adriana 30
19.05.09,07:57
Kto má skúsenosti s príspevkami z UP na vytvorenie nového pracovného miesta? Koľko poskytuje na zamestnanca úrad práce mesačné? Poprosím v € nie v % ak by bolo možné. ;)
Je určená výška mesačnej mzdy zamestnancový alebo môže byť aj minimálna mzda.
:o
Dragašeková Mária
19.05.09,09:33
Máš na myslí príspevok na podporu zamestnávania znevyhodneného uchádzača?
Dragašeková Mária
19.05.09,09:44
Nám toho roku schválili na jedného znevyhodneného uchádzača v zmysle §50 zákona 5/2004 Z.z.-schéma de minimis 1/2007.
1981,98 €/59709,-Sk. Musiš vedieť aké máš možnosti, ale na úrade práce poradia.
monyka
31.03.10,20:30
Nám toho roku schválili na jedného znevyhodneného uchádzača v zmysle §50 zákona 5/2004 Z.z.-schéma de minimis 1/2007.
1981,98 €/59709,-Sk. Musiš vedieť aké máš možnosti, ale na úrade práce poradia.

to je ako jednorázový príspevok, alebo sa to nieako okratáva mesačne zo mzdy?:)
s.r.o.
01.04.10,15:51
no to by aj mna zaujmalo ako to vlastne je nakolko spekulujem ci zamestnat alebo nie osobu z UP?
monyka
08.04.10,13:50
no to by aj mna zaujmalo ako to vlastne je nakolko spekulujem ci zamestnat alebo nie osobu z UP?

hm..kolegiňa to robí, ale neviem ako, ale asi má povinnosť mesačne predkladať úradu nieaké papiere, dáva mi podpisovať výplatné pásky, dochádzka musí byť na 100%, isto sa to opatí, preto to všetci robia :-) prečo nie, keď je možnosť dostať od štátu takých 30-40% zo mzdy, ja by som tiež neváhala
Evinka73
08.04.10,17:52
Ale je tam povinnosť ,aby novovytvorené miesto bolo aspon na 2 roky. Príspevok však nedostavaš celé 2 roky. Takže musíš ,ak by zamestnanec skončil PP, preobsadiť miesto . Mesačne predklať výkazy, štatistiky. No my sme to skúsili, a neviem či to je výhra. Keby sa Ti náhodou nepodarilo preobsadiť miesto a neubehli by ešte 2 roky, musíš všetko čo si dostal vrátiť. Treba to dobre zvážiť. Ale na UPSVaR Ti vysvetlia všetko. Aj výšku, pretože, tá je rozdielna pre okresy. Veľa trpezlivosti a pôjde to.
Dramira
07.06.10,06:19
Tiež žiadame o finančný príspevok na podporu vytvorenia nového pracovného miesta podľa § 50e zákona č. 5/2004 Z.z. a ja neviem
aký údaj má byť napísaný v 1. časti žiadosti, v kolónke "Podnikateľské subjekty uvedú údaje o výške obratu, resp. celkovej ročnej hodnote aktív týkajúce sa posledného
schváleného účtovného obdobia a vypočítané na ročnom základe." Má to byť rovnaká suma akú uvádzam v 4. časti žiadosti
v kolónke "Výška obratu žiadateľa k 31. 12. v predchádzajúcom
roku v EUR" alebo v kolónke "Celková ročná hodnota aktív k 31.12.
v predch. roku v EUR"? Ako ste to uviedli Vy vo svojej žiadosti?
Za skorú odpoveď ďakujem.