Pohar
18.05.09,07:25
prosím vás
akú kefku používate? pýtam sa preto lebo sme dostali elektricku - Braun.
vyzerá dobre....máte s nou dobré skusenosti?

a akú najlepšie pre deti? môžu elektrickú?
pretože dcéra ju skúsila - a aj zvyšky žltého povlaku jej zliezli......
až sa mi zdalo že ich mala moc vyleštené.....nemôže táto kefka narušiť sklovinu? pretože som videla......ako keby skoro aj ťahy po tej kefke....
tak neviem....
Nadena
18.05.09,05:48
Nemám skúsenosti s elektrickou, používam obyčajné.
Ale najlepšie kefky musia mať mäkké štetiny, nesmú obsahovať všelijaké gumky v štetinách a podobné blbostičky.
Toľko ja.
Ešte je dobré používať dentálne nite.
Tweety
18.05.09,05:50
Nemám skúsenosti s elektrickou, používam obyčajné.
Ale najlepšie kefky musia mať mäkké štetiny, nesmú obsahovať všelijaké gumky v štetinách a podobné blbostičky.
Toľko ja.
Ešte je dobré používať dentálne nite.
Áno, súhlasím, veľmi dôležitá je aj správna technika umývania zúbkov, a nepoužívať zbytočne veľa zubnej pasty.
maja
18.05.09,06:08
Moja dcéra, keď mala asi 13 začala používať elektrickú zub.kefku. Bola nadšená, lebo zuby mala pekne "vyleštené ", ale asi po roku nás zubár upozornil, že má odhalené krčky na zuboch. Bolo to z tej kefky.
Reprografia
18.05.09,06:20
Tiež používame elektrickú kefku Braun celá rodina, zatiaľ len pol roka (priniesol nám ju Ježiško, komplet pre celú rodinu aj so zubnou sprchou). Zatiaľ som spokojná, aj zubárka mi ju odborila. Asi je to individuálne...
dzastinka1
18.05.09,06:26
Neviem, či to nebude reklama, ale ja používam Curaprox. Sú ozaj mäkkučké, úplne hladkajú zuby. Aj keď niekomu sa môže zdať, že nevyčistia poriadne zuby, ja som s nimi spokojná.
Pohar
18.05.09,06:32
Moja dcéra, keď mala asi 13 začala používať elektrickú zub.kefku. Bola nadšená, lebo zuby mala pekne "vyleštené ", ale asi po roku nás zubár upozornil, že má odhalené krčky na zuboch. Bolo to z tej kefky.
a potom ako? tie krčky sa dajú do poriadku?

lebo fakt - tá kefka je ok na vyleštenie, ale či to nie je až moc
mpca
18.05.09,06:47
Neviem, či to nebude reklama, ale ja používam Curaprox. Sú ozaj mäkkučké, úplne hladkajú zuby. Aj keď niekomu sa môže zdať, že nevyčistia poriadne zuby, ja som s nimi spokojná.
Môžem len súhlasiť. Používal som hociaké "odporúčane" svetovými stomatológmi mno nech bola hociaká drahá/lacná vždy pri umývaní zubov mi z ďasien tiekla krv.. Vyskúšal som aj rôzne pasty,,, od kedy mám túto kefku všetko v pohode,, zuby čisté ďasná nepodráždene...;):cool:
Pohar
18.05.09,06:51
Môžem len súhlasiť. Používal som hociaké "odporúčane" svetovými stomatológmi mno nech bola hociaká drahá/lacná vždy pri umývaní zubov mi z ďasien tiekla krv.. Vyskúšal som aj rôzne pasty,,, od kedy mám túto kefku všetko v pohode,, zuby čisté ďasná nepodráždene...;):cool:
dakujem
aj my ju mame
len teraz sme dostali túto novinku - tak sa pýtam aké majú s tým ludia skúsenosti.......
maja
18.05.09,07:12
Ďasná sa po niekoľkých mesiacoch "stiahli" späť. Dcéra dnes študuje zubarinu a "povinne" všetci požívame Curaprox.
Pohar
18.05.09,07:14
Ďasná sa po niekoľkých mesiacoch "stiahli" späť. Dcéra dnes študuje zubarinu a "povinne" všetci požívame Curaprox.
dakujem pekne za odpoved

