Erika686
20.05.09,12:34
Cim vycistim pripaleninu na naparovacej zehlicke? Povrch zehlicky bol pred "prihodou" hladky a leskly. Zehlila som take silonove nohavice a v jednom momente sa mi pekny kus nohavic prilepil na zehlicku a ostalo zoskvarene miesto,a tym padom mi nechce tak zehlicka hriat a "bohovsky" sa s tym zehli.Tak poradte ako to vycistit.Skusala som to aj zoskrabat,ale nic.
Blankake
20.05.09,10:43
Cim vycistim pripaleninu na naparovacej zehlicke? Povrch zehlicky bol pred "prihodou" hladky a leskly. Zehlila som take silonove nohavice a v jednom momente sa mi pekny kus nohavic prilepil na zehlicku a ostalo zoskvarene miesto,a tym padom mi nechce tak zehlicka hriat a "bohovsky" sa s tym zehli.Tak poradte ako to vycistit.Skusala som to aj zoskrabat,ale nic.
Určite nezoškrabávať. Skús teplým voskom zo sviečky zabaleným do nejakej starej handry, ktorá sa môže žehliť pri vysokých teplotách. Alebo nejakým tekutým čistiacim prostriedkom na rúry/grily.
Kvietocek
20.05.09,10:48
Treba zapnut žehličku a zohriať ju na maximálnu teplotu.
Treba si pripravit nejaký čistý uterák na ktorý treba nastriekat penu alebo gél na holenie.

Potom rozohriatou žehličkou miernym tlakom necháme pôsobiť gel na znečistený povrch (niekoľko sekúnd). Je normálne, že sa pri tom s toho dymí.
Následne uterák máte pripravený tak, aby bol položený cez ostrú hranu stola. Miernym tlakom v nejakom uhle prejdite následne po tejto hrane a uvidíte, že nečistota ostala na uteráku.
Ak nezišla na prvý krát, opakujte to znovu, alebo viac pritlačte.
Je to overený spôsob. Značka, cena alebo iný reklamný parameter Gelu či Peny na holenie neovplyvnia čistotu žehličky :-).
maja
20.05.09,10:51
Na papier nasypem soľ, žehličku zapnem na maximum a potom tú soľ "žehlím" . Zatiaľ som tak stále vyčistila a bez dymu :).
MartinkoK
20.05.09,11:26
kvietocek tú penu na holenie mám nastriekať na horúcu žehličku alebo horúcou žehličkou prejsť po uteráku na ktorom je pena nastriekaná?
Blankake
20.05.09,11:28
Na papier nasypem soľ, žehličku zapnem na maximum a potom tú soľ "žehlím" . Zatiaľ som tak stále vyčistila a bez dymu :).
Soľ nepoškriabe žehliaci povrch žehličky?
osky
20.05.09,11:53
j to cistim aj zubnou pastou,na studeno!
ponatierat,nechat trosku posobit a potom normalnym vlhkym vechtikom,tou stranom kde je to draplave,ocistit kruzivym pohybom, kym to nezide.neviem ale aka velka je ta tvoja pripalenina.mozno budes musiet cistit viackrat,kym to celkom zide.:confused:
inac su aj take pasty dostat kupit,co to len natries na horucu zehlicku a utries dakym starym uterakom./neckermann,quelle.....kdesi tam to maju,mala som to uz a je to super,i ked trochu drahe./
piggos
20.05.09,13:08
Soľ nepoškriabe žehliaci povrch žehličky?

ja si myslím že nie ked tam je ten kúsok pripálenej látky :rolleyes::confused:
andreaS
20.05.09,13:39
moja mama mala na taketo prihody taku zvlastnu tycinku... vyzeralo to ako tycinkove lepidlo ale to vnutri pripominalo skor daky vosk s mydlom...

videla som to predavat aj teraz... napr. v carrefoure v ZA je taky maly stanok (medzi obchodmi) a tam predavaju vseliake kraviny ako keramiku, magnetky, drevene somarinky, jezibaby, aj svedske utierky... tak v takomto stanku to mali... netusim kolko to stoji...

len si nepamatam, ci sa to davalo na zehlicku za studena a potom sa zapla a nechalo posobit a utieralo sa do starej handry... ale mal by tam byt navod :)
Erika686
20.05.09,16:29
Dakujem,no urcite vyskusam nejaku metodu,ked nie vsetky ;)
maja
21.05.09,07:59
Nie, soľ žehličku nepoškriabe.
MartinkoK
26.05.09,08:56
Na papier nasypem soľ, žehličku zapnem na maximum a potom tú soľ "žehlím" . Zatiaľ som tak stále vyčistila a bez dymu :).

vyskúšala som a funguje to, žehličku som vyčistila, ale soľ som nasypala na starú handru.
Katarina661
02.05.15,12:30
Naozaj to funguje s tou solou.Sol nasypat napriklad na utierku,zehlicku zahrejeme a prechadzame po soli.A zehlicka sa neposkriabe.
willma
02.05.15,15:35
reaguješ na príspevok starý 6 rokov
misoft
02.05.15,20:46
....a dovtedy tú žehličku pripálenú mala. Chúďa - až teraz sa jej to podarilo......:D:D:D