andy9
18.05.09,09:39
Dobrý deň,
mám taký problém: keď sme ešte žili spolu s druhom, a naša sro-čka bola vo finančnej tiesni, bola som požiadať banku o pôžičku. Dali ju len mne ako fyzickej osobe. Po necelom pol roku sa so mnou (a s našou dcérkou) druh rozišiel. Prešli roky, pôžička sa nesplácala, narástla na dvojnásobok vďaka trestným úrokom, banka ju predala, a v tej firme, čo ju kúpila, rástla ďalej. Teraz mi hrozí exekúcia, som sama s maloletou dcérou, a ex mi odmieta čo i len prispieť do splátok. Dôkaz o tom, že som to dala do firmy samozrejme nemám. Čo sa dá robiť? Môžem požiadať súd aspoň o to, aby mi platil výživné aj na mňa, nielen na malú, ak príde čas na zrážanie dlhu z mojej mzdy? V živote sa nedpolatím, majetok nemám...
Andrea
Lianka
19.05.09,14:46
Pozicku si dostala ty ako FO. Akym sposobom si ju teda mala "dat do firmy"? Z pozicky ti vyplyvali zavazky, ktore boli TVOJIMI zavazkami, nie zavazkami firmy. Firma teda nemala povinnost tvoju pozicku splacat. Nemyslim, ze ex je z pravneho hladiska povinny "prispiet do splatok".

Ak ti uz prislo rozhodnutie o zacati exekucie, obavam sa, ze uz je neskoro na akukolvek dohodu. Skus pozriet temy hladom exekucie, je ich tu vela. Exekutor si pocka, pokial majetok alebo prijem mat budes :mad:.

Pokial viem, vyzivne sa plati len na manzelku, t. j. nie druzku.

Prepac, nepotesila som, ale treba si uvedomit stav veci.