peniaze dnes hybu svetom, a kedze nas pustili do debetu...:D
No ale chcela som pridat nasu skusenost, stale ked ide sef s mincovkou do banky, len sa zbytocne rozculi, ked nemaju drobne, tak vtedy im poriadne vycisti zaludok, jeho oblubne otazka: Prosim Vas a kde som? Ja som myslel ze v banke....:D

bepo: 1. limity su, ale ked je väcsia platba, tak sa da rozdelit na viac krat, a na druhej strane, pracovnici by mali vediet ci su limity a nie jedna povie ano, druha nie...
2. to je jasne, ze na jednu platbu jeden kod, ale ked zadas 1 a nevezme ho, zadas druhy, nevezme, tak co ti zostava...
bepo
21.07.05,10:15
Limity nie sú na na jednu platbu ale na jeden deň.V TB máš štandartne s Grid kartou 100tis limit/deň a pri i-key 1 milión/deň.A je úplne jedno či pri Grid karte tých 100 tis Sk pošleš 1 príkazom alebo to rozdelíš na 20 platieb.Naviac ti už nezobere ani 50 hal.
adam
12.09.05,06:31
Nedá sa mi otvoriť VÚB internet banking, skúšali Ste to dnes niekto??????
bea
12.09.05,06:36
Nedá sa mi otvoriť VÚB internet banking, skúšali Ste to dnes niekto??????Teraz som vyskúšala, ani mne nejde a nejde poriadne ani stránka VÚB.
Chobot
12.09.05,06:43
Teraz som to skúsil a ide to. Vidím aj pohyby. Je to síce trochu pomalsie, nez inokedy, ale mozno to je pretazeným serverom.
adam
12.09.05,06:46
Ďakujem.....budem skúšať pripojenie......
matisek77
05.10.05,19:27
ahojte, mam ucet v slovenskej sporitelni, s internet bankingom som spokojny, bez vyhrad. co sa tyka limitov, v banke, ked som podpisoval zmluvu, pytali sa aku chcem vysku limitov, mam to aj v zmluve, alebo nejakom dodatku. podla mna, aj ked UNIbanku vobec nepoznam, problem bude v dvoch rovinach: prva chyba je v nedokonalosti systemu UNI banky informovat zakaznika informaciou priamo na stranke pri transakcii a druha chyba moze byt vo vyske transakcie - bude nejaky limit, pretoze 270 litrov prevadzat naraz a cez internetbanking nie je zase dvakrat bezpecne. Ani nie z hladiska vonkajsieho hackingu, ale z "osobneho" hackingu.. Nikdy neviete, ktory kolega, spolocnik, Vam odsleduje Vase hesla (existuju programy), pri vhodnej prilezitosti pre Vam ofoti Vasu GRID kartu a ste nahrati. Keby nebol limit, dokazem niekoho osklbat za kratky okamih o cely ucet. A keby bol tucny, pripadne odist do zahranicia :))
ajobs
05.10.05,20:32
Vo väčšine prípadov ( napr. v TB, SLSP ) je to asi dané denným limitom na transakcie (ten môže byť rôzny), ale závisí to aj od druhu certifikačného predmetu, ktorý používaš, nižšie objemy sú prevažne pri GRID kartách, vyššie u certifikátorov s plávajúcim kódom, resp. elektronickým kľúčom.
AntekaK
21.12.05,07:19
Ahojte poraďáci, funguje Vám dnes internet banking do VÚB, akosi sa mi nedá pripojiť, neviem, či mám zradu ja, lebo keď som sa pýtala vo VUBke, povedali mi, že im nikto nehlásil poruchu. :)
nikulik
21.12.05,07:47
No ja síce nemám VUB-ku ale občas sa aj mne stáva, že keď otvorím stánku banky tak ide, ale keď stlačím na Internet banking, tak mi naskočí, že stránka sa neda zobraziť, alebo sa mi nedá prihlásiť. V takom prípade treba skúsiť neskôr.
Evanka
21.12.05,08:08
Limity nie sú na na jednu platbu ale na jeden deň.V TB máš štandartne s Grid kartou 100tis limit/deň a pri i-key 1 milión/deň.A je úplne jedno či pri Grid karte tých 100 tis Sk pošleš 1 príkazom alebo to rozdelíš na 20 platieb.Naviac ti už nezobere ani 50 hal. So SecurID card (Tokan) je možný denný limit do 1 mil. Sk (TB), ale asi aj v iných bankách je takáto možnosť.
nikulik
21.12.05,08:14
So SecurID card (Tokan) je možný denný limit do 1 mil. Sk (TB), ale asi aj v iných bankách je takáto možnosť.