ja som aj rozmyslala že ostanem pri tom Curaprox...
a túto elektrickú raz za čas - použijem, že nou len prejdem povlaky, ktoré su zanesené.....
pkm
18.05.09,07:54
Ja sa tiez pridavam k uz asi vseobecne prijatemu zaveru, pouzivam tiez Curaprox, a urcite sa uz nikdy nevratim ku tym vsetkym prereklamovanym kefkam.
pasuliatko
18.05.09,13:58
ja používam detské zubné kefky aj keď dieťa nie som, sú lepšie lebo sú malé a dostanú sa tam kde veľká kefka nie, najlepšie je keď má mäkké štetiny alebo aspoň stredné, určite nie tvrdé. ja som nanajvýš spokojná. ;)
pasuliatko
18.05.09,13:59
Moja dcéra, keď mala asi 13 začala používať elektrickú zub.kefku. Bola nadšená, lebo zuby mala pekne "vyleštené ", ale asi po roku nás zubár upozornil, že má odhalené krčky na zuboch. Bolo to z tej kefky.

elektrické kefky nie su dobré lebo sú tvrdé pre deti. a spoôsobia im odhalenie krčkov.to mám aj ja :D
sound.of.peace
05.06.09,15:58
Ahojte,

neda sa mi nezapojit - tiez pouzivam Curaprox... po dlhom predlhom hladani tej spravnej zubnej kefky. Mala som problem s krvacanim dasien v tehotnosti, akonahle som presla na Curaprox Ultra Soft bolo po probleme. Tiez som mala vela rokov problem si poriadne vycistit stolicky pri dasnach - nech som cistila akoukolvek technikou, plak sa tam vytrvalo drzal. Nepomohli ziadne kefky s ohnutymi ci dokonca pohyblivymi hlavicami - pomohla az jednozvazkova zubna kefka tiez od Curaproxu - vrelo odporucam ludom, ktory maju problem s tazko dostupnymi zadnymi zubami. K dokonale cistym zubom tiez dopomoze kefka na medzizubny priestor, pokial su medzierky medzi zubami vacsie, popripade zubna nit, pokial su mensie. V DM dokonca dostat dentalnu nit so sparadlom - nit je na plastovom sparadle upevnena tak, ze sa da jednoducho cistit medzizubny priestor i medzi stolickami (a som sa velmi divila, co vsetko medzi stolickami zostava aj po dokladom vycisteni zubov). Pokial vam budu krvacat dasna pri pouziti kefky na medzizubny priestor alebo dentalnej nite, moze to byt kvoli zapalu, ktory sposobil plak na zuboch. Zubarka ma upozornila, ze by problem mal po par dnoch ustat a dasna by mali prestat krvacat (odporucala medzizubnu kefku namacat do ustnej vody). Mala pravdu, dasna prestali krvacat, ale predpokladam, ze plati pre relativne slabe zapaly, o ktorych clovek ani nevie. V opacnom pripade je navsteva zubara a odborne vycistenie zubov nevyhnutne.
pasuliatko
05.06.09,19:12
kolko stojí taká kefka Curaprox? uvažujem nad ňou lebo mne strašne krvácajú ďasná pri čistení zubov. doteraz som väčšinou používala detské zubné kefky.
bolacka
05.06.09,19:26
moja teta je diplomavana dentalna hygienicka a chodim pravidelne na dentalnu hygienu kazdeho pol roka, co by mal chodit kazdy z nas inak:)..a som sa odmalicka napocuvala o spravnom cisteni zubov a o spravnej kefke dost, cize odborne info:
-kefku vzdy len mechanicku(cize nie elektricku),s rovnym povrchom (nie kefky s kratsimi a dlhsimi stetinkami,lamelami a pod), najlepsie makku alebo stredne tvrdu..ja osobne na jej odporucenie uz dlllho pouzivam curaprox s cca 5000 stetinkami alebo v najhorsom s 3000..
..spravne lekar povedal ze moze elektricka kefka odhalit krcky..ja som nikdy elektricku nepouzivala, ale nespravnym cistenim zubov mam niektore krcky odhalene.
-Spravna technika zubov je stierava, stieravym pohybom vedieme kefku od dasna ku koncu zubu, ziadne kruzive ani ine pohyby..urcite najdete tento navod aj s obrazkami na nete..
-..na vycistenie prietorov pod dasnom su specialne kefky(napr.tiez aj od curaproxu), ktore vyzeraju ako do gulicky sustredena kopka stetin na konci kefky..takuto kefku by som konzultovala so zubarom :)..
-..no a v neposlednom rade je aj dolezite pouzivanie zubnej nite rovnako casto ako si umyvame zubky kefkou. Kefka nedokaze dobre vycistit medzizubme priestory a odstranit z nich plak a ine necistoty..
-..no a nakoniec ustna voda-ustna voda nieje nahrada umyvania zubov, hoci niektore ustne vody maju urcite zlozky ktore chrania nase zubky pred tvorbou plaku alebo pred kazom..nic nenahradi mechanicke cistenie zubov..cize kefku..ustna voda ma sluzit skor ako doplnok aby ste mali super pocit v ustach:)
..snad som vycerpala vsetko co ste potrebovali vediet:)
bolacka
05.06.09,19:27
kefka od curaprox stoji cca 70-80 korun, popripade maju aj trojbalenia a tam vychadza prepocet na jednu kefku okolo 50korun
ivka70
05.06.09,19:27
kolko stojí taká kefka Curaprox? uvažujem nad ňou lebo mne strašne krvácajú ďasná pri čistení zubov. doteraz som väčšinou používala detské zubné kefky.

