elpka
19.05.09,07:56
Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom DVD prehrávača. Keď ho zapnem, naskočí mi na TV modrá obrazovka, ako vždy, ale keď tam dám DVD, tak zvuk mi ide, ale obraz nie, zostane modrá obrazovka. Ak sa s tým niekto stretol, prosím o radu, čo to môže byť za závadu.
bobino38
19.05.09,06:02
...aké DVD tam chceš prehrať? ...kúpené alebo napálené z netu?..ak napaľované, príčin može byť viac....zle napálené, chýbajúci kodek atď.
elpka
19.05.09,06:23
Mám ho 1 rok a doteraz šlapalo ako hodinky, takže v dvd to nebude, niečo musí byť z prehrávačom.
bobino38
19.05.09,06:31
...tak aj to je možné, skús si kúpiť čistiace DVD, možno pomôže.
Chobot
19.05.09,06:42
Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom DVD prehrávača. Keď ho zapnem, naskočí mi na TV modrá obrazovka, ako vždy, ale keď tam dám DVD, tak zvuk mi ide, ale obraz nie, zostane modrá obrazovka. Ak sa s tým niekto stretol, prosím o radu, čo to môže byť za závadu.

A skontrolovala si dobre pripojenie káblov? Sú správne pospájané? Sú dobre zastrčené?

Máš na TV dobre zvolený vstup? (Niekedy mávajú TV aj viacero AV vstupov).

A čo je to tá "modrá" obrazovka? Je len čisto modrá farba? Tak potom je zle zapojený DVD prehrávač. Pokiaľ by bol dobre pripojený, tak v nečinnom móde (teda keď neprehráva film), tak na obrazovke by malo byť logo výrobcu alebo aspoň logo s nápisom DVD.

Skontroluj káble a ich správne zastrčenie (možno pri upratovaní sa niktorý povytiahol). Ak máte doma zvieratá (mačku, psa) skontroluj, či kábel nie je prekúsnutý (mne kocúr prerušil takto S-video kábel).
Chobot
19.05.09,06:42
...tak aj to je možné, skús si kúpiť čistiace DVD, možno pomôže.

ZA čistiace DVD je škoda vyhodiť peniaze, je to absolútna hovadina.
bobino38
19.05.09,07:10
ZA čistiace DVD je škoda vyhodiť peniaze, je to absolútna hovadina.
...ak má znečistené oko, tak to hovadina nie je...
Fero11
19.05.09,07:17
...aké DVD tam chceš prehrať? ...kúpené alebo napálené z netu?..ak napaľované, príčin može byť viac....zle napálené, chýbajúci kodek atď.
Zrejme sa jedna o stolovy DVD player a ten ma hardwarovy mpeg2 dekoder
Fero11
19.05.09,07:18
Tiez predpokladam, zle zasunuty scart kabel
elpka
19.05.09,07:48
Všetky káble skontrolované, nahodila som druhé DVD a to funguje. Pri spustení prehrávača nahodí na obrazovku logo DVD, len keď spustím film, tak k tomu zvuku mi ten obraz stále chýba :(
Chobot
19.05.09,08:20
Všetky káble skontrolované, nahodila som druhé DVD a to funguje. Pri spustení prehrávača nahodí na obrazovku logo DVD, len keď spustím film, tak k tomu zvuku mi ten obraz stále chýba :(

A stále si nenapísala, čo je to za DVD. Teda skôr mi ide o jeho obsah ako jeho typ.

Čo je to za DVD, je tam DVD video? Alebo je to dátové DVD, kde máš napálený nejaký film vo formáte .avi alebo .mpeg? Alebo je to napaľované VideoDVD? Odkiaľ ho máš?
Chobot
19.05.09,08:25
...ak má znečistené oko, tak to hovadina nie je...

Bobino, pri čítaní DVD sa šošovka nedotýka média, preto nechápem, ako môže čistiace DVD čistiť šošovku. Iné to bolo v prípade VHS prehrávačov, tam sa páska posúva po hlave a časom môže zaniesť povrch čítacej hlavy. Čistiace VHS kazety boli napustené liehom a páska mechanicky očistila hlavu.

Ale v prípade DVD to nejde. Šošovku môžeš očistiť len vatou na paličke a liehom. Diskutovali sme o tom aj tu:

http://www.porada.sk/t65223-napalovacka-blbne.html
elpka
19.05.09,09:58
Ďakujem Vám všetkým za snahu pomôcť mi a hlavne Chobotovi - ako vždy obetavý poradiť :---, ale už som našla záručný list a zaniesla som to do Metra, tak uvidíme, či sa vôbec dozviem aká závada na ňom vlastne bola, ak áno tak doplním čím to bolo. Ináč je to DVD s MP3-Sencor, alebo také dačo :D Ešte raz dík :)
padro
19.05.09,10:06
...ak má znečistené oko, tak to hovadina nie je...
v tomto pripade asi ano,... ale inak taketo cistiace CD mi pomohlo na CDrom v pocitaci, po jeho pouziti citala CD dalej bez problemov..
duves
19.05.09,15:18
Bobino, pri čítaní DVD sa šošovka nedotýka média, preto nechápem, ako môže čistiace DVD čistiť šošovku. Iné to bolo v prípade VHS prehrávačov, tam sa páska posúva po hlave a časom môže zaniesť povrch čítacej hlavy. Čistiace VHS kazety boli napustené liehom a páska mechanicky očistila hlavu.

Ale v prípade DVD to nejde. Šošovku môžeš očistiť len vatou na paličke a liehom. Diskutovali sme o tom aj tu:

http://www.porada.sk/t65223-napalovacka-blbne.html

Je to stary a osvedčený postup. Stolny DVD prehravač nebude problem rozobrať.
http://www.cdr.cz/a/124