Denný limit má každá firma taký, aký si určila. My sme mali len nejakých Sk 100 000,-, ale keď sme uhrádzali DPH tak to nestačilo, tak mi pracovník banky povedal, že stačí ak sa napíše žiadosť o zvýšenie denného limitu a je to vybavené.
Chobot
21.12.05,08:23
Ahojte poraďáci, funguje Vám dnes internet banking do VÚB, akosi sa mi nedá pripojiť, neviem, či mám zradu ja, lebo keď som sa pýtala vo VUBke, povedali mi, že im nikto nehlásil poruchu. :)

Porucha bude asi na ich strane, lebo ani ja sa neviem rihlásiť do IB VUBky. Hlási mi toto:

Upozornenie
Nie je možné zobraziť požadovanú stránku.
Zuzka
21.12.05,08:25
Mne internet banking funguje. :)
blondy
21.12.05,08:26
Porucha bude asi na ich strane, lebo ani ja sa neviem rihlásiť do IB VUBky. Hlási mi toto:

Upozornenie
Nie je možné zobraziť požadovanú stránku.
Aj mne to takto hlási, neprišli mi na email ani pravidelné výpisy, takže problém bude asi vo VÚB!!!

:confused::confused::confused::confused::confused: :confused::confused:
Evanka
21.12.05,08:27
Denný limit má každá firma taký, aký si určila. My sme mali len nejakých Sk 100 000,-, ale keď sme uhrádzali DPH tak to nestačilo, tak mi pracovník banky povedal, že stačí ak sa napíše žiadosť o zvýšenie denného limitu a je to vybavené.
Písala som skúsenosť z TB. Pri zvýšených denných limitoch je v záujme ochrany klienta potrebná autorizácia platieb.

žiadna dodatočná autorizácia platieb /limity platieb- obchodov: 100 tis. SKK/ účtovný deň a 1 mil. SKK/mesiac/
dodatočná autorizácia GRID kartou /limity platieb - obchodov : 100 tis. SKK/ účtovný deň a 1 mil. SKK/mesiac/
dodatočná autorizácia SecurID kartou /limity platieb - obchodov: 1 mil. SKK/ účtovný deň a 10 mil. SKK/mesiac/
dodatočná autorizácia i:key /bezlimitné platby/
Chobot
21.12.05,08:55
Mne internet banking funguje. :)

A máš InternetBanking VUB? Lebo v SLSP a v ING mi to tiež funguje.
Zuzka
21.12.05,09:24
Mám InternetBanking VUB.
Chobot
21.12.05,09:30
Prihlásenie už išlo, ale asi spustili spracovanie údajov, lebo nie je možné pozerať obraty. Teraz na mňa vybafol novou hláškou:

Momentálne nie je možné spracovať Vašu požiadavku. Skúste neskôr, prosím.
Zuzka
21.12.05,11:01
Ja som to teraz skúšala a ide mi to.
blondy
21.12.05,11:10
Ja som to teraz skúšala a ide mi to.

