luzinka
19.05.09,09:26
Dobry den,poprosila by som Vás o radu,nakolko so mnou zamestnavatel ukoncil pracovny pomer s vypovednou lehotou 2 mesiace z dovodu,ze sa pocas vikendu nevedel so mnou skontaktovat resp.bolo mu to odmietnute mojim rodinnym prislusnikom.. Postupoval zakonne? Nemal mi dat moznost aspon sa k tomu vyjadrit? A este sa chcem informovat,ci mam narok aj na odstupne.. Dakujem..
Tweety
19.05.09,07:28
Dobry den,poprosila by som Vás o radu,nakolko so mnou zamestnavatel ukoncil pracovny pomer s vypovednou lehotou 2 mesiace z dovodu,ze sa pocas vikendu nevedel so mnou skontaktovat resp.bolo mu to odmietnute mojim rodinnym prislusnikom.. Toto nie je dôvod na výpoveď. Postupoval zakonne? Aký § vo výpovedi uviedol? Nemal mi dat moznost aspon sa k tomu vyjadrit? A este sa chcem informovat,ci mam narok aj na odstupne.. Dakujem..
Prosím toto uvedené ako druhé v poradí uveď, bez toho ťažko posúdime, či máš, alebo nemáš nárok na odstupné.
luzinka
19.05.09,07:32
To este neviem,zatial to nemam na papieri..len mi to ustne oznamil..
Sabadka
19.05.09,07:33
Dobry den,poprosila by som Vás o radu,nakolko so mnou zamestnavatel ukoncil pracovny pomer s vypovednou lehotou 2 mesiace z dovodu,ze sa pocas vikendu nevedel so mnou skontaktovat resp.bolo mu to odmietnute mojim rodinnym prislusnikom.. Postupoval zakonne? Nemal mi dat moznost aspon sa k tomu vyjadrit? A este sa chcem informovat,ci mam narok aj na odstupne.. Dakujem..
Mala si stanovený pracovný čas na 24 hodín denne a 7 dní v týždni?
Alebo z akého dôvodu ťa chcel kontaktovať počas dní pracovného pokoja? Mala si pracovnú pohotovosť?
Tweety
19.05.09,07:33
To este neviem,zatial to nemam na papieri..len mi to ustne oznamil..
Tak počkaj a potom sa ozvi, možno nakoniec z výpovede nebude nič, pretože nemá na ňu zákonný dôvod, a to celé je len také bububu. A mala si cez víkend pohotovosť? ak áno, v tom prípade, to môže byť dôvod na výpoveĎ.
luzinka
19.05.09,07:41
Nie,pohotovost nemam a nemam ani v zmluve nikde uvedene,ze mam byt dostupna pocas vikendov.. Zatial dakujem velmi pekne.. pekny dnik..
terezamaria
19.05.09,10:14
Dobry den,poprosila by som Vás o radu,nakolko so mnou zamestnavatel ukoncil pracovny pomer s vypovednou lehotou 2 mesiace z dovodu,ze sa pocas vikendu nevedel so mnou skontaktovat resp.bolo mu to odmietnute mojim rodinnym prislusnikom.. Postupoval zakonne? Nemal mi dat moznost aspon sa k tomu vyjadrit? A este sa chcem informovat,ci mam narok aj na odstupne.. Dakujem..

Z tohoto dôvodu Ti zamestnávateľ nemôže dať výpoveď. Mohol by Ti ju dať vtedy, keby si mala príslužbu na telefóne, resp. víkendovú príslužbu.Aký dôvod by uviedol vo výpovedi? Že sa s Tebou nemohol nakontaktovať počas víkendu? Teraz si ale treba dávať pozor, aby nehľadal porušenia pracovnej disciplíny, to je všetko možné.
luzinka
19.05.09,10:23
No ved prave toho sa najviac obavam,aby nezacal hladat nieco ine/aj ked nema co/,lebo stale mi to vrta v hlave a mam pocit,ze je za tym nieco uplne ine.. a tu prisluzbu by mi musel oznamit vopred,ci nie?
mzdarka renca
19.05.09,10:28
áno, musel by ti to oznámiť vopred.
luzinka
19.05.09,10:30
Tak to som teda zvedava ako to dopadne.. Budem vas informovat.. zatial vam velmi pekne dakujem..