stesynka
18.05.09,09:48
Ahoj. Chcem sa spýtať, aký je postup na katastrálnom úrade, ak chcem zapísať novú parcelu do katastra. Momentálne mám nákres od geodeta a zmluvu. Poradíte mi? Aké sú poplatky za vklad? Vďaka.
josh
25.05.09,03:39
zavisi od pocet pravnych ukonov v zmluve. kto ti robil zmluvu, ze ti nepovedal co s tym?
hanusvas
02.06.09,11:12
A co ma zmluvne pravo (obc. obch. zakonnik) spolocne s internymi procesnymi ukonmi na katastri? Existuje milion podob zmluv, ktore s katastrom nemaju nic spolocne. Zaklady ucel zmluvy ako takej je osetrit obchodnu transakciu..Co ak si zmluvu robila/a sama? Preco kladies otazky ak uz nevies poradit?
hanelie
02.06.09,13:03
ak chcem zapísať novú parcelu do katastra. Momentálne mám nákres od geodeta a zmluvu
ak ide o zápis novej parcely treba geometrický plán
veronikasad
02.06.09,13:06
Podali sme návrh na zrýchlený vklad do katastra. Ak kataster nedodrží lehotu na zápis - je možné žiadať vrátenie poplatku za zrýchlený vklad ? Má s tým niekto praktickú skúsenosť ?
josh
04.06.09,04:43
A co ma zmluvne pravo (obc. obch. zakonnik) spolocne s internymi procesnymi ukonmi na katastri? Existuje milion podob zmluv, ktore s katastrom nemaju nic spolocne. Zaklady ucel zmluvy ako takej je osetrit obchodnu transakciu..Co ak si zmluvu robila/a sama? Preco kladies otazky ak uz nevies poradit?
vsak som polozil doplnujucu otazku, kolko pravnych ukonov bolo v zmluve, neviem co sa ti nezda...
akina
04.06.09,05:15
Nemám praktickú skúsenosť, ale mám len info od známych, že poplatok za zrýchlený vklad kataster vracal, keď nedodržal skrátenú lehotu.
gabriela2579
04.06.09,05:28
Správny orgán vyberie poplatok podľa tejto položky vo výške 8 000 Sk / 265,50 € , ak účastník konania pri doručení návrhu na vklad do katastra nehnuteľností žiada rozhodnúť o vklade urýchlene do 15 dní. Ak sa konanie prerušilo, lehota prestáva plynúť dňom vydania rozhodnutia o prerušení konania. Príplatok za urýchlené rozhodnutie je splatný v deň doručenia návrhu na vklad. Ak sa konanie zastavilo alebo návrh na vklad bol zamietnutý, poplatok sa nevracia. Ak správny orgán v skrátenom termíne o vklade práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností nerozhodne, vráti rozdiel medzi poplatkom zaplateným podľa splnomocnenia za urýchlené rozhodnutie o návrhu na vklad a poplatkom určeným podľa tejto položky.


Ak ste podali návrh na vklad do katastra nehnuteľností s poplatkom vo výške 8000 Sk / 265,50 € , tj. zrýchlený vklad a správa katastra prekročila termín, je povinná rozdiel v poplatku za normálny vklad za 2000 Sk / 66 € vrátiť. Kataster poplatok (rozdiel) nevracia automaticky, treba si ho vyžiadať.
gabriela2579
04.06.09,05:32
Ahoj. Chcem sa spýtať, aký je postup na katastrálnom úrade, ak chcem zapísať novú parcelu do katastra. Momentálne mám nákres od geodeta a zmluvu. Poradíte mi? Aké sú poplatky za vklad? Vďaka.

ak dobre viem, nasledovne:
Overenie štyroch vyhotovení geometrického plánu, za každých aj začatých 20 parciel právneho stavu (v prípade, ak stav C katastra nehnuteľností nie je zhodný s právnym stavom, súčet parciel právneho stavu a stavu registra C katastra nehnuteľností) ---- 8 €

Návrh na začatie konania o povolení vkladu práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností --- 66 €

Predpokladám, že za geometrický plán a zmluvu ste už platili.
clen
08.07.14,07:41
A ak nedodržia ani 30 dňovú lehotu musia vrátiť celý poplatok, viac tu: http://opozemkoch.sk/index.php?ic=175
arizona
08.07.14,07:53
pan pravnik, odpovedate dnes na temy stare niekolko rokov.
clen
08.07.14,08:21
a v com je problem? ved je to stale aktualne...