ivka22
19.05.09,13:07
Tak hadam to napisem dost zrozumitelne aby ste mi vedeli poradit sme zdruzenie, ktore vlastni turisticku ubytovnu, toto zdruzenie vlastnia 2 obce, dnes mi pracovnicka OcU povedala, ze bola na skoleni a bolo jej povedane ze kedze v tomto zdruzeni su 2 obce musim skonsolidovat uctovnictvo s obidvomi obecnymi uradmi, pritom my uz ale s nimi nic nemame vedieme samostatne uctovnictvo mame ICO a hospodarime sami. Tak som rozmyslala ako tento problem vyriesit... naozaj s nimi musim zosuladit uctovnictvo? pretoze ak ano je to nemozne. Bolo by riesenim keby oni 1 obec mala 15% 2.obec 15% a zbytok zdruzenie kao take? ak nieco nie je jasne pokusim sa vysvetlit...dakujem velmi pekne za kazdu radu
ivka22
19.05.09,11:38
neviete mi nik poradit?
hanelie
19.05.09,13:05
Bolo by riesenim keby oni 1 obec mala 15% 2.obec 15% a zbytok zdruzenie kao take?
združenie právnických osôb t.j. dvoch obcí nie je možné deliť spôsobom aký uvádzaš - percentuálne rozloženie je na dohode, podľa toho, kto sa akým spôsobm podieľa na nákladoch a výnosoch združenia / napr : 30:70, 50:50 ap


pritom my uz ale s nimi nic nemame vedieme samostatne uctovnictvo mame ICO a hospodarime sami
potom treba združenie zrušiť
ivka22
21.05.09,10:51
a co ked ho zrusim? co bude potom s.r.o. s dotaciou od tychto obci?
hanelie
21.05.09,11:00
zánik OZPO sa riadi podľa obč. z. § 20j t.j.
ivka22
21.05.09,11:05
no lenze ja to nemozem zrusit....je to take ze ak ho zrusim co bude potom? nemozem mat 1 pravneho zastupcu .... ked spoločníkmi su 2 obce. lenze takisto nemam sancu zosuladit moje uctovnictvo s uctovnictvom tychto 2 obci fakt neviem co s tym by sa dalo robit