Zitulda
18.05.09,07:09
Každému z nás, sa v živote prihodia chvíle a situácie dobré i zlé,úsmevné i na plač. Niekto z toho získa skúsenosť či ponaučenie a napadne ho vyjadriť sa, prípade napísať to slovami. Tak vznikajú básne, tak vznikajú citáty a tak vznikajú aj ponaučeniana....môžu byť šťastné či trpké, úsmevné či na plač, ale je to ponaučenia na vlastnej koži.
Zadávam túto tému...možná že sa újme....
http://www.beruska8.cz/kyticky/obrazek1/44.gif Pridávam teda svoju....
Nepros o lásku kde jej niet, nežiadaj priateľstvo ak ho nechcú dať, ale pozeraj sa srdcom, koho o to žiadaš, no počítaj aj s tým, že Ťa iba vysmejú !.
Požiadaj o kúsko chleba možná že Ti ponúknu, popros o pohár vody možná že Ti podajú, ale sleduj očami ako Ti ho dávajú, môžeš zostať hladná a byť oliatá !.
trpká skúsenosť Zitulda
piggos
18.05.09,06:02
Moja skúsenosť: NEPOSLUŠNOSŤ sa nevypláca
Mala som raz ísť do mesta na ÚP. chcela som ísť na bicykli.No mama mi povedala aby som šla radšej autobusom.No ja som si tvrdohlavo stála za tým, že pôjdem na bicykli..a tak som šla. No ked som sa z mesta vracala domou stala sa mi jedna nepríjemnosť.Išla som dosť rýchlo lebo som chcela biť čím skôr doma.No na krajnici stálo auto, z ktorého práve vystupoval vodič auta.Ja som doňho narazila,prehodilo ma cez otvorené dvere a vodiča.Ocitla som sa na zemi.Ako tak som sa v šoku pozbierala a pokračovala som dalej. No napokon som skončila v nemocnici zo zlomenou rukou v narkóze mi ju museli naprávať a poležala som si v nemocnici...
Dnes už viem,že keby som poslúchla maminu nemuselo by sa mi nič stať.
Od v tedy si na neposlušnosť dávam pozor...

A pre mňa platí ešte jedna dôležitá vec a to je... zásadne sa nestarať do sporu druhých ľudí ( starať sa do vecí do ktorých ma nič nie je)...to sa tiež nevypláca
aj ked chcete tým niekomu pomôcť,no vždy sa to otočí proti vám...
mekelek
18.05.09,08:40
Súhlasím s piggos!
Mne sa stalo, že dve ženy sa hádali v našom obchode. Okrem mňa tam boli asi piati. Darmo že som ani nemukla (nestarala som sa do nich), predsa som ostala v kaši ja. Že vraj roznášam klebety po dedine.