Ty sa máššš. A čo my ostatní budeme dokedy čakať? :mee:
Ziarowka
21.12.05,15:42
Podľa mňa je najjednoduchšia práca s elektronickým kľúčom... je to jednoduchšie a hlavne bezpečnejšie. Za poplatok (približne 500 SKK) Vám vydajú elektronický kľúč na požiadanie a po vrátení elektronického kľúča, Vám tento poplatok vrátia.
ajobs
21.12.05,23:19
Podľa mňa je najjednoduchšia práca s elektronickým kľúčom... je to jednoduchšie a hlavne bezpečnejšie. Za poplatok (približne 500 SKK) Vám vydajú elektronický kľúč na požiadanie a po vrátení elektronického kľúča, Vám tento poplatok vrátia.

Alebo pre dlhoročných klientov tento poplatok ani nevyžadujú.
Monika Kováčová
22.12.05,06:06
Internet banking od Unibanky používam od r. 2002. Mne to tiež na začiatku robilo s tými kódmi, potom som si začala škrtať už použité kódy a nikdy sa mi to nezopakovalo. Tá následnosť je dosť dôležitá.
Možno je tvoj problém s kódmi len v takejto maličkosti.
sybila3
31.10.07,18:26
ahojte, chcela som uhradiť t-com faktúru cez internetbanking, ale hore na fa je iné číslo účtu a na šeku, ktorý je pripojený k faktúre, je iné číslo účtu, na ktoré by to malo ísť? ď
Zoltán Kovács
31.10.07,19:08
ahojte, chcela som uhradiť t-com faktúru cez internetbanking, ale hore na fa je iné číslo účtu a na šeku, ktorý je pripojený k faktúre, je iné číslo účtu, na ktoré by to malo ísť? ď

Na účet uvedený "hore". Účet na šeku sa používa iba pri platbe cez poštu.
sybila3
31.10.07,19:23
Začala som len teraz hradiť cez internet faktúry, neviem ako v SLSP mám uhradiť viac faktúr naraz, ja hradím každú zvlášť a zvlášť aj zadávam kody pri každej faktúre, poradí mi niekto? ď.
Zoltán Kovács
31.10.07,19:25
Začala som len teraz hradiť cez internet faktúry, neviem ako v SLSP mám uhradiť viac faktúr naraz, ja hradím každú zvlášť a zvlášť aj zadávam kody pri každej faktúre, poradí mi niekto? ď.

Internet banking v SLSP nepoznám, ale nemáš možnosť vytvorenia hromadného príkazu? Napr. v OTP to existuje.
Zita5
31.10.07,19:25
Začala som len teraz hradiť cez internet faktúry, neviem ako v SLSP mám uhradiť viac faktúr naraz, ja hradím každú zvlášť a zvlášť aj zadávam kody pri každej faktúre, poradí mi niekto? ď.

Ja SLSP nemám , ale mám iné banky , ale môžeš zadávať aj jednotlivo úhradu ale aj hromadným príkazom .
TOKY
31.10.07,19:32
Netreba pri každej faktúre zadávať kód. Keď už máš všetky údaje zapísané pri faktúre klikneš dole na "Pridať do hromadnej" a môžeš uhrádzať ďalšiu faktúru. Keď už máš všetky, klikneš na "Zobraziť príkaz" a až potom zadávaš kód
Pru
08.01.08,20:11
ahojte, chcela som zmeniť trvalý príkaz do SP, dala som zmeniť, zadala sumu, ale aj som potvrdila, čo tam mám ešte zadať, aby mi to zobralo?
Chobot
09.01.08,07:40
ahojte, chcela som zmeniť trvalý príkaz do SP, dala som zmeniť, zadala sumu, ale aj som potvrdila, čo tam mám ešte zadať, aby mi to zobralo?

A internetbanking ktorej banky používaš? To si neuviedla. Každý IB (teda každá banka) má svoje vlastné obrazovky, nie je to univerzálne.
maverick27
10.01.08,14:36
Ja mam tiez Unibanku,prevodne prikazy zadavam takmer kazdy den,ale vzdy bez problemov.Niekde musis robit chybu,nemyslis?
Pru
11.01.08,19:47
Mám SLSP, no už mi to konečne zobralo, ja som dávala dátum zmeny a tam nemalo byť nič. dík