yosss
18.05.09,00:43
robim rekonstrukciu kotolne ktora bola skolaudovana v roku 1976 - mam od toho kolaudacne rozhodnutie a projekty kde je tato kotolna a komin zakreslena. plynovu pripojku mi spravil SPP minuly. povodne to bola kotolna na tuhe palivo a teraz bude plynova. medzitym vsak budova kde kotolnu rekonstruujem bola napojena na centralnu kotolnu, ako dlho to netusim. vlastnik, ktory tuto budovu vlastnil predomnou vsak dohodou odber tepla ukoncil. je potrebne stavebne povolenie?? podla mna to su udrziavacie prace na ktore povolenie ani ohlasenie neni potreba.
dakujem za radu
Miloš Mičega - CIMOM TN
18.05.09,10:33
robim rekonstrukciu kotolne ktora bola skolaudovana v roku 1976 - mam od toho kolaudacne rozhodnutie a projekty kde je tato kotolna a komin zakreslena. plynovu pripojku mi spravil SPP minuly. povodne to bola kotolna na tuhe palivo a teraz bude plynova. medzitym vsak budova kde kotolnu rekonstruujem bola napojena na centralnu kotolnu, ako dlho to netusim. vlastnik, ktory tuto budovu vlastnil predomnou vsak dohodou odber tepla ukoncil. je potrebne stavebne povolenie?? podla mna to su udrziavacie prace na ktore povolenie ani ohlasenie neni potreba.
dakujem za radu

Podľa uvedených info by výmena kotlov mala podliehať zmene v účele užívania časti stavby § 85 stavebného zákona

Stavba (časť stavby) sa užívala ako vykurovanie na tuhé palivo. Zmenou v kotloch dôjde k zmene v účele užívania tejto časti stavby, resp. v spôsobe užívania - § 85 ods. 2 stavebného zákona.

§ 139b ods. 15 písm. c) SZ - bežné udržiavacie práce nemožno aplikovať.


CIMOM
yosss
20.05.09,13:39
dakujem za radu
avsak zda sa mi to trochu dopletene v tom zakone: kedze sa v § 139b ods. 15 písm. c) hovori o vymene kotlov ako o udrziacacich pracach :(
mam tomu rozumiet tak, ze ked za pol roka budem menit plynove kotle za tepelne cerpadla, ktore mam objednane tiez je treba znova stavebne konanie?
dakujem