Monča
18.05.09,08:17
Dobrý deň prajem všetkým.
Mám jednu otázočku. Objednám si službu na základe zmluvy o dielo, záručná doba je stanovená na 10 rokov na prevedené práce. Po dvoch rokoch sa objaví vada, ktorú chcem reklamovať, ale zistím, že firma - živnostník - zrušil živnosť. Kto zodpovedá za vady? Ako to ďalej riešiť?
dusanko2007
19.05.09,16:43
som tiez zivnostnik murar takze zaruku na pracu ti da kazdy maximalne dva roky,kdo dlhsie tak uz vedel ze ked bude reklamacia ze urcite nepride a zaruka 10rokou je asi na material nie na pracu,myslim aspon z mojich skusenosti takze musis zohnat neakeho majstra cotito pride opravit tak vela stastia.
Monča
26.05.09,04:26
Práveže v cenovej ponuke je uvedené, že dáva záruku na práce aj materiál. Ibaže v zmluve je uvedené, že je záruka 10 rokov iba na práce, materiál už vypadol. Predložil certifikáty na používaný materiál, ktoré sú už dávno neplatné, nejaké osvedčenia o spôsobilosti, ktoré sú už takisto neplatné. Zistila som, že firma už má tretí názov a min. piate IČO. Existuje napr. 2 roky, potom zruší živnosť, založí novú firmu pod iným trochu zmeneným menom, o 2 roky zanikne táto, obnoví sa tá pôvodná, samozrejme už pod iným IČO. Vyhovára sa na to, že kvôli DPH, aby mohol robiť lacnejšie. Lenže mne sa takéto podnikanie nepáči, upozornila som vedenie, aby s ním zmluvu nerobili, ale nemám sa do toho starať. Tak sa nestarám... Vraj preberajú všetku zodpovednosť oni. Ide totiž o opravu strechy na bytovom dome, ktorú platíme my - nájomníci, takže o nejaké dva roky sa budeme skladať zase. Mne to skôr pripadá, akoby sa niekto vyhýbal zodpovednosti za neskoršie vady.
dusanko2007
27.05.09,16:24
zamysli sa nadtym preco pretlacaju zrovna tu firmu,urcite nato prides...
dusanko2007
27.05.09,17:17
ale urcite nechcem nikoho bez priciny ociernit a ztou zarukou jeto loteria.ale uz vyrobca dava na stresne izolacie zaruku 10rokou pri profesionalnom zhotoveni takze nieje sa coho bat ked sato poriadne urobi.