majkl.
18.05.09,11:29
Prosim poradte, chcem sa spytat,ci niekto v blizkej dobe nestaval podobny dom, a ci nevie poradit kolko ma bude stat svojpomocna stavba ak by som
zacal tohto roku?????? za priblizne info dakujem

projekt: http://www.domnamieru.sk/?lang=SK&zvoleneMenu=&zvoleneSubMenu=katalogoveProjekty&nazovSubMenu=ALFA&zvoleneSubMenuDom=&cisloZaznamu=3852&sendMail=&sendMailTyp=&mailing=&pocIziebFind=-&pocPodlaziFind=-&uzitkovaPlochaFind=-&cenaFind=-&garazFind=-
KEJKA
18.05.09,09:40
na projekte máš 73000 EUR
Chobot
18.05.09,09:52
Prosim poradte, chcem sa spytat,ci niekto v blizkej dobe nestaval podobny dom, a ci nevie poradit kolko ma bude stat svojpomocna stavba ak by som
zacal tohto roku?????? za priblizne info dakujem

projekt: http://www.domnamieru.sk/?lang=SK&zvoleneMenu=&zvoleneSubMenu=katalogoveProjekty&nazovSubMenu=ALFA&zvoleneSubMenuDom=&cisloZaznamu=3852&sendMail=&sendMailTyp=&mailing=&pocIziebFind=-&pocPodlaziFind=-&uzitkovaPlochaFind=-&cenaFind=-&garazFind=-

ALe veď tam máš uvedené, že približné náklady na stavbu sú 73.100 €....:rolleyes:

Presne ti to nikto nevypočíta, záleží od ceny nakúpeného materiálu a toho, koľko prác urobíš sám a na koľko si najmeš ľudí.
koky76
18.05.09,10:05
Ako pisu ostatny orientacnu cenu mas urcenu a zalezi uz len na tebe ci to bude viac alebo menej.(rozdiel kupis skridlu bram.,km alebo inu mas uz rozdiel 5-20% dalej kde to kupis mozes tiez usetrit.Z coho to postavis tehla- kvader atd.,okna)Nakoniec zistis ze cena sa pohybuje +-20-30%.Vsetko je na tebe ako si vyberies.Pisem to z vlastnych skusenosti.Tak nech sa dari v stavani
AndrejG
18.05.09,10:23
S dvorom a komplet celym interierom? Asi tak 2x tolko kolko je uvedene na tej stranke. Ked sa uskromnis. :)
majkl.
18.05.09,10:32
ved ano viem,ze tam je orientacna cena vystavby,ale podla nich su tam najdrahsie materialy ,mne sa to zda byt vela, ratam to bez dvoru,brany a podobne,len aby stal dom,nemusi byt cely zariadeny,ale aby sa dalo uz v nom byvat. t.j. nemusi byt kazda izba a podobne...
Miloš Mičega - CIMOM TN
18.05.09,10:40
Prosim poradte, chcem sa spytat,ci niekto v blizkej dobe nestaval podobny dom, a ci nevie poradit kolko ma bude stat svojpomocna stavba ak by som
zacal tohto roku?????? za priblizne info dakujem

projekt: http://www.domnamieru.sk/?lang=SK&zvoleneMenu=&zvoleneSubMenu=katalogoveProjekty&nazovSubMenu=ALFA&zvoleneSubMenuDom=&cisloZaznamu=3852&sendMail=&sendMailTyp=&mailing=&pocIziebFind=-&pocPodlaziFind=-&uzitkovaPlochaFind=-&cenaFind=-&garazFind=-

Podľa toho projektu, bez bazénu a oplotenia jednoduchým prepočtom pri dodávateľom uskutočňovanej stavby mi to vychádza na max. 67 a 70 tis. €.

(náklady som počítal na štandardne materiály)



CIMOM
mekelek
18.05.09,11:11
Plus ešte pripočítaj zvýšenie cien stav.materiálu za tie roky, čo budeš stavať, :) lebo predpokladám, že všetok materiál nekúpiš hneď na začiatku a nepostavíš si dom za 1 rok.
vratnik
18.05.09,11:46
Celkovo par rokov rekonstruujem 40 - rocny dom (zateplenie, okna) + nove podkrovie a som na 1.3 mil. 90% prac svojpomoc, nezariadeny, na dokoncenie pocitam este tak min 100 tis. Takze je uplne realne 2 mil len na material + minimalne prace majstrov na krov, kurenie a vodu a zvysok 3 - 4 roky svojpomoc + dovolenka a sviatky.
220870
18.05.09,13:43
Ten dom nieje ani náhodou pre 5 ľudí.jedine tak bratrancov.Zhruba tak do 50000€ by ste sa mohli zmestiť.Ale len v prípade max.svojpomoci.66m2 je len taká trochu väčšia garáž.Projekt vypadá veľmi pekne ale bude to veľmi tesný domček .
majkl.
20.05.09,10:12
ja by som povedal,ze na to dome nieje nic extra drahe..ved ma nizke mury, strechu chcem rova goodlock, obvodovy mur si porfix.
dufam, ze by som sa vopchal do 1,6 mil sk...cize 53 000eur zhruba
slafko79
20.05.09,14:00
Chcel by som sa spytat, ci ma niekto skusenosti, ci uz ako stavebnik alebo majitel domu, s typovym RD Diamant 126/79. Za kazdu radu a informaciu vam dakujem.
majkl.
31.05.09,07:34
nemam skusenosti so stavbou,ale zda sa mi ten dom velmi zlozity
a urcite by som do toho nesiel