hanusvas
20.05.09,08:32
Nevie niekto poradit nejaky link (alebo inu referenciu) na vysledky testovania obuvi, podla moznosti nejakou spolahlivou autoritou? Bohuzial musim chodit v rozpadnutych topankach, lebo nie je mozne kupovat nove kedze neexistuju standardy o ktore by sa mohlo spotrebitelske chovanie opriet. Je sokujuce, ze ruozne autority /statne ustavy, sukromne media, obchodne zdruzenia) publikuju testy na kadejake haraburdie (auta, biela technika, elektronika,cestovne agentury ...), ale na taku zakladnu zivotnu potrebu ako su topanky som doteraz nenasiel absolutne ziadny test....alebo aspon materialove testy na zakladne komponenty (kto preboha tusi co znamena skratka TPR a podobne obchodnicke triky(citaj: podvody)).
veronikasad
20.05.09,06:39
Nevie niekto poradit nejaky link (alebo inu referenciu) na vysledky testovania obuvi, podla moznosti nejakou spolahlivou autoritou? Bohuzial musim chodit v rozpadnutych topankach, lebo nie je mozne kupovat nove kedze neexistuju standardy o ktore by sa mohlo spotrebitelske chovanie opriet. Je sokujuce, ze ruozne autority /statne ustavy, sukromne media, obchodne zdruzenia) publikuju testy na kadejake haraburdie (auta, biela technika, elektronika,cestovne agentury ...), ale na taku zakladnu zivotnu potrebu ako su topanky som doteraz nenasiel absolutne ziadny test....alebo aspon materialove testy na zakladne komponenty (kto preboha tusi co znamena skratka TPR a podobne obchodnicke triky(citaj: podvody)).
testovanie obuvi robí firma VIPOtest v Partizánskom

http://www.vipotest.sk/html/slov/home.htm
hanusvas
20.05.09,13:27
Dakujem za tip. Sice VIPO zrovna asi nepovazujem za prilis nezavisle zdruzenie (to je akasi firma v Partizanskom dodavajuce komponenty pre obuvnicke firmy, nie?), ale kazdopadne sa na to pozriem. Mozno ma prijemne prekvapia...
hanusvas
22.05.09,05:59
No, bohuzial VIPO je nepouzitelne. Alebo doslo k nedorozumeniu. Ja nie som zastupca komercneho subjektu ktory by pozadoval atest vyrobku ktory uvadza na trh. Ak som to spravne pochopil, VIPO robi iba komercne zakazky. Ja som obycajny obciansky spotrebitel, ktorty sa chcel pozriet na verejne pristupne vysledky nejakej institucie. Skor som ocakaval SOI, metrologicky ustav, komoru vyrobcov topanok alebo nieco podobne ..
veronikasad
22.05.09,06:03
No, bohuzial VIPO je nepouzitelne. Alebo doslo k nedorozumeniu. Ja nie som zastupca komercneho subjektu ktory by pozadoval atest vyrobku ktory uvadza na trh. Ak som to spravne pochopil, VIPO robi iba komercne zakazky. Ja som obycajny obciansky spotrebitel, ktorty sa chcel pozriet na verejne pristupne vysledky nejakej institucie. Skor som ocakaval SOI, metrologicky ustav, komoru vyrobcov topanok alebo nieco podobne ..
Viem, že tieto testy obuvi pre občanov, ktorí si uplatňujú reklamáciu a predávajúci im ju nechce uznať, robí nejaká firma v Partizánskom. Na nete som našla VIPO - skús sa spýtať v predajni obuvi, alebo na SOI ...
hanusvas
26.05.09,04:22
Ad) SOI. Katastrofalne html stranky. Mam z cinnosti SOI trochu pocit, ze ketestrofalne je uz fungovanie tejto institucie. Priznam sa, ze tento moj pocit zapocal niekedy v dobach kedy k usiam obcanov zacal dopadat propagandisticky humbug okolo zavadzania eura. Kazdopadne, o akychkolvek testoch spotrebitelskeho tovaru nie je na strankach SOI ani len zmienka. Ani o ziadnych linkoch. Existuje tam akasi sekcia FAQ, ale po nahodnom prezreti asi 8-10 otazok a odpovedi sa vsetky tieto tocili okolo zavadzania eura a dualneho zobrazovania cien. Existuje dovodne podozrenie, ze cela sekcia FAQ je zamerana vylucne na tuto problematiku....KDE TO SME?