osky
17.05.09,19:52
prosim,ako sa skladuje cesnak,aby vydrzal cerstvy co najdlhsie?

odkedy som vydata mimo Slovenska,mam problem.v obchodoch i na trhu dostat kupit len cesnak baleny po 3 a viac hlavok-my cesnak mame radi ale napriek tomu ho nikdy nestihneme skonzumovat vsetok a neskor bud zhnije,zosusi sa.....,nie je skratka vhodny na jedenie,len do vare.
cast si aj obcas ocistim a zamrazim,ale je paradox ze prave ked by som potrebovala cerstvy,napr.na hrianku,je uz po nom.a mrazeny sa na to pouzit neda.a tak som nutena zasa kupit viac hlavkove balenie a tak to ide dokola:mad:
Stanislav 1975
17.05.09,18:01
prosim,ako sa skladuje cesnak,aby vydrzal cerstvy co najdlhsie?

odkedy som vydata mimo Slovenska,mam problem.v obchodoch i na trhu dostat kupit len cesnak baleny po 3 a viac hlavok-my cesnak mame radi ale napriek tomu ho nikdy nestihneme skonzumovat vsetok a neskor bud zhnije,zosusi sa.....,nie je skratka vhodny na jedenie,len do vare.
cast si aj obcas ocistim a zamrazim,ale je paradox ze prave ked by som potrebovala cerstvy,napr.na hrianku,je uz po nom.a mrazeny sa na to pouzit neda.a tak som nutena zasa kupit viac hlavkove balenie a tak to ide dokola:mad:
Ja si pamatám, že moja babka cesnak skladovala na povale, zavesený na takej latke, nezabalený a vydržal hodne dlhooooooo;)
piggos
17.05.09,18:11
hod si do googla skladovanie cesnaku. tam si to nájdeš...

je tam rada že si máš dať cesnak na tanierik prikry si ho črepníkom obrátený z dierkou na dne...vraj cesnak pri skladovaní nemá rád priame svetlo..a cez dierku na dne črepníka mu ide vzduch...
buchač
17.05.09,18:14
arizona
17.05.09,18:35
Roztlačiť a dať do pohárkov so soľou. Vydrží veľmi dlho. Vždy máš po ruke už načistený.:)
osky
19.05.09,19:47
dakujem za rady.skusim asi ten crepnik obrateny hore dierkou.
osky
30.06.11,18:31
vraciam sa k teme.
skusala som vselico a najlepsie sa mi osvedcilo toto:
cesnak si nacistim a do malinkych poharikov,napr od oliv si ho nakladam pomocou olivoveho alebo slnecnicoveho panenskeho oleja.
takto zaliaty olejom vydrzi krasne cerstvy a hocikedy pouzitelny.musi to ale byt v chladnicke,inak by to vykvasilo.
ked miniem vsetok cesnak z poharika,olej pouzivam do vare alebo na grilovanie mäsa.
Dandýsek
01.07.11,22:55
pokiaľ máte na cesnaku ešte kúsok palice- stopky, tak do nej vopchajte špajdlu a zalomte ju rovno s koncom tej stopky. Vzduch sa nebude dostávať do vnútornej časti k strúčikom a zostane naozaj dlhšie čerstvý.:)
Ajk&
02.07.11,03:47
Kľudne som mrazený cesnak použila aj na topinky, len ho samozrejme nesmieš osky úplne rozmraziť, lebo je potom taký handrený. Ja ho mám očistený a strúčiky uložené v umelohmotnej miske zo zmrzliny a ešte zabalený v mikroténovom sáčku, aby mi nenapáchlo okolo neho.
katike
05.07.11,07:27
Najlepšie sa mi osvedčilo skladovanie cesnaku v malej nádobke
od Tupperware v špajzi, prípadne v chladničke. Cesnak tam vydrží dlho, aj mesiac , nezhnije a je stále ako čerstvý. Nádobka nie je až taká drahá, aby sa neoplatilo investovať.
alabut
05.07.11,07:48
Cesnek rozobrat na struciky, strcit do malej papierovej krabicky alebo sacku a hajde do chladnicky.
ZEvina
06.07.11,10:11
Osky, musíš si kúpiť domáci cesnak u nás na Slovensku. Ja mám z môjho cesnaku spravené "vrkoče" zavesené v špajzke a vydrží mi celú zimu. Strúčiky mám tiež voľne položené na tmavom mieste - a vydržia.