businessman
18.05.09,10:13
Dobry den, dufam, ze som sa s mojim problemom trafil do spravnej temy, ak nie, prosim, dajte mi vediet, na koho a kam sa obratit s mojim problemom. Dakujem

Strucne: pracujem v spolocnosti na pozicii obchodnik, pradavame internetovu reklamu. vyplata sa sklada z 3 zloziek. zaklad (fix), pohybliva cast mzdy (variabilna zlozka), z ktorej moze zamestnavatel strhavat (v pripade nedodrzania stanovenych dohod uvedenych v zmluve) a tretia zlozka je odmena z obratu.

Vec sa ma tak, ze nam zamestnavatel siahol aj na tu spominanu tretiu zlozku. Upravuje to nejaky zakon? Alebo ak to je zakotvene v pracovnej zmluve, tak sa s tym neda nic robit? Dakujem za rady vopred
mzdarka renca
18.05.09,08:31
Bohužiaľ, ak máš v PZ dohodnutú pohyblivú zložku mzdy, čo je v tvojom prípade aj odmena, ktorá je vyplácaná za určitých podmienok, tak ak tie podmienky nie sú dodržané, tak ti tú odmenu môže zamestnávatľ krátiť.
KEJKA
18.05.09,09:04
a aj kedsúpodmienky dodržané, a zamestnávateľ ti ju skráti bezdôvodne, tak nemáš nejakú oporu v zákone, aby si ju dostal bez prieťahov. Jedine obrátiť sa na súd, ak vieš svoje právo dokázať.