simonka
20.07.05,10:03
Jediný konateľ spoločnosti zmenil trvalé bydlisko na ktorom mal aj sídlo firmy /mení sa podľa trvalého bydliska/. Treba to nahlásiť na živnostenskom, obchodnom registri daňovom úrade, poisťovniach atď. Aké doklady k tomu potrebujem na živnostenský, Or stačí fotokópia OP?
ucetni_fantozzi
20.07.05,08:19
Jediný konateľ spoločnosti zmenil trvalé bydlisko na ktorom mal aj sídlo firmy /mení sa podľa trvalého bydliska/. Treba to nahlásiť na živnostenskom, obchodnom registri daňovom úrade, poisťovniach atď. Aké doklady k tomu potrebujem na živnostenský, Or stačí fotokópia OP?mal som ten isty problem, riesil som to takto:
1/ VZ sa uznieslo o zmene sidla spolocnosti (zmena spolocenskej zmluvy), zobralo na vedomie info o zmene pobytu konatela/spolocnika - ulozilo konatelovi zabezpecit zapis zmien na OR
2/ podanie na OR, tlacivo maju na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk/), prilohami bola zapisnica z VZ s overenymi podpismi a spolocenska zmluva v platnom zneni (t.j. po zmene udajov o spolocnikovi/konatelovi a zmene sidla), kolok 1 500 Sk

ja osobne som pri podani urobil jednu chybicku a sice v stati o konatelovi som navrhol zapisat datum vzniku funkcie ako den zapisu zmien - sud mi to vratil s tym, ze datum vzniku funkcie konatela zostava povodny (takze tak sa mal uviest) - to len aby niekto moju chybu nezopakoval...

na webe OR su aj vzory podani, ked budes mat otazky, pytaj sa...

PS: samozrejme, az bude zapis na OR zrealizovany, musis oznamit zmenu sidla vsetkych prislusnym organom (DU, poistovne, ZU...)
Velettka
20.07.05,09:41
skús:
http://www.szk.sk/tlaciva/index.htm

