ja.nus.ka34
18.05.09,21:18
Rada by som poziadala o pomoc niekoho,kto bol v podobnej situacii ako ja,alebo ma aspon nejake skusenosti.Som po uraze zapastia,mala som triestivu zlomeninu vretennej kosti a nasledne mi aj napravali vyskoceny klbik a sadru som mala pat tyzdnov.Uz druhy tyzden rehabilitujem a zapastie stale boli a co je najhorcie,slachy sa skratili a nechcu sa natiahnut.celkovo mam ruku malo ohybnu.snazim sa vela cvicit aj ked je to bolestive,Poradte prosim.
pasuliatko
18.05.09,19:20
treba len čas,trpezlivosť a chuť rehabilitovať ďalej. nijak inak neprinútiš šľachy aby sa dali do pôvodného tvaru jedine tým,že budeš cvičiť cvičiť a ešte raz cvičiť. držím palce
BXLmiami
19.05.09,09:05
Veľmi krátky čas,si netrpezlivá.Rehabilitácia,zotavovanie trvá pár mesiacov.:)
sonahelenamaria
19.05.09,09:41
Tento istý problém som mala aj ja. Ruku som mala v sadre šesť týždňov a musela som chodiť na magnetickú rezonanciu. Zápästie bolo ohybné až po niekoľkých mesiacoch. Dnes mám ruku ohybnú ako pred úrazom. Zmeny počasia však pociťujem. Veľa trpezlivosti prajem k uzdraveniu.

Soňa
elpka
19.05.09,10:13
Mala som tiež takúto zlomeninu a to som bola v 6 mesiaci tehotenstva, takže kontrolný rengén po 6 týždňoch mi radšej ani nerobili. Sadra -6 týždňov, rehabilitácia-3 týždne. Po pol roku sa mi dokonca robila hrča na zlomenom mieste, ktorú mi viac krát odstraňovali a doteraz pri zmene počasia mám bolesti. Takže pre teba je teraz hlavné aby si znova skrátené šlachy rozcvičila a ruku mala ohybnú, nespoliehaj sa len na rehabilitácie, veľmi je dobrá taká mäkká loptička. Prajem ti skoré uzdravenie :)
Fellini
19.05.09,10:19
Viem, čím prechádzaš. Mala som trieštivú zlomeninu zápästia po havárii. Najskôr mi to lekári na starej Mickiewiczke zle napravili, nasledovalo lámanie, sadra a opätovné lámanie. V Ružinove mi napokon ruku museli operovať a doživotne v nej budem mať titanové skrutky. Mám len mierne zníženú ohybnosť a jazvu. Bolí to len pri neprirodzenom jednosmernom pohybe a takým sa preto vyhýbam. Inak v pohode. Radím ti trpezlivosť, pravidelnú rehabilitáciu a najmä pozitívne myslieť.
ja.nus.ka34
19.05.09,11:55
treba len čas,trpezlivosť a chuť rehabilitovať ďalej. nijak inak neprinútiš šľachy aby sa dali do pôvodného tvaru jedine tým,že budeš cvičiť cvičiť a ešte raz cvičiť. držím palce
dakujem pasuliatko,ja cvicim poctivo,snazim sa.....dakujem za podporu....
judita1971
19.05.09,12:08
ja som synovi často aj niekoľko krát denne /keď bol doma/ natierala ruku a masírovala ju, mal tiež zlomenimu zápästia, musel ísť rovno na operáciu, lebo to mal aj utrhnuté. Držím palce.
ja.nus.ka34
19.05.09,15:26
Veľmi krátky čas,si netrpezlivá.Rehabilitácia,zotavovanie trvá pár mesiacov.:)
ale ja nie som netrpezliva,to si ma zle pochopil....ja som len chcela vediet kto ma nejake skusenosti s takouto zlomeninou,nejaka rada,alebo overeny cvik co uz niekomu zarucene pomohol....ja poctivo cvicim aj doma a nezanedbavam to.....ty si mal uz takuto zlomeninu???????
ja.nus.ka34
19.05.09,16:11
Tento istý problém som mala aj ja. Ruku som mala v sadre šesť týždňov a musela som chodiť na magnetickú rezonanciu. Zápästie bolo ohybné až po niekoľkých mesiacoch. Dnes mám ruku ohybnú ako pred úrazom. Zmeny počasia však pociťujem. Veľa trpezlivosti prajem k uzdraveniu.

Soňa
dakujem ....a ta magneticka rezonancia ti pomohla???v com spociva tato liecba???no to mi je jasne,ze zmeny pocasia budem citit,mala som uz zlomenu nohu a aj to citim...
ja.nus.ka34
20.05.09,05:29
Mala som tiež takúto zlomeninu a to som bola v 6 mesiaci tehotenstva, takže kontrolný rengén po 6 týždňoch mi radšej ani nerobili. Sadra -6 týždňov, rehabilitácia-3 týždne. Po pol roku sa mi dokonca robila hrča na zlomenom mieste, ktorú mi viac krát odstraňovali a doteraz pri zmene počasia mám bolesti. Takže pre teba je teraz hlavné aby si znova skrátené šlachy rozcvičila a ruku mala ohybnú, nespoliehaj sa len na rehabilitácie, veľmi je dobrá taká mäkká loptička. Prajem ti skoré uzdravenie :)
dakujem elpka za prispevok....tak ako som pisala aj ostatnym ,cvicim aj doma...a poradili mi namiesto lopticky klbko ponoziek,tak s tymi cvicim uz dlhsie...budem sa snazit co najviac...dik
sonahelenamaria
20.05.09,11:52
Údajne magnetická rezonancia mala v zápästí rozkmitať bunky, aby sa šľacha ľahšie natiahla. Asi to tak aj bolo, pretože mi fakt pomohla. Tiež som cvičila s mäkkou loptičkou hoci kde - v autobuse, pred telkou, proste akonáhle som mala čas a podľa rady mojej babky som si zápästie namáčala v slanej vode, čo tiež má uvoľňovať svaly a šľachy.
danse
20.05.09,12:59
ja.nus.ka34
20.05.09,15:29
Viem, čím prechádzaš. Mala som trieštivú zlomeninu zápästia po havárii. Najskôr mi to lekári na starej Mickiewiczke zle napravili, nasledovalo lámanie, sadra a opätovné lámanie. V Ružinove mi napokon ruku museli operovať a doživotne v nej budem mať titanové skrutky. Mám len mierne zníženú ohybnosť a jazvu. Bolí to len pri neprirodzenom jednosmernom pohybe a takým sa preto vyhýbam. Inak v pohode. Radím ti trpezlivosť, pravidelnú rehabilitáciu a najmä pozitívne myslieť.
Tak to ja si este mozem gratulovat ako som dopadla,niet ti co zavidiet.Zrastene to mam chvalabohu ok,rehabilitujem dalej. Pozitivne myslenie ma zatial tiez neopusta,teda len sem tam.... dakujem za prispevok,zatnem zuby a cvicim.