lenka397
18.05.09,12:26
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť v nasledovnom. Slovenská s.r.o. má zmluvu s anglickou firmou, kde by chcela na 3 mesiace vyslať ľudí zo Slovenska. Záujemcovia už sú, len ako to celé zrealizovať a čo všetko je slovenská s.r.o. povinná zabezpečiť? Ako vyriešiť pracovný pomer? Stačí nejaká dohoda o vykonaní práce, brigáda, alebo musí ísť o trvalý PP? Firme ide aj o čo najmenšie výdavky ohľadne odvodov. Zamestnávať bude slovenská firma, platiť odvody tiež a aj mzdy bude vyplácať. Budú sa odvody a zdravotné poistenie platiť len na Slovensku? Je potrebné nejaké extra zdravotné poistenie v zahraničí? Čo diéty a preplácanie cestovného? Riadi sa to všetko (teda aj odvody) podľa slovenských zákonov, alebo podľa anglických? Malo by to byť tak, že slovenská firma bude fakturovať anglickej za prácu zamestnancov a následne slovenská firma vyplatí zamestnancom mzdy. Slovenská firma má sídlo v SR, v Anglicku má otvorený podnikateľský účet. Akú sumu predstavujú diéty v Anglicku na deň? Kde všade na Slovensku treba oznámiť, že vysielame zamestnancov na prácu do zahraničia? A čo všetko sme povinní zabezpečiť v Anglicku?Nakoľko s týmto nemáme ešte žiadne skúsenosti, poteší každá rada a odporúčanie. Možno to celé vyznieva chaoticky a určite som na niektoré dôležité veci zabudla, ale dopíšem, ak bude treba. Proste, potrebovali by sme poradiť, ako postupovať krok za krokom... Veľmi pekne ďakujem za ochotu :)
lenka397
19.05.09,09:46
Nikto nevie poradiť? :confused:Už som si naštudovala o formulári E101, to by mohlo byť odpoveďou na mnohé, ale aj napriek tomu, používanie E101 v praxi je vraj komplikované a mnohé firmy ho vôbec nepoužívajú, iné so spätnou platnosťou,... Ak viete poradiť, čo len čiastočne, budem veľmi rada. Ďakujem.