miuko306
18.05.09,19:07
Dobrý deň chcem sa opýtať čo mám robiť.

problém je že chcem sa zabývať v krove nášho domu ide o starý dom postavený z váľkou a ide o to že by som chcel znížiť strop v izbách lebo svetlá výška je 2,5 m ale podlahu tvorí 10 cm vrstva piesku na platni a na nom je drevená dlážka to pojde von číže sa opäť zvýši svetlosť izby na 2,62 m a to je zbytočné preto chcem pri rek strechy urobiť platnu lebo su tam iba nabite dosky

(možno by sa dalo ukotvyť nejako hranolý a na ne položiť OSB dosku a na to poter a od spodu sadrokarton)

ako ukotvyť tie hranoly do váľku

zaujíma ma ako by to ešte šlo urobiť tak aby som znížil strop a o to podvýšil krov samozrejme že na tie váľkove steny treba urobiť veniec
miuko306
24.05.09,11:55
prosím Vás o pomoc
ttomasso
25.05.09,10:41
Mate pravdu ze tramy bude potrebné položiť na železobetónový veniec, váľky by sa pod trámami roztrúsili. Je otázne či udržia žb. veniec - na to práve porebujete odpoveď od statika.
miuko306
21.06.09,07:50
ďakujem za odpoveď ale asi to ideme spraviť tak že to laťovanie čo je na hraoloch obtrháme a položíme na to OSB dosku o hrubke 18 mm a všetko ostane postarom
legolas
21.06.09,08:15
... myslím, že by to išlo aj tak, že do tých váľkov tie hranoly kľudne môžeš dať, tie váľky sú dostatočne pevné, aby ste sa tam mohli zabývať. Alebo na váľky daj pomurnicu, vyplň to izoláciou a znova daj drevenú podlahu a nie betón.