toju
20.05.09,09:09
prosim o radu. som zufala. s priatelom sme si minuly rok 2008 kupili byt od jeho babky, na LV neboli žiadne ťarchy nič čo by nasvedčovalo tomu že to nie je čisté. Včera mi prišiel list z Okr. Sudu - odvolanie, vec: určenie vlastníckeho práva + predbežné opatrenie. V tomto sa ista osoba odvolava na uznesenie , kde sud zamietol návrh na vydanie predbežnézo opatrenia voči mne a priatelovi(resp.chcela asi zablombovať byt, aby sme ho nemohli dalej predať) toto bolo Okr. sudom rozhodnute 9.4.2009. Ja som nažiadnom pojednavani nebola...ani priatel. Teraz sa odvolava na krajský súd aby tomuto návrhu vyhovel. a vraj je zmluva z r. 1998 o prevode vlastníctva byt medzi predávajucim ako mestom a tou babkou od kt. sme ho kupili neplatna(tak bolo rozhodnute v r. 2008, už v čase keď sme boli my s priatelom vlastníkmi bytu!!!!) a my sme o ničom nevedeli!!!!!!!!!!!!teraz chcu od nas vyjadrenie ktomu.čo mám robiť? som v práve? dakujem
Mária27
20.05.09,08:04
toju
20.05.09,16:30
ani neviem. som na nervy z toho...roztrzita
kikvor1
21.05.09,13:45
V nadväznosti na načrtnutý problém by som odkázal na občianskoprávnu zásadu, že nikto nemôže previesť na iného viac práv ako sám má. Teda ak sa babka nestala vlastníčkou bytu nemohla ani previesť viac práv na Vás, avšak rovnako je možné, že došlo k riadnemu prevodu na babku a v tom prípade môže ísť zo strany osoby, ktorá namieta neplatnosť prevodu, o neoprávnený nárok. Posúdenie závisí od preštudovania všetkých dostupných podkladov a informácii.
josh
25.05.09,03:36
toto by som fakt neriesil cez internet, treba ist za advokatom.