Zuna111
20.05.09,13:39
Dobrý deň,
mohol by mi prosím niekto objasniť aké všetky odvody sa týkajú zamestnanca v TPP, ktorý zároveň poberá starobný dôchodok ?

Ďakujem
drobeceva
20.05.09,11:42
Dobrý deň,
mohol by mi prosím niekto objasniť aké všetky odvody sa týkajú zamestnanca v TPP, ktorý zároveň poberá starobný dôchodok ?

Ďakujem
Ak poberá dôchodok od 1.1. nemá nárok na NČ, SD neplatí odvody na IP a PvN.
Zuna111
20.05.09,11:45
Dôchodok poberá cca od 2006,
u nás už nastúpil ako starobný dôchodca a trval na TPP.
Vôbec neviem, či sa môžem spoľahnúť na softvér keď v osobnom nastavení má kvačku pri "starobný dôchodca".
VERONIKA6
20.05.09,11:47
Dôchodok poberá cca od 2006,
u nás už nastúpil ako starobný dôchodca a trval na TPP.
Vôbec neviem, či sa môžem spoľahnúť na softvér keď v osobnom nastavení má kvačku pri "starobný dôchodca".
Nespoliehaj sa, skontroľuj si odvody.
mzdarka renca
20.05.09,11:48
Dôchodok poberá cca od 2006,
u nás už nastúpil ako starobný dôchodca a trval na TPP.
Vôbec neviem, či sa môžem spoľahnúť na softvér keď v osobnom nastavení má kvačku pri "starobný dôchodca".
Asi preto trval na PP, lebo po skončení PP mu na základe vystaveného ELDP prepočíta SP dôchodok. Ak tam máš kvačku, tak to označ a skontroluj si výpočet odvodov.
Zuna111
20.05.09,11:54
Teda, ak správne tomu rozumiem, zrážky do SP platí zamestnávateľ za neho a aj jemu idú zrážky odvodov zo mzdy všetky okrem IP a PvN ? Nezdaniteľnú čiastku som mu nedala, lebo neviem výmer jeho dôchodku.
drobeceva
20.05.09,11:56
Teda, ak správne tomu rozumiem, zrážky do SP platí zamestnávateľ za neho a aj jemu idú zrážky odvodov zo mzdy všetky okrem IP a PvN ? Nezdaniteľnú čiastku som mu nedala, lebo neviem výmer jeho dôchodku.
Odvody na IP aPvN neplatí ani z-c, ani z-ľ.
NČ nezáleží od výšky jeho dôchodku. V priebehu roka na ňu nemá nárok. Pri RZD - NČ-úhrn dôchodku
Zuna111
20.05.09,11:59
Ďakujem.