Kupis v lekarnach.
Stoji okolo 80 - 90 Sk, mavaju aj sady 3 ks za zvyhodnenu cenu okolo 150 Sk.
sound.of.peace
05.06.09,19:35
Rozhodne nestoji viac ako komercne propagovane zubne kefky. Produkty Curaprox aj s ich cenami najdes na tomto webe: zdravedasna.sk

Na stranke su aj uzitocne rady ohladom zdravia a hygieny ustnej dutiny.

K tomu krvacaniu dasien, zubarka mi odporucila Elmex Sensitive Plus.
Muška
05.06.09,19:51
moja teta je diplomavana dentalna hygienicka a chodim pravidelne na dentalnu hygienu kazdeho pol roka, co by mal chodit kazdy z nas inak:)..a som sa odmalicka napocuvala o spravnom cisteni zubov a o spravnej kefke dost, :)
...nevolá sa náhodou teta Helenka ?????:)
bolacka
05.06.09,19:53
...nevolá sa náhodou teta Helenka ?????:)
teta sa vola Viera:)
kukučka
05.06.09,20:26
asi rok používam pastu Parodontax a konečne je to "moja pasta" - nepenivá, sladená veľmi málo, bylinková, stačí máličko na vyčistenie. Šla som kúpiť novú a mali len balenie s kefkou, kúpila som a neľutujem, mäkšiu som doteraz nemala. Cena spolu okolo 150.
lavi
13.06.09,07:24
dakujem pekne za odpoved

ja som aj rozmyslala že ostanem pri tom Curaprox...
a túto elektrickú raz za čas - použijem, že nou len prejdem povlaky, ktoré su zanesené.....

cela rodina tiez pouzivame uz dva roky Curaprox
usiko
21.06.09,12:15
jednoznacne Curaprox Ultra Soft, ucinna, perfektna, mam to od zubara, este z cias, ked nebola propagovana, obycajna kefka, neuputa dizajnovo preto verim, ze je to to prave pre moje zuby...
modrofuzik1
31.03.16,13:32
my sme vyskusali vela znaciek, ale najviac nam vyhovuju makke kefky Curaprox. Su sice trocha drahsie, ale v lekarni dr. max ich mavaju dost casto v akcii alebo 2+1, takze kupime viacej kusov, vsak to sa nepokazi.
lastom
31.03.16,18:09
my tiez pouzivame curaprox, ale doteraz sme ich kupovali v tescu, Tak diky za tip, pojdeme pozriet, co stoja v dr. max, mame ho priamo v tescu.
lujza.j
31.03.16,19:17
Balenie tri ks bezne kupujem v obyč.lekarni....uz nejaky rôcik....