ikovacikova
19.05.09,07:19
Ahojte poraďáci,

podľa zákona mám nárok na 7 návštev u lekára (platí celý deň). Tak isto podla zákona mám nárok ako sprievodca k lekárovi s rodinným príslušníkom. Chcem sa spýtať. Žijem v spoločnej domácnosti so svojím priateľom. Nie sme manželia. Mám nárok uplatniť si potvrdenie ako jeho sprievodca u lekára?
Iveta
Tweety
19.05.09,05:22
Ahojte poraďáci,

podľa zákona mám nárok na 7 návštev u lekára (platí celý deň). Tak isto podla zákona mám nárok ako sprievodca k lekárovi s rodinným príslušníkom. Chcem sa spýtať. Žijem v spoločnej domácnosti so svojím priateľom. Nie sme manželia. Mám nárok uplatniť si potvrdenie ako jeho sprievodca u lekára?
Iveta § 4O ZP
(5) Rodinný príslušník na účely tohto zákona je manžel, vlastné dieťa, dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení, rodič zamestnanca, súrodenec zamestnanca, manžel súrodenca zamestnanca, rodič manžela, súrodenec manžela, prarodič zamestnanca, prarodič jeho manžela, vnuk zamestnanca a iná osoba, ktorá so zamestnancom žije spoločne v domácnosti.
ikovacikova
19.05.09,05:25
Ďakujem veľmi pekne. Iveta