adriana126
19.05.09,09:13
Môže brigádnickú prácu vykonávať aj nezamestnaný? Aké sú odvody do SP a ZP z takejto práce a aké sú obmedzenia?
veronikasad
19.05.09,07:14
Môže brigádnickú prácu vykonávať aj nezamestnaný? Aké sú odvody do SP a ZP z takejto práce a aké sú obmedzenia?
Je evidovaný na úrade práce ?
drobeceva
19.05.09,07:15
Môže brigádnickú prácu vykonávať aj nezamestnaný? Aké sú odvody do SP a ZP z takejto práce a aké sú obmedzenia?
Brigádnicku prácu - štatút študenta.
Nezamestnaný môže Dohodu o vykonaní práce, alebo Dohodu o pracovnej činnosti
ZP si platí sám
Do SP - ÚP, GP zamestnávateľ
adriana126
19.05.09,07:16
je v tom nejaký rozdiel keď je alebo nie je evidovaný na úrade práce?
veronikasad
19.05.09,07:17
je v tom nejaký rozdiel keď je alebo nie je evidovaný na úrade práce?
ano je.
Ako evidovaný nezamestnaný môže na dohodu zarobiť 65 % životného minima.
Ak nie je evidovaný - musí sa v zdravotnej poisťovni prihlásiť ako samoplatitel.
Sabadka
19.05.09,07:23
Môže brigádnickú prácu vykonávať aj nezamestnaný? Aké sú odvody do SP a ZP z takejto práce a aké sú obmedzenia?

Brigádníckú prácu môže vykonávať len študent, ak je študent nie je nezamestnaný, ak je nezamestnaný tak nie je študent ( externá forma vzdelávania sa nebere do úvahy) a môže vykonávať práce na dohodu o vykonaní práce alebo o pracovnej činnosti.

Odvody SP . UP a garančné platí zamestnávateľ
19 % daň - zrážková alebo preddavková
drobeceva
19.05.09,07:25
Brigádníckú prácu môže vykonávať len študent, ak je študent nie je nezamestnaný, ak je nezamestnaný tak nie je študent ( externá forma vzdelávania sa nebere do úvahy) a môže vykonávať práce na dohodu o vykonaní práce alebo o pracovnej činnosti.

Odvody SP . IP a garančné platí zamestnávateľ
19 % daň - zrážková alebo preddavková

ZP - samoplatiteľ,
Sabadka, musím Ťa opraviť, z dohôd sa IP neplatí
Platí sa úrazové a garančný fond
Sabadka
19.05.09,07:28
Sabadka, musím Ťa opraviť, z dohôd sa IP neplatí
Platí sa úrazové a garančný fond
Sory áno máš pravdu, pôvodne som chela písať UP. "šmykol sa mi prstík" Ospravedlňujem sa.
Tweety
19.05.09,07:29
Sory áno máš pravdu, pôvodne som chela písať UP. "šmykol sa mi prstík" Ospravedlňujem sa.
A šmykol sa aj teraz.:---( Chela-chcela)
drobeceva
19.05.09,07:31
A šmykol sa aj teraz.:---( Chela-chcela)
Majka, to robí tá rýchlosť.:--mimotemy
ona je druhý rýchly šíp po renčimimotemy
mzdarka renca
19.05.09,07:43
Majka, to robí tá rýchlosť.:--mimotemy
ona je druhý rýchly šíp po renčimimotemy
mimotemymyslím si, že aj ty a Tweety ste rýchle šípy:D:D:D:D:D
Sabadka
19.05.09,07:48
mimotemy ešte slovíčko chela-chcela to ujde, pred chvíľou som písala renči odkaz a miesto predmet som napísala prdmet. Ale všimla som si a opravila:D:D:D:D:D
mzdarka renca
19.05.09,07:53
mimotemy ešte slovíčko chela-chcela to ujde, pred chvíľou som písala renči odkaz a miesto predmet som napísala prdmet. Ale všimla som si a opravila:D:D:D:D:D
mimotemyto je nič, ja ti píšem odkaz a sama u seba:D:D:D:D:D a o preklepoch ani nehovorím:confused::D
mzdarka renca
19.05.09,07:56
mimotemy pekný mrník sme tu urobili:---
Sabadka
19.05.09,08:01
mimotemy pekný mrník sme tu urobili:---

mimotemymrník musí byť, bez mrníka život by bol fádny.:D:D:D:D
adriana126
19.05.09,09:59
takže mi to teraz zhrňte, ak môžem poprosiť, nie je evidovaný na úrade práce, prihlásim ho do SP v deň nástupu a do ZP do 8 dní, čo všetko uhrádzať za neho a môže mať dohodu že bude pracovať podľa potreby približne 50 hodín mesačne, ale podľa toho ako to bude zamestnávateľ potrebovať. ďakujem
Tweety
19.05.09,10:02
takže mi to teraz zhrňte, ak môžem poprosiť, nie je evidovaný na úrade práce, prihlásim ho do SP v deň nástupu nie v deň nástupu do práce, ale pred začatím vykonávania prácena dohodu a do ZP do 8 dní,do ZP ho neprihlasuješ, pretože ZP z dohody neodváza ani on, ani zamestnáv. čo všetko uhrádzať za neho a môže mať dohodu že bude pracovať podľa potreby približne 50 hodín mesačne, ale podľa toho ako to bude zamestnávateľ potrebovať. ďakujem Pozri aj odpovede v texte. Prihláška jedine do SP cez RLFO, pred začatím vykonáv.prác na dohodu, odvody platí len zamestnáv. a to Garančné- 0,25% a Úrazové poistenie 0,8%.
adriana126
19.05.09,11:20
ďakujem veľmi pekne za pomoc
revik
21.05.09,03:48
Prosím, o radu. Musí sa dohodárom odovzdať klasická výplatná páska, alebo staci, ked podpisu vyplatnu listinu? Musi byt vo vyplatnej listine udaj o odvode zamestnavatela do SP, teda vyska odvodu do GF a na UP?
mzdarka renca
21.05.09,04:13
Prosím, o radu. Musí sa dohodárom odovzdať klasická výplatná páska, alebo staci, ked podpisu vyplatnu listinu? Musi byt vo vyplatnej listine udaj o odvode zamestnavatela do SP, teda vyska odvodu do GF a na UP?
áno, všetko čo si spomenula musí obsahovať výplatná páska pre dohodára.