kalah
20.05.09,07:33
Poradili by ste mi tip na darcek ku krstu pre polrocne dievcatko? Nausnicky uz ma:rolleyes:. Dakujem za vsetky tipy :)
Tweety
20.05.09,05:34
Poradili by ste mi tip na darcek ku krstu pre polrocne dievcatko? Nausnicky uz ma:rolleyes:. Dakujem za vsetky tipy :) Napr. detskú retiazku s príveskom. (Ja preferujem biele zlato-aAle ak už má žlté, tak aby sa to nebilo, tak zo žltého kovu).
DanielaSL
20.05.09,05:39
Majka pre deti retiazka je podľa mňa zbytočná vec...buď ju roztrhnú alebo stratia, alebo im ju pre prípad ani mamičky nedajú....
Čo tak založiť jej účet v banke, ktorý by ani rodičia nemohli vybrakovať..ako to obvykle býva...?
Tweety
20.05.09,05:41
Majka pre deti retiazka je podľa mňa zbytočná vec...buď ju roztrhnú alebo stratia, alebo im ju pre prípad ani mamičky nedajú....
Čo tak založiť jej účet v banke, ktorý by ani rodičia nemohli vybrakovať..ako to obvykle býva...?
Áno, samozrejme, s tým tiež súhlasím, ale retiazka je na pamiatku. Ten účet by som založila už pri narodení.
Blankake
20.05.09,05:42
Majka pre deti retiazka je podľa mňa zbytočná vec...buď ju roztrhnú alebo stratia, alebo im ju pre prípad ani mamičky nedajú....
Čo tak založiť jej účet v banke, ktorý by ani rodičia nemohli vybrakovať..ako to obvykle býva...?
Tú retiazku nemusí nosiť hneď ;)... len horšie je, že sa nemusí trafiť do vkusu alebo módy, aká bude o pár rokov. Tiež sa prikláňam k nejakému sporiacemu produktu (voľakedy sa zvykli zakladať deťom vkladné knižky pri tejto príležitosti) :)
Tweety
20.05.09,05:43
Tú retiazku nemusí nosiť hneď ;)... len horšie je, že sa nemusí trafiť do vkusu alebo módy, aká bude o pár rokov. Tiež sa prikláňam k nejakému sporiacemu produktu (voľakedy sa zvykli zakladať deťom vkladné knižky pri tejto príležitosti) :)
Aj teraz sa dajú.
Blankake
20.05.09,05:45
Aj teraz sa dajú.
Len či sa aj oplatia... :rolleyes:
Mojej dcére napríklad jej krstný založil vkladnú knižku a pravidelne jej tam niekoľko rokov vkladal peniažky.
DanielaSL
20.05.09,05:46
Ja by som ten sporiaci produkt ale rozhodne riešila tak, aby s ním nemohli disponovať rodičia....a každý rok nejaká čiastka vložená zo strany krstnej mamy...do života by sa raz dievčine určite hodila. Čo z detskej retiazky...keď jej bude v dospelosti malá a na tú dobu už aj nemoderná? Napríklad dnešná mládež s obľubou nosí striebro..a zlaté pamiatky ležia v krabičkách odložené....;)
MartinkoK
20.05.09,05:51
U nás sa ku krstu tiež preferujú retiazky, aj môj synček takú dostal, má ju odloženú kým bude väčší. Tým určit nič nepokazíš. Ten účet možno nie je zlý nápad, ale ak tam nikto viac nebude vkladať, peniažky sa minú na poplatky a neostane nič.
U nás krstný rodičia ešte vždy nosia tortu a nejaký dobrý alkohol, aj ten som malému odložila, je jeho a keď bude mať na to vek tak mu ho pri nejakej vhodnej príležitosti dám.
kalah
20.05.09,06:05
Dakujem, ale retiazky uz dostala dve, pri narodeni, ucet jej otvorili rodicia, tiez pri narodeni, mesacne jej tam vkladaju istu sumu, takze toto vsetko ma :-( Viete mi odporucit nejaky obchod v BA s nabozenskymi vecickami?? Ze by som tam nieco vybrala??
piggos
20.05.09,06:49
Dakujem, ale retiazky uz dostala dve, pri narodeni, ucet jej otvorili rodicia, tiez pri narodeni, mesacne jej tam vkladaju istu sumu, takze toto vsetko ma :-( Viete mi odporucit nejaky obchod v BA s nabozenskymi vecickami?? Ze by som tam nieco vybrala??

kúp jej Bibliu.. bude ju mať na celý život...;).tá sa .nedá nahradiť žiadnymi peniazmi a ani jej nezhrdzavie...
kalah
20.05.09,08:43
kúp jej Bibliu.. bude ju mať na celý život...;).tá sa .nedá nahradiť žiadnymi peniazmi a ani jej nezhrdzavie...

Dakujem, ale Bibliu sme im darovali pred tyzdnom, teda starsiemu krsniatku, malo 1. sv. prijimanie - Biblia pre rodinu -, takze som v koncoch :(
Tweety
20.05.09,08:44
Dakujem, ale Bibliu sme im darovali pred tyzdnom, teda starsiemu krsniatku, malo 1. sv. prijimanie - Biblia pre rodinu -, takze som v koncoch :(
Existuje aj detská Biblia, skús.
MartinkoK
20.05.09,10:06
Tak jej kúp to čo potrebujú pre ňu rodičia. Poprípade väčšie náušničky, ak má teraz tie úplne najmenšie.
A nezabudni na nejakého anjelika.
piggos
20.05.09,10:12
Dakujem, ale Bibliu sme im darovali pred tyzdnom, teda starsiemu krsniatku, malo 1. sv. prijimanie - Biblia pre rodinu -, takze som v koncoch :(

Tak keď už všetko má tak na čo sa zbytočne zaťažovať ešte nejakým darčekom.ona je ešte maličká a tým to veciam nerozumie a určite sa na vás za to nebude hnevať..ak ešte dačo nedostane.Retiazky bude nosiť keď bude mať na to vek. Peniašky si našporí a za to si bude môcť kúpiť čo ona bude chcieť.Myslím si že to bude pre ňu najkrajší darček...
Daniela 1
20.05.09,10:26
predajňa LUČ oproti býv. OD Dunaj, DON BOSCO Miletičova ul.,
v meste ul. oproti Tescu i tam je dobrá predajňa.
Blankake
20.05.09,10:31
Keď už v podstate všetko má, ja by som dala väčšiu sumu peňazí (trebárs na ten účet, čo už má založený) a k tomu niečo z tej predajne na pamiatku.
DominikaDominika
20.05.09,10:50
Ja by som odporúčila nejaké pekné odrážadlo, hojdacieho koníka (alebo iné zvieratko), alebo bicyklík, kočík pre bábiky (píšeš, že je to dievčatko) ... Síce to začne využívať až o rok-dva, ale bude to mať na dlhšie a určite sa poteší. O peniazoch na účte nebude také malé dieťatko vedieť, na retiazku má ešte čas, ale ak jej kúpiš nejakú peknú veľkú hračku, tak bude vedieť, že to má od Teba ;) milujúcej krstnej.
Marianna01
20.05.09,11:01
môj darček pre krstniatko bola životná poistka :)
alušik
20.05.09,11:37
Keď som v koncoch, tak zdvihnem telefón a zavolám kmotrovcom a rovno sa opýtam, či je nejaká hodnotnejšia vec, ktorú by potrebovali pre malú, lebo nechcem kúpiť hlúposť, alebo len tak dávať peniažky. Zatiaľ som vždy nejaký tip od rodičov dostala (aj keď to občas dalo veľké presviedčanie, aby mi niečo navrhli). My sme dostali pri drobcovi naozaj rôzne veci - napríklad aj detskú hrazdičku. Potešila ma, pretože ja viem, že je to vec, na ktorú by som ja zbytočne peniažky nevyhodila, no dieťatko sa s tým niekedy výborne vybaví... Ja viem, že to nezostane na pamiatku, ale ako krstný rodič sa v budúcnosti určite zúčastníš ostatných sviatostí, ktoré dieťatko príjme a bude teda ešte čas na kupovanie vecí na pamiatku. Existujú aj pamätné knihy na krst a určite je to vec, na ktorú rodičia zbytočne peniažky nevyhadzujú...
DanielaSL
21.05.09,06:38
môj darček pre krstniatko bola životná poistka :)
Aj toto je veľmi dobrý nápad....
rennka
21.05.09,06:46
U nas v rodine sa medzi ,,krstniatkami,, osvecil taky symbolicky darcek - obrazok anjela strazneho. Detom (a to maju uz 10-18r.) vysia dodnes nad postelami. Prip. moze byt aj nejaka pekna soska, ktorych je dnes uz vela...
kalah
21.05.09,11:52
Dakujem pekne za vsetky tipy a rady, vsetky si velmi vazim :) Nakoniec som kupila nausnicky predsa len, lebo vraj tie co ma v usku su kojenecke/najmensie, tak aspon bude mat do buducna (za 3/4 roky) a ked ich nosit nebude chciet, alebo by sa rodicom nepozdavali, tak jej aspon ostane pamiatka. Ved aj nase deti maju retiazky co podostavali pri krste a pri narodeni odlozene a uz neskor sami zvazia co s nimi, ci ich budu nosit, alebo si ich nechaju odlozene (ako rodinne dedicstvo :D) A este k tomu som neodolala a kupila malu porcelanovu dozicku s detskym dievcenskym motivom a napisom - Prve vlasky - A sosku anjelika, ako mi to tiez tu niekto poradil ;). Takze este raz vdaka :)
Blankake
21.05.09,11:56
Dakujem pekne za vsetky tipy a rady, vsetky si velmi vazim :) Nakoniec som kupila nausnicky predsa len, lebo vraj tie co ma v usku su kojenecke/najmensie, tak aspon bude mat do buducna (za 3/4 roky) a ked ich nosit nebude chciet, alebo by sa rodicom nepozdavali, tak jej aspon ostane pamiatka. Ved aj nase deti maju retiazky co podostavali pri krste a pri narodeni odlozene a uz neskor sami zvazia co s nimi, ci ich budu nosit, alebo si ich nechaju odlozene (ako rodinne dedicstvo :D) A este k tomu som neodolala a kupila malu porcelanovu dozicku s detskym dievcenskym motivom a napisom - Prve vlasky - A sosku anjelika, ako mi to tiez tu niekto poradil ;). Takze este raz vdaka :)
O 3-4 roky hádam ešte nebude taká prieberčivá, že by sa jej náušničky nepáčili, myslím, že ich vynosí. :---