mmaarreekk
19.05.09,09:42
Dobrý deň vospolok,

v najbližších dňoch idem budovať vodomernú šachtu na obecnú prípojku vody. Rozhodli sme sa pre betónovú šachtu.
Viete mi niekto poradiť, či je lepšie postaviť šachtu z DT_15 (betónový základ, steny z DT_15, šalovaný strop) alebo ju postaviť z betónových blokov od tejto firmy LUKABETON - betonovehrady.sk - sekcia vodomerná šachta ?
Realizácia z týchto betónových blokov sa mi zdá jednoduchšia, akurát sa bojím stability, nakoľko bude šachta prejazdná autom (toto mám u firmy overené tak, že betónový strop by mi spevnili pridaním železa).

Ak niekto viete, prosím poraďte.

ďakujem
220870
19.05.09,17:19
Myslím že by s tým nemal byť problém.
pakoman
20.05.09,15:38
na stránke maju k šachte napísané, že je autom neprejazdná.. obavy či sa vplyvom tlaku šachta časom neposunie, alebo dokonca nerozoberie sú podľa mňa na mieste...
maldzo
21.05.09,07:23
Mám šachtu z Lukabetónu a prechádzam po nej autom(osobným). Nie je žiadny problém.
lacino42
26.11.14,15:56
U vodárov mi povedali, že vnútorný rozmer šachty ma byťminimálne 90x120cm, vnútornej výšky aspoň 150cm, tak som si zakúpil vodomernú šachtu z Veľkého Zálužia pri Nitre, ale vodárne mi ju nepripojili, lebo predajca mi nedal Certifikát, ale iba nejaký zdrap papiera, s ktorého ma vodári vysmiali. Predajca mi šachtu nechcel zobrať späť, že vraj je od blata ....ja blbec som šachtu kúpil bez dokladov, tak sa SOI so mnou ani nechcela baviť. Pre SOI je prvoradý doklad o kúpe a ten som nemal. Takže teraz mám šachty dve a z tej jednej som si urobil chodnik v záhrade....drahý chodník...