jezevcik88
18.05.09,09:00
Chcem sa opytat,ako najlepsie pripravit dlazku pred prichodom betonarov.
Jedna sa mi o par miest na dlazke ktore musia ist pod uroven zvysku podlahy.
Napr. okolo pece musi ist dlazka o par centi nizsie avsak aj tam chcem dat mensiu vrstvu XPS a na to poter cim oddelit tieto jednotlive urovne aby sa im to dobre zalievalo potom ?
Ako to funguje robil to niekto tu uz? To dojde cela miesacka alebo len donesu daky stroj a material na dodavke?
Pytam sa lebo byvam na dobrom kopci tak ci tam vobec vyjde miesacka nalozena :) Je to max 30 m2.
AndrejG
18.05.09,09:30
Na 30m2 by som nechal beton urobit rucne na mieste...
Milan.Žiška
18.05.09,09:42
Anhydrid je materiál na báze sádry a zatiaľ som nevidel, že by ho vozili v domiešavačoch.
Realizuje/pripravuje sa na mieste, nakoľko sádra tuhne v iných časových intervaloch ako betón. Je na to strojné zariadenie, ktoré má obsluhu aby sa zabezpečil jeho plynulá prevádzka.
Osobne si myslím, že 30m2 je vhodné robiť "ručne", bez využitia spomínaného zaruiadenia.
Detaily treba preriešiť s realizátorom - firmou,ktorá bude hmotu pokladať a niesť aj garancie.
Vhodné dodržať separačné vrstvy v celej konštrukciia a uvažovať o opatreniach vplyvom prechodného zvýšenia vlhkosti v objekte.

Veľa zdaru a dobré oko.:D:D:D
jezevcik88
19.05.09,07:41
Dakujem a co to znamena uvazovat o opatreniach v prechodnom zvyseni vlhkosti? Napriklad nainstalova elektricky odvlhcovac ci ako sa to mysli?
AndrejG
19.05.09,17:00
Teraz v lete staci otvorit okna.
jezevcik88
28.05.09,11:57
Takze nakoniec je to 25 m2 v hrubke 35 mm a dovezie to domiesavac.Snad to nezmekne a nerozpadne sa :)