skocko
19.05.09,16:01
Ahojte,

neviete mie niekto prosím poradiť? 14.5. som si zaregistroval živnosť na predaj a nákup tovaru, marketing, PC služby a mimoškolské vzdelávanie. V rámci vypisovania papierov pre UPS pri dovoze tovaru som došiel ku kolonke Obchodný register a teraz neviem. Som, alebo nie som povinný sa doňho zapísať? Nerád by som dostal nejakú pokutu, myslel som, že registráciou to pre mňa skončilo...

Ďakujem za radu.

Jano
hanelie
19.05.09,14:04
ak si SZČO - ten sa do obchodného registra nezapisuje - len do živnostenského registra
JankaO
19.05.09,14:12
Súhlasím, že nie je povinnosť registrácie na OR. Lenže podnikateľ je v obchodnej korešpodencii povinný uvádzať aj číslo a formu registrácie - čo vo Vašom prípade je ŽO OÚ ........ a číslo registra. Možno UPS má predtlačené len OR, ale u FO sa tam vpisuje ŽR.
skocko
19.05.09,14:38
Ďakujem za rýchlu odpoveď,

takže ak tomu dobre rozumiem, ako SZČO (popri tom som aj zamestnaný) nie som povinný sa zaregistrovať do obchodného registra, ale som povinný uvádzať č.OŽP-4/xxxxxxxxx a tiež číslo živnostenského registra 600-xxxxx.

A ešte jedna otázka v nadväznosti na dovoz a UPS - možno nepatrí sem. Za nadštandartné služby si účtujú € 19,75. Mám možnosť aj nechať si tovar proste doviesť domov a dodatočne ho precliť, alebo je výhodnejšie nechať to na nich?

Ďakujem.
Lianka
19.05.09,14:59
§ 3a

(1) Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len "obchodné dokumenty") uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.
http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik-od-1-1-2009-a.html#911