Lwh
19.05.09,12:55
Dobrý deň.
Som živnostníčka od júna 2006 a sociálku si platím z minima. Máme združenie a som v 5tt. Chcela by som nejakú radu, čo je najvhodnejšie spraviť ohladom živnosti. Ponechať alebo pozastaviť a zamestnať sa s vyšším príjmom?
Dúfam, že nemám z toho až taký guláš v hlave :-)
ďakujem za odpovede.
Lwh
26.06.09,15:43
Takže už som v 12tt a stale žiadna odpoveď?? :-)
brčko
26.06.09,18:01
Dobrý deň.
Som živnostníčka od júna 2006 a sociálku si platím z minima. Máme združenie a som v 5tt. Chcela by som nejakú radu, čo je najvhodnejšie spraviť ohladom živnosti. Ponechať alebo pozastaviť a zamestnať sa s vyšším príjmom?
Dúfam, že nemám z toho až taký guláš v hlave :-)
ďakujem za odpovede.

je výhodnejšie sa zamestnať a ukončiť alebo aspon pozastaviť živnosť. Stačí aj pred nástupom na MD. Podla teraz platných zákonov sa ti dni nem.poistenia z povinného NP szčo prirátajú k dnom NP zo zamestnania. Potom treba nastaviť mzdu tak, aby bola materská zaujímavá.
ami2
26.06.09,18:21
Keď som mala isť na materskú ja, poradila mi pani priamo na sociálke dobrovoľné poistenie a zaplatiť z hornej hranice. Stačilo dva mesiace. To aby som mala hornú hranicu materskej.
veronikasad
27.06.09,05:29
Keď som mala isť na materskú ja, poradila mi pani priamo na sociálke dobrovoľné poistenie a zaplatiť z hornej hranice. Stačilo dva mesiace. To aby som mala hornú hranicu materskej.
Kedy to bolo ?
Lwh
01.07.09,18:41
Takže dnes som bola na socialke a na moje prekvapenie tam bola fakt milá pani (čo sa tak často nestáva ) a povedala mi aby som živnosť potastavila, zamestnala sa na max, a stačí pár dní pred nástupom na MD. Keďze som už na PN, tak ju mám na pár dní prerušiť- s doktorom sa dá dohodnúť všeličo. Zamestnať, prihlásiť do SP a stačí pár dní a šupnúť sa znova na PN. A vraj aké zložité. Tak všetkým budúcim mamičkám radím tento postup, ak si pred tým neplatili DZP.
Lwh
01.07.09,18:43
Podotýkam, že musím spľňať tých 270 dní poistenia, čo však mám , keďze som SZČO od 2006.
sanyao5
03.07.09,06:44
Dobrý deň,

aj ja by som Vás chcela poprosiť o radu. Som SZČO od 01. 03. 2009 (nie som popritom zamestnaná, som iba szčo) a od 01. 03. 2009 si aj platím DNP. Vymeriavací základ som si zvolila 501,545 (polovicu z max. VZ).
25. 09. 2009 by som mala odchádzať na materskú dovolenku.
A chcela by som sa spýtať, či sa mi ešte oplatí zvýšiť si po pol roku (t. j. od septembra) VZ na maximum, aby som dostala čo najvyššiu materskú?
Alebo sa mi to už v tom septembri neoplatí meniť?
Ďakujem za pomoc.
sanyao5
07.07.09,08:36
Nikto sa nenájde, kto by mi poradil? Nevyznám sa veľmi v tejto oblasti a v soc. poisťovni nie sú veľmi prívetiví.