calawen
18.05.09,11:13
Dobrý deň,

chcela by som sa popýtať či a ako sa kráti nárok na dovolenku pri pracovnom pomere uzavretom podľa §49 Zákonníka práce (Pracovný pomer na kratší pracovný čas).

Vopred ďakujem za objasnenie tejto problematiky.
veronikasad
18.05.09,09:19
Dobrý deň,

chcela by som sa popýtať či a ako sa kráti nárok na dovolenku pri pracovnom pomere uzavretom podľa §49 Zákonníka práce (Pracovný pomer na kratší pracovný čas).

Vopred ďakujem za objasnenie tejto problematiky.
dovolenka sa nekráti, len pri čerpaní preplácaš náhradu podľa počtu hodín stanovených v prac. zmluve. Napr. ak pracuje 2 hod. denne, vyplatíš mu náhradu za 2 hod. Nárok zostane nezmenený - 4 al. 5 kal. týždňov, podľa počtu odpracovaných rokov
alušik
18.05.09,09:19
Dovolenka sa nijako nekráti. Zamestnanec má rovnaký nárok na dovolenku ako každý iný zamestnanec. Akurát jeho dovolenka 1 deň netrvá 8 hod., ale len x hod. (podľa jeho skutočného úväzku). ;)
KEJKA
18.05.09,09:20
prečo by sa mal krátiť? Nárok na dovolenku je v rozahu x týždňov, pričom jeho dni dovolenky majú rovnaký rozsah hodín ako jeho pracovné dni.

doplním po zverejnení..........:) aby nebol zbytočne mrník s dalším príspevkom.
mimotemy
dievčence, ale sme sa zhodli čo?
calawen
18.05.09,09:31
Ďakujem za odpovede, prvýkrát pripravujem takúto zmluvu pre istotu hneď dvom konateľom sro (samozrejme nie na prácu konateľa) a toto mi nebolo úplne jasné... Prepokladám, že si týždenný pracovný čas určia na 10 hodín, t. j. 2 hodiny denne.

Ešte raz veľmi pekne ďakujem...:)