Robert.Kovacs.sk
17.05.09,23:10
po smrti otca ktory bol vyhradnym vlastnikom domu,bolom vysporiadane dedicske konanie.Dnes som pozerala vypis katastra nehnutelnosti a vzdy je tam veden yvlastnik ako moj otec.Ako je to mozne?Mala by stam ist moja matka a prepisat to?A co by sa stalo kebyze nedajboze moja matka umrie kto by bo dedic ked vlastnik je vzdy moj otec?
kaco11
17.05.09,21:14
kedy prebehlo dedicske konanie?
Chobot
18.05.09,06:37
po smrti otca ktory bol vyhradnym vlastnikom domu,bolom vysporiadane dedicske konanie.Dnes som pozerala vypis katastra nehnutelnosti a vzdy je tam veden yvlastnik ako moj otec.Ako je to mozne?Mala by stam ist moja matka a prepisat to?A co by sa stalo kebyze nedajboze moja matka umrie kto by bo dedic ked vlastnik je vzdy moj otec?

A po skončení dedičského konania bol vôbec niekto s osvedčením o dedičstve na katastri, aby zapísali zmeny v zmysle notárskej zápisnice?
VERONIKA6
18.05.09,06:49
A po skončení dedičského konania bol vôbec niekto s osvedčením o dedičstve na katastri, aby zapísali zmeny v zmysle notárskej zápisnice?
Vlani sme mali aj my dedičské konanie a po ňom sme na katastri neboli a neskôr nám prišli výpisy z katastra, kde sme už boli zapísaní ako dediči.
Zrejme notárka zaslala zápisnicu o dedičskom konaní na kataster a na základe toho nás tam zapísali.
Robert.Kovacs.sk
18.05.09,17:10
dedicske bolo pred rokom musi tam ist osobne mama zahlasit zmenu na kataster?
kero64
18.05.09,17:27
Keď sme mali dedičšké konanie, rozhodnutie o dedičstve posielala notárka na súd, ten to musel potvrdiť a zo súdu to posielali na zápis do katastra. Bolo to pred pár rokmi, tak neviem, či sa už niečo nezmenilo.
sarasara
18.05.09,20:21
Keď sme mali dedičšké konanie, rozhodnutie o dedičstve posielala notárka na súd, ten to musel potvrdiť a zo súdu to posielali na zápis do katastra. Bolo to pred pár rokmi, tak neviem, či sa už niečo nezmenilo.

Presne tak sa to robí aj teraz. Treba si prečítať zápisnicu z dedičského konania, notár vám ju dal pri dedičskom konaní. Ak je tam prejednaný aj spomínaný dom, zájdi na kataster a žiadaj vysvetlenie. Bol to jediný majetok, ktorý ste dedili po otcovi ? Ak nie, je ostatný majetok zapísaný ?