nájdeš tam tlačivo na ohlásenie zmien na živnostensý úrad.
andreaS
21.07.05,07:29
Potrebujem dat zmenit sidlo jednoosobovej sro-cky. Uz mam zo zivnostenskeho uradu "uradny zaznam o zmene sidla na zivnostenskom liste" . Aku formu ma zapisnica z valneho zhromazdenia. totiz tomu konatelovi povedali, kedze je jednoosobova sro-cka, ze mu staci len rozhodnutie konatela o zmene sidla. Je to pravda?
ala13
21.07.05,07:36
Aj ja mam ten pocit, ze najprv musis na zivnostensky urad az potom na obchodny register s opravenym zivnostenskym listom. Ale vdaka za to varovanie o chybe, my sme urobili podobnu: datum vzniku funkcie konatela sme dali zhodny s datumom predpokladaneho zapisu a mali sme dat datum kedy to valne zhromazdenie odsuhlasilo, cize asi 20 dni skorsi datum.
ondrejvla
21.07.05,07:36
Potrebujem dat zmenit sidlo jednoosobovej sro-cky. Uz mam zo zivnostenskeho uradu "uradny zaznam o zmene sidla na zivnostenskom liste" . Aku formu ma zapisnica z valneho zhromazdenia. totiz tomu konatelovi povedali, kedze je jednoosobova sro-cka, ze mu staci len rozhodnutie konatela o zmene sidla. Je to pravda?
No, že ťa tu vidím!!
Aďka, napíš zápisnicu z Valného zhromaždenia, ako program tam daj všetko, čo potrebuješ zmeniť, alebo rozdeliť, napr. HV, a tým aj zmenu sídla. Napíš uznesenie z VZ, pripoj prezenčku, daj si overiť o notára a choď na Ob.register, kolok, vyššie máš napísaný aký ( myslím 1500,-Sk), žiadosť o vykonanie zmeny vo výpise.
Alebo ak nebudeš vedieť, príď po DPH a urobíme spolu.
Pá!
ala13
21.07.05,07:38
Ale to bol trosku iny pripad, to bol novovymenovany konatel a zmena sidla.
ala13
21.07.05,07:44
Ale podla mna vo vsetkych pripadoch sa priklada k ziadosti na OR kopia ZL, ak ide o niektore zmeny, napr. sidla, cinnosti a nazvu.
andreaS
21.07.05,07:46
ala: nam sa menilo len sidlo ale nezmenili nam zivnostensky list, namiesto toho sme dostali len na papieri uradne potvrdenu zmenu sidla a tento dokument je neoddelitelnou sucastou zivnostenskeho listu. Takze mame zivnostensky list plus tento uradny zaznam.
ucetni_fantozzi
21.07.05,07:48
nuz trosku ma prekvapuje ta info o zapise na zivnostenskom urade, lebo sidlo firmy je dane zapisom do obchodneho registra, cize nez sa tam nezmeni, nemal by nic menit ani zivnostensky register... mne zmenu sidla taktiez neurobili, mam ju ozanmit az budem mat vypis z OR so zmenou.
andreaS
21.07.05,07:54
nam bol povedany uplny opak.. najskor ist na zivnostensky a az potom na register, nakolko k navrhu na zapis zmeny sa priklada prave uz novy zivnostensky list.
ucetni_fantozzi
21.07.05,08:00
nam bol povedany uplny opak.. najskor ist na zivnostensky a az potom na register, nakolko k navrhu na zapis zmeny sa priklada prave uz novy zivnostensky list.
a kde ti to povedali? mne na ObU v Bratislave, na zivnostenskom odbore. mimochodom mne sa to tak aj zda logicke, lebo v pripade pravnickych osob je alfou-omegou to, co je zapisane v obchodnom registri.
ala13
21.07.05,08:03
Ale zapisuje sa to na zaklade ZL. Aj ked chcete pridat konatela, jeho vypis z RT sa odovzdava na Zivnostenskom a nie na OR.
ala13
21.07.05,08:04
ala: nam sa menilo len sidlo ale nezmenili nam zivnostensky list, namiesto toho sme dostali len na papieri uradne potvrdenu zmenu sidla a tento dokument je neoddelitelnou sucastou zivnostenskeho listu. Takze mame zivnostensky list plus tento uradny zaznam.
Nam zas vydali uplne novy ZL, ale rozhodne to bolo pred zapisom do OR BA I.
ucetni_fantozzi
21.07.05,08:09
100 uradnikov - 100 sposobov

ja som siel na ObU s rozsirenim cinnosti a zmenou sidla a vydali mi novy ZL (na tie nove cinnosti), ale na stare sidlo s tym, ze sidlo mi zmenia, az to preukazem vypisom z OR... a to bolo v 06/2005, sikulaci su to... :D
andreaS
21.07.05,08:17
akurat sa trapim s tou zapisnicou... nasla som jeden vzor, ale tam je niekolko spolocnikov a zda sa mi nelogicke ked je jednoosobova sro pisat, ze oznamil spolocnikom to a to.. a ze je aj zapisovatel aj predseda a v podstate robi valnu hromadu sam so sebou....
ala13
21.07.05,08:26
Nasla som len toto, uprav to rozdelenie zisku na zmenu sidla.

Z á p i s

o rozhodnutí jediného spoločníka spoločnosti ........................... zo dňa ..........
────────────────────────────────────────────────── ────────────────




XY ako jediný spoločník spoločnosti ........ s.r.o. .............. rozhodol o spôsobe zúčtovania vykázaného hospodárskeho výsledku za rok ........ nasledovne:

1. Vykázaná účtovná strata vo výške .............. Sk sa vysporiada nasledovne:
- Časť straty vo výške .............. Sk sa uhradí z rezervného fondu.
- Zostatok straty vo výške .................. sa prevedie na účet strát minulých rokov a vysporiada sa z neskorších ziskov spoločnosti.


V .............. dňa .................


....................................
podpis spoločníka
andreaS
25.07.05,10:36
Urobila som tak ako mi poradila ONDREJVLA a dnes to bol konatel zaniest... A pani pri okienku bola prevelice muudra.

Ze ona neni povinna radit, ze ked chceme nieco vediet, tak si mame zaplatit danoveho poradcu!! a on sa ohradil, vsak vam platim 1500,- kolok, tak mi povedzte co tam treba a ona, ze to neni poplatok im ale statu!!!!!! Ale nakoniec sme sa aspon dozvedeli, ze zivnostensky list k tomu vobec netreba /zaujimave, ze na internete maju vzorovy pripad vypisanych zmien v navrhu a je tam uvedeny ako priloha - aj k tomu sa vyjadrila, ze na internete to neni spravne, ze sa treba drzat nejakeho zakona/ ale ze treba dat zmenenu zakladatelsku listinu. Tak teraz prepisujem zakladatelsku listinu a rozmyslame, kolko krat im ju dodat...
evae
25.07.05,11:33
ja som prednedavnom robila zmenu v OR, konkretne pribudol jeden spolocnik, na ZR mi povedali, ze netreba im nic. tak som iba napisala zmeny na OR. tam mi to akceptovali. je na to konkretne tlacivo na stranke www.justice.gov.sk (http://www.justice.gov.sk).... tam su aj vzory aj vsetko, je to celkom jednoduche... :) mozno by som vedela poradit....
andreaS
28.07.05,08:57
Takze pri prepisovani zakladatelskej listiny som narazila na chybu, ktoru urobila pravnicka co nam ju vypracovala... volali sme jej a povedala, ze teda nech to opravim pri prepisovani ale ze pri zmenach sa uz neprepisuje zakladatelska listina ale spolocenska zmluva... tomuto uz vazne nerozumiem!!! ako mozem spisat spolocensku zmluvu ked mam len zakladatelsku listinu a stale ostava ten isty jediny spolocnik..... som z toho uz magor
evae
28.07.05,11:18
no podla mna zakladatelsku nemenis preto, ze zakladatelskou sa zaklada firma. vasa uz je zalozena, len sa meni konatel. resp. jeho bydlisko. takze tam menis len spolocensku zmluvu, kde sa zmeni oddelenie konatel statutarny organ.... inak len opises tu co ste vytvorili pri zalozeni. horsie je ak ste nijaku nemali. tak si budes musiet vytvorit.
andreaS
02.08.05,05:57
Este stale riesim tento problem....

je niekto kto mi pomoze? /moc ma nahana termin/

Ako mozem zmenit spolocensku zmluvu, ked ziadnu nemam? Mam len zakladatelsku listinu, tak odkial mam vycucat spolocensku zmluvu? Stacilo by urobit len dodatok k zakladatelskej listine o zmene sidla?

Dakujem.
andreaS
23.08.05,06:14
Takze... 2.8.2005 sme odovzdali vsetko mozne a aj nemozne k navrhu na zmenu sidla sro a do dnesneho dna sa nikto neozval...

Len v spojitosti s tymto ma zaujima, aku mam pouzivat fakturacnu adresu? Totiz na zivnostenskom urade je uz zmena zachytena a mame aj papier, ze adresa na povodnom zivnostenskom liste je zmenena na novu.. avsak OR stale nic? Tak mozem pouzivat nadalej staru alebo uz mam pouzivat novu? Dakujem
alena
24.08.05,09:18
treba počkať na zápis do OR až potom sa môže uvádzať nová adresa. Ak ste ešte nič nedostali, neuviedli ste náhodou v návrhu na zmenu, že si pre nový výpis prídete osobne?
xena77
24.08.05,14:49
kym sa ozvali mne z OR, trvalo to takmer 4 tyzdne. Takze este pockaj. A adresu uvadzaj tu, ktoru mas na vypise z OR, cize na tom aktualnom...ten novy predsa este nemas...Takze pouzivat staru adresu:-)
nextone
20.03.08,11:13
PS: samozrejme, az bude zapis na OR zrealizovany, musis oznamit zmenu sidla vsetkych prislusnym organom (DU, poistovne, ZU...)[/quote]

Je potrebné nahlásiť každú jednu zmenu v obchodnom registri, mám tým na mysli doplnenie OR o jednu činnosť.
Ak áno, stačí zaslať kópiu poštou?

ĎAkujem
laur12
30.03.08,11:47
je potrebne hlasit kazdu zmenu na ich tlacive a ci staci poslat postou neviem, su tam poplatky okolo 1500 za zmenu.