renka104
18.05.09,11:59
Ahojte , vedel by mi niekto poradiť ako by mala vyzerať zmluva? Ide o to že chceme požičať peniaze ,ale sa chceme zabezpečiť aby sa nám aj vrátili. Čo má taka zmluva obsahovať? Musí byť potvrdená aj pred notárom?´Ďakujem pekne
JankaO
18.05.09,10:05
Ahojte , vedel by mi niekto poradiť ako by mala vyzerať zmluva? Ide o to že chceme požičať peniaze ,ale sa chceme zabezpečiť aby sa nám aj vrátili. Čo má taka zmluva obsahovať? Musí byť potvrdená aj pred notárom?´Ďakujem pekne
Treba použiť aj vyhľadávanie:
Napr:http://www.porada.sk/t2434-dohoda-o-pozicke.html
Chobot
18.05.09,10:17
Ahojte , vedel by mi niekto poradiť ako by mala vyzerať zmluva? Ide o to že chceme požičať peniaze ,ale sa chceme zabezpečiť aby sa nám aj vrátili. Čo má taka zmluva obsahovať? Musí byť potvrdená aj pred notárom?´Ďakujem pekne

Najlepšia rada je NEPOŽIČIAVAŤ!

Žiadna zmluva ti nezabezpečí návratnosť požičaných peňazí. Pozri si len koľko prípadov sa tu preberá, kedy dlžník nesplácal dlh. AK sa nechceš pridať medzi nich, tak nepožičiavaj.

Nepíšeš komu chceš požičať (bude to asi fyzická osoba), ani akú sumu, ale to je jedno. AK to predsa len chceš, tak si nechaj podpísať k zmluve bianco zmenku, kde v prípade nesplatenie dlhu vpíšeš sumu. Zmenka sa ľahšie vymáha, ako len samotná pôžička so zmluvou.
hrotko
18.05.09,10:31
Najlepšia rada je NEPOŽIČIAVAŤ!

Žiadna zmluva ti nezabezpečí návratnosť požičaných peňazí.

Pozri si len koľko prípadov sa tu preberá, kedy dlžník nesplácal dlh. AK sa nechceš pridať medzi nich, tak nepožičiavaj.

Nepíšeš komu chceš požičať (bude to asi fyzická osoba), ani akú sumu, ale to je jedno.
AK to predsa len chceš, tak si nechaj podpísať k zmluve bianco zmenku, kde v prípade nesplatenie dlhu vpíšeš sumu.

Zmenka sa ľahšie vymáha, ako len samotná pôžička so zmluvou.

Ak si s niekým dôveruješ tak, že ti dá bianco zmenku, tak nepotrebujete na to požičanie peňazí žiadny papier.
Ale toto bude asi inší prípad.