Eva99
20.07.05,09:28
Ahojte!

Potrebujem vystaviť faktúru do ČR za sprostredkovanie obchodu. Ja som platca DPH, on je tiež platca v CZ, ale nie je registrovaný na Slovensku. Sprostredkovanie obchodu nie je služba, ktorá by podliehala samozdaneniu, tak ako ju vystavím? Normálne vyčíslim DPH, ako by som to fakturovala na Slovensko? Ešte som sa s tým nestretla...:o
Petronela
20.07.05,11:01
Prečo by nepodliehali samozdaneniu. V tomto prípade by som sa riadila §15 ods8. b/ - jedná sa o iné podobné služby. Vystavila by som bez DPH.
Muška
20.07.05,11:31
Evka , opieraš sa o tento:
§ 16 odst. 6
Miestom dodania pri službe, ktorá spočíva v sprostredkovaní tovaru alebo služby, ak sprostredkovateľ koná v mene a na účet inej osoby, je to isté miesto ako miesto dodania tovaru, nadobudnutia tovaru a dodanie služby, ktoré sú sprostredkované, okrem sprostredkovania služieb podľa § 15 odst. 7 a 8 a sprostredkovanie služieb podľa odsekov 4 a 5. Ak sprostredkovateľ sprostredkuje tovar alebo službu pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát, v ktorom je miesto dodania alebo nadobudnutia sprostredkovaného tovaru alebo služby, je miestom dodania sprostredkovateľskej služby členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň , pod ktorým mu sprostredkovateľ službu dodal.

Tzn., že Slovenský sprostredkovateľ fakturuje službu bez dane a český podnikateľ uplatní k prijatej službe českú daň.
Eva99
20.07.05,12:02
Evka , opieraš sa o tento:
§ 16 odst. 6
Miestom dodania pri službe, ktorá spočíva v sprostredkovaní tovaru alebo služby, ak sprostredkovateľ koná v mene a na účet inej osoby, je to isté miesto ako miesto dodania tovaru, nadobudnutia tovaru a dodanie služby, ktoré sú sprostredkované, okrem sprostredkovania služieb podľa § 15 odst. 7 a 8 a sprostredkovanie služieb podľa odsekov 4 a 5. Ak sprostredkovateľ sprostredkuje tovar alebo službu pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát, v ktorom je miesto dodania alebo nadobudnutia sprostredkovaného tovaru alebo služby, je miestom dodania sprostredkovateľskej služby členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň , pod ktorým mu sprostredkovateľ službu dodal.

Tzn., že Slovenský sprostredkovateľ fakturuje službu bez dane a český podnikateľ uplatní k prijatej službe českú daň.
Takže predsa len fa bez DPH a samozdaním?
Muška
20.07.05,12:05
Evka, vystavíš faktúru bez dane a on si ju samozdaní - nie Ty.
Len na faktúre uveď : Podľa § 16 je miestom dodania Česká republika
Eva99
21.07.05,10:10
Evka, vystavíš faktúru bez dane a on si ju samozdaní - nie Ty.
Len na faktúre uveď : Podľa § 16 je miestom dodania Česká republika
Ok Muška, veľmi pekne ďakujem.
Pekný deň!
Mária-Magdaléna
10.11.05,16:45
Ja položím otázku takto: vystavujem faktúru za sprostredkovanie predaja tovaru partnerovi do ČR, registrovanému v ČR, provízia sa týka predaja tovaru výlučne na Slovensku. Je miesto dodania služby Slovensko? Ďakujem.
lejka
23.11.05,10:50
Ja mám opačný problém:
Neplatca DPH - Čech vykonal pre platcu DPH-Slováka,sprostredkovanie obchodu v Čechách.Neplatca-Čech nám vystavil fa. za sprostredkovanie obchodu bez DPH v Eurách.
Mám odviesť 19 % DPH?