monika2209
20.05.09,07:32
ahoj poradaci, radi by sme zacali s chovom hydiny(sliepok), vie mi niekto poradit ako to funguje s predajom vajec?Je niaky vykup kde tieto produkty odkupuju?

Chceli by sme urobit ,,rodinnu farmu,,zameranu na chov hydiny....
.....budem vdacna za vsetky rady, odporucania....Dakujem
bolacka
04.09.09,12:16
ahoj,

no skusnost stym nemam..ale moja domienka ja, ze pokial chces odberatela (ktory by to ci uz dalej predaval, alebo spracovaval sam pre seba), mala by si mat nejaku licenciu..lebo tam uz ide o predaj..a ide o predaj tovaru ktory by mal splnat urcite kriteria..
..a ak by si chcela chovat vo vacsom, nielen 5-10sliepociek ktore sa spaciruju po obrovskom dvore tak tam by to malo byt urcite..
..ja som chcela pestovat bio zelelinu..ale na to aby som to mohla niekomu predat, poskytovat potrebujem mat zivnost alebo obchodnu spolocnost s takym predmetom cinnosti -predaj..
a keby som chcela ponukat tu zeleninu ako bio-cize kvalitny produkt z ekologicke hospodarstva tak potrebujem na to licenciu zo zakona...jednak na podu, jednak na osivo, na sposob pestovania a pod..prave preto je bio drahsie-lebo je narocnejsia vyroba a je to vsetko kontrolovane:)
..masko je dost citliva zalezitost..hlavne v tejto dobe..ak mas kamarata ktory by rad odoberal, nepotrebuje od teba licencie..ale cudzi clovek ti bez nejakej zaruky asi tazko odoberie nejaky vacsi pocet..
..to je moj skromny nazor..ci je to uplne do stipky tak ako som napisala neviem..to stou zeleninou je ale fakt lebo to som si uz zistovala na prislusnych miestach (u tych co to licencuju)