bordzis
20.07.05,12:26
...mam problem. Kontrolou DPH bolo zistene porusenie urcitych paragrafov. Pripad sa tyka este roku 2003. Uz som o tom pisal davnejsie. Po odvolani mi Banska Bystrica dala za pravdu a zrusila rozhodnutia danoveho uradu. Preslo uz viac ako 2 mesiace od dorucenia rozhodnutia z UDR SR, no danovy urad este ziadne vyjadrenie nedal. To by mi az tak nevadilo, ale islo o nevrateny nadmerny odpocet este z roku 2003. To znamena, ze kontrola bola sice ukoncena, ale rozhodnutia zrusene. Volal som na DU a tam mi povedali, ze oni este stale cakaju na vyjadrenie DR na zacatie noveho konania. ...moja otazka znie? ...do kedy mame este cakat? (mame tam nevratene NO) .... a naco musi DU robit nove konania, ked vsetko, co mi v protokole vyhodili, mi po odvolaní Bystrica odobrila. ...
Jara
20.07.05,10:50
Myslím, že DÚ má taký postup, že po kontrole UDR alebo stanovisku musí zaujať stanovisko prečo rozhodla ako rozhodla a tiež prijať nejaké opatrenie a informovať o tom UDR. Svojich práv by som sa ale určite domáhala ak vravíš, že rozhodnutie máš už 2 mesiace, tak sa písomne obráť na DÚ a daj tam kópiu rozhodnutia UDR. Hádam sa to urýchli... Inak chápem, že Vám držia peniaze a tie určite potrebujete.
skvarki
20.07.05,10:56
Za rok 2003 treba dat ziadost na vratenie nadmerneho odpoctu. Potom ti plynie lehota 30 dni na vratenie NO. DU asi bude robit opakovanu kontrolu ked im to nariadi DR.
durisovad
20.07.05,17:34
Ja som mala takyto pripad v roku 2002, tiez UDR zrusilo rozhodnutie okr.danoveho uradu a na vratenie som cakala viac ako pol roka. Povedali mi, ze je to podla ich internych smernic spravne.Este chcem poznamenat, ze sice nadriadeny organ uznal moju namietku, ale na okrese sa so mnou dva roky nerozpravali ani dvere.
Paula
20.07.05,17:42
Ešte sa mi takýto prípad nestal... veru ma zaráža spomínané vyjadrenie- asi len ústne - podľa ich interných smerníc. My o ich interných smerniciach nevieme a môže sa nám stať, že "prešvihneme" svoj nárok z hľadiska času ....prepáčte, že som vstúpila do témy bez toho, aby som pomohla :)
KEJKA
20.07.05,18:25
Za rok 2003 treba dat ziadost na vratenie nadmerneho odpoctu. Potom ti plynie lehota 30 dni na vratenie NO. DU asi bude robit opakovanu kontrolu ked im to nariadi DR.Súhlasím, skúsila by som urýchliť konanie žiadosťou o vrátenie s odôvodnením podľa rozhodnutia UDR. Tá 30-dňová lehota platí, potom máte nárok aj na úroky.
Marína
20.07.05,19:49
Určite konaj. Aspoň z ich odpovede zistíš, aké majú námietky(a hlavne na základe čoho) na vrátenie odpočtu zo ŠR.
bordzis
20.07.05,20:52
...no aby som to upresnil. O vrátenie NO som žiadal dva krát písomne. Ale v čase, ked som žiadal sme už neboli platcovia DPH nakoľko nam bola registracia zrušená. Takže odpoveď na moje žiadosti znela, že nemôže mi byť NO vrátený nakoľko už nie sme platcami DPH. Tak sme požiadali o kontrolu predmetného zdaniteľného obdobia. .... a potom nasledoval protokol, odvolanie, zrušenie odvolania a teraz čakanie. V každom prípde napíšem ešte jednu žiadosť o vrátenie na základe rozhodnutia UDR SR